Meme büyütme ameliyatı, yuvarlak silikon mu, damla silikon mu?
Meme büyütme ameliyatı, yuvarlak silikon mu, damla silikon mu?

Meme büyütme teknikleri içinde başarısı en fazla olanın silikon ile meme büyütme olduğuna çoğumuz hem fikiriz. İstenilen büyüklük ve kıvama ulaşmak, memeler arasındaki eşitsizlikleri düzeltmek ve uzun süreli memnuniyet sağlamak açısından silikon ile meme büyütme ideal.

Şekil olarak silikon protezler iki çeşittir; yuvarlak ve damla. Yuvarlak olanlar yarım küre şekline benzer, damla olanların ise alt kısmının daha dolgun üst kısmının daha basık bir yarım küre şeklinde düşünebiliriz. Hangisi daha iyi derseniz? İkisinin de kendine göre avantajları vardır. Aşağıda sıralayacağım kriterleri dikkate alarak en uygun olan protezi seçiyoruz.

1 Göğüs derisinin kalınlığı

2 Göğüs kasının kalınlığı

3 Omuzdan meme başına kadar olan mesafenin uzunluğu

4 Kişinin boyu

5 Meme dokusundaki sarkma oranı

6 Kişinin tercihi

7 Daha önce meme operasyonu geçirmiş mi ?

Yuvarlak protezin avantajları

1 Kadınların çoğu memenin üst kısmı boş olduğundan, süngerli sütyen giymekten bıktıkları için meme büyütme işlemi yaptırırlar. Memenin üst kısmını yuvarlak protez daha iyi doldurur.

2 Dekoltesi açık kıyafetleri tercih edenler için yuvarlak protez daha hoş bir görüntü oluşturur, hem de destekli sütyen kullanmadan

3 Göğüs derisi ve kası kalın bayanlarda da ilk tercihim çoğunlukla yüksek profilli yuvarlak protezler. Üzerlerindeki kalın dokunun baskısını ancak bu protezlerin yenebildiğine inanıyorum.

4 Memesinde sarkma olan hastalarda deri toplaması yapılacak ise yuvarlak protez daha orantılı bir görünüm verir.

5 Meme protezini değiştirmek isteyen hastalarda yuvarlak protez önceden oluşturulmuş cebi daha güvenli doldurur.

Damla protezin avantajları

1 Göğüs kafesi derisi ve kası zayıf hastalarda daha doğal bir görüntü oluşturur.

2 Göğüs kafesi uzun hastalarda daha doğal görüntü sağlar.

3 Meme derisinde sarkma olan toplama işlemi tercih etmeyen hastalarda sarkan deriyi daha iyi topladığından memenin şekli daha güzel olur.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!