Medikal estetik, yüz tedavileri

Medikal estetik, yüz tedavileri

 

 

-CİLTTEKİ KIRIŞIKIKLARI AZALTMAK,CİLTTEKİ AKNE VE LEKELERDEN KURTULMAK,CİLTTEKİ ELASTİKİYET KAYBINI DÜZELTMEK, CİLDE

CANLILIK KAZANDIRMAK VE YAĞ DENGESİNİ OTURTMAK cildimiz açısından ciddi ve kronik problemler.

 

Gelişen teknoloji ve tedavi teknikleri bu sorunların tümünde önemli gelişmeler kaydedilmesine imkan veriyor.

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer, kök hücre uygulaması ve karbon peeling yöntemleri son derece etkili sonuçlara ulaşılmasını mümkün kılıyor.

 

KOMBİNASYONUN İLK ADIMI FRAKSİYONEL KARBONDİOKSİT LAZER ...

 

FRAKSİYONEL LAZER ÇOK SAYIDA SORUNU AYNI ANDA GİDEREBİLEN BİR YÖNTEM.

 

SIRASIYLA AKNE İZLERİ VE KIRIŞIKLIKLAR,CİLDİN ELASTİKİYETİNİN ARTTIRILMASI, GENİŞ GÖZENEKLER, CİLT LEKELERİ VE CİLT YENİLEME GİBİ TÜM İHTİYAÇLARDA İLK TERCİH OLARAK ÖNE ÇIKIYOR.UYGULAMA SONRASI BİR HAFTA GİBİ KISA BU SÜREDE BÜTÜN SORUNLARDA GERİLEME NET BİR ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKIYOR.

 

KARBONDİOKSİT LAZER UYGULAMASINDAN BİR HAFTA SONRA KÖK HÜCRE YÖNTEMİ(PRP) İKİNCİ ADIMI  OLUŞTURUYOR. KÖK HÜCRE YÖNTEMİ KİŞİNİN KENDİ BÜYÜME FAKTÖRLERİNİ TAŞIYAN, KİŞİNİN KENDİ KANINDAN ELDE EDİLEN PLAZMANIN KİŞİNİN YÜZÜNE UYGULANMASI SURETİYLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR. BU UYGULAMA HEM KARBNDİOKSİT LAZERLE ORTAYA ÇIKAN SONUÇLARI GÜÇLENDİRİYOR HEM DE YAŞLANMAYA BAĞLI ETKİLERİ  GECİKTİRİCİ KORUYUCU BİR ÖNLEM OLARAK GÖZ DOLDURUYOR.

 

BU UYGULAMADAN  BİR HAFTA SONRA DA KARBON PEELİNG UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.


Karbon peeling YÖNTEMİ DE

Yaş, cinsiyet gözetmeksizin ailesinde cilt kanseri hikayesi bulunmayan herkes için uygulanabilen BİR yöntem Ağrı ve sızıya yol açmayan, enjeksiyonsuz yapılan yöntemde, ''Q Switch Nd Yag. Lazer'' cihazı sayesinde karbon partüküller,ciltteki gözeneklerin içine atışlar yapılarak gönderiliyor. Gözeneklerin içine yerleştirilen karbon partükülleri, lazer cihazının ikinci modu çalıştırılarak patlatılıyor.

Hasta uygulama esnasın sadece hafif bir sıcaklık artışı oluyor. Cilde uygulanan karbon peelingde, ısı artışı dolayısıyla derideki kolajen yapılar uyarılıyor ve kolejen yapılar uyarıldığında da ciltte toparlanma oluyor. Ciltteki sarkmalar, toparlanıyor.

 

Ani patlama sırasında gözenekler içerisinde refleks olarak kapanma oluşuyor. Uygulama sonrasında hastanın cildindeki geniş gözenekler kapanıyor.

Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabaka da bir miktar soyuluyor. Kimyasal peelinglere benzer bir etki oluşturulduğu için cilt yenileniyor.

Uygulama ile özellikle akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesini oturtularak, akne sorunu ortadan kaldırılıyor.

 

BU PROTOKOL KİŞİLERİN İHTİYACINA GÖRE 1-5 KEZ UYGULANABİLİYOR....

SONUÇTA SORUNLARI BÜYÜK ORANDA ORTADAN KALDIRILMIŞ, DAHA PARLAK DAHA PÜRÜZSÜZ, DAHA CANLI, DENGELİ ,GENÇLEŞMİŞ VE CİLDİ YIPRATICI RİSK FAKTÖRLERİNE KARŞI DAYANIKLI BİR CİLT ORTAYA ÇIKMIŞ OLUYOR.

 

Tüm cilt sorunlarının kombine şekilde tedavi edilmesini mümkün kılan  ve zamanın ortaya çıkardığı tüm sorunlara karşı da koruyucu etkiler taşıyan bu tedavi protokolü artık cilt sorunlarını çözümsüz olmaktan çıkarıyor. 

Bu makale 18 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Etiketler
Cilt kırışıklıkları
Dr. İbrahim Devrim Gürsoy
Dr. İbrahim Devrim Gürsoy
Ankara - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube