Mezoterapi nedir? Hangi bölgelere uygulanır?
Mezoterapi nedir? Hangi bölgelere uygulanır?

Mezoterapi, cilt ve cilt altı dokusuna enjeksiyon tedavisi uygulanarak yapılan bir yüz gençleştirme çeşididir. Mezoterapi yönteminde, deri içine doğal maddelerin (vitamin, mineral, yapı elemanları) mikro enjeksiyonları yapılarak, doku yenilenmesi sağlanmaktadır.

Zaman geçtikçe, yaş ilerledikçe ciltte bazı deformasyonlar oluşur. 30’lu yaşlardan itibaren ciltte kırışıklık, sarkma, çökme, lekelenme meydana gelir. Cilt mat ve cansız gözükmeye başlar.
Mezoterapi ameliyatsız bir yöntemdir. Ciltte oluşan zamanın etkilerini azaltır. Cildin kollajen yapısını yenileyerek canlılığını geri kazandırır. Kırışıklıkların azalmasında da oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle yüz ve boyunda oluşan sarkmaları toparlamada etkilidir. Haftalar içinde cilt, sağlıklı, parlak ve canlı gözükmeye başlar.

MEZOTERAPİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?
Ameliyatsız gençleşme alternatiflerinden mezoterapi; yüz ( alın, yanaklar, çene başta olmak üzere ), boyun, gıdı ve dekolte bölgelerinde kullanılabilir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASININ SONUÇLARI NELERDİR?
Mezoterapi cildin parlak ve canlı görüntüsünü geri kazandırır. Kırışıkları azaltır. Genç ve sağlıklı gözükmenizi sağlar. Uygulama ameliyatsız bir yöntem olduğu için çok sıklıkla tercih edilmektedir.

MEZOTERAPİ ACI VERİR Mİ?
Mezoterapi uygulaması lokal anestezi kremi ile birlikte uygulanır. Büyük bir acı hissedilmez. Uygulamadan sonra güneş koruyucu ürünler kullanılması önerilir.

MEZOTERAPİ NE SIKLIKLA UYGULANIR?
Haftalık veya iki haftada bir periyotlar şeklinde uygulanabilir. Seanslar bölgeye bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 15-20 dakika sürer. Mezoterapi uygulamasının sıklığı, kişiye göre değişebilir. Buna karar verilebilmesi için muayene yapılması şarttır.

MEZOTERAPİ FİYATLARI NEDİR?
Yüz gençleştirici etkisi olan uygulama için mezoterapi fiyatları uzman doktor tarafından gerçekleştirilen muayene sonucunda ortaya çıkar.


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!