Mini yüz germe operasyonu ( short scar mını face lift )
Mini yüz germe operasyonu ( short scar mını face lift )

Yerçekiminin etkisi ile yaşlanma belirtileri 30 yaşından itibaren başlar. Yaş ilerledikçe belirginleşir ve yüzdeki tüm dokular bundan etkilenir. Cilt altı yağ dokusu ve kaslarda erime ile yumuşak dokuda elastikiyet azalır ve sarkmalar başgösterir.Sonuçta yorgun,yaşlı ve çökmüş bir görünüm kazanır. Yüz germe ameliyatları ile bu süreci uzatmak ve oluşan sorunları düzeltebilmek mümkündür.Bu ameliyat yaşlanmayı durdurmaz.Yapılan ameliyat kişiyi bulunduğu yaştan daha genç ve daha canlı görünüme kavuşturur.Fakat yaşlanma prosesi devam eder.

Mini yüz germe operasyonu yüz sarkmasını düzeltme ve cildi sıklaştırarak yaşlanma belirtilerini azaltmak için tasarlanmış bir yüz germe ameliyatıdır . Bu operasyonlar uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir.Benim yaptığım operasyonlarda kulak önünde görünmeyen bir skar kalmakta ve yüzün alt tabakalarındaki SMAS dokusu da gerilmektedir.

Geleneksel yüz germe ameliyatlarında skar kulağın önünden geçip arkasından ensedeki saçlı derinin içine kadar uzanmakta ve ameliyatın iyileşme süresi on güne kadar uzamaktadır .

Uygun vakalarda kısa skarlı yüz germe ameliyatı lokal anestezi altında muayenehane şartlarında yapılmakta ve kişi bir kaç gün içinde normal hayatına dönebilmektedir.
Bu operasyon orta yaş veya yüzü fazla yıpranmamış kişiler için uygundur.

Klasik yüz germe ameliyatına göre avantajları

1) Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilmesi
2) İyileşme süresinin kısa olması ve sosyal hayata erken dönüş
3) Maliyet
4) Aynı anda fraksiyonel lazer ve TCA peeling ile birlikte uygulanabilir.


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!