Lpg ve sağlıklı yaşamak
Lpg ve sağlıklı yaşamak

LPG cihazı ile tedavi sırası ve sonrasında dikkate alınması gereken konular/durumlar vardır.

Aşağıda sıralanacak maddeler, sadece LPGÒ uygulaması için değil, sağlıklı yaşamak için özetlenmiş ana başlıklardır. Lütfen bunlara uyarak, sağlıklı bir hayat sürmenin yanında selülit tedavisindeki başarıyı arttırın ve tedavi sonuçlarının uzun süreli olmasını sağlayın:

1. Selülit ana nedenlerinden biri olan aktivite azlığının önüne geçin.

2. Beslenmenizde, ani aşırı kalori alımlarından uzak durun; üç ana öğün dışında üç ara atıştırma/öğün ile kan şekerinizin ani oynamalarını önleyin.

3. Daima doğal gıdalar, sebze ve meyveler birinci tercihiniz olsun.

4. Glisemik indeksi düşük gıdalar ile beslenin. Lifli gıdalar çok değerlidir.

5. Diyet listelerinden uzak durunuz, çünkü insana uyar bir tarz değildir.

6. Ömür boyu uyabileceğiniz bir beslenme şekli oluşturun. Bunu yaparken beraber yaşadıklarınızı ve çevrenizde kolayca ulaşabileceğiniz gıdaları göz önüne alın.

7. Beslenme programlaması başta zorca gelebilir, zamanla ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız

8. Kilo verirken ve sonra bu kilonuzu korurken, günlük yaklaşık ne kadar kalori almanız gerektiğini doktorunuz ve günlük aktivite düzeyiniz belirleyecektir.

9. Devamlı kısıtlamalar ve aşırı düşük kalori alımları metabolizmanızı bozacaktır. Sonuç verilip tekrar alınan kilolar ve tekrar selülit oluşumudur. Ana amacınız doğru beslenmek olmalıdır.

10. Tehlikeli sayılabilecek gıdaların alımını azaltın ve/veya daha iyilerini tercih edin. Lütfen aç kalmayın...

11. Günlük aktivitenize yeter miktarda kaloriyi alırsanız, kilonuz sabit kalacaktır

12. Fakat bu demek değildir ki günlük ve haftalık aktivite artışlarını bırakalım. Modern hayatın getirdiği aktivite azlığını ancak bu bilinç ile yenebilirsiniz.

13. Unutmayın: İNSAN, AKTİF HAREKET İÇEREN BİR YAŞAM TARZINA PROGRAMLIDIR.

14. Hareketsizlik bir çok problem ve hastalık yanında erken yaşlanmaya neden olur.

15. İşinizde veya evinizde uzun süreli aynı pozisyonda kalmaları engelleyin. Kas aktivitesini olabildiğince arttırın. Merdivenler ve yürümeler sizin sağlıklı yaşam dostunuzdur.

16. Yaş ve sağlık durumunuza uygun aktivite artışınızı yaşam biçimi olacak şekilde hayatınıza geçirin. Haftada 3-4 gün kesintisiz 45 dakika veya birer saatlik size uygun aktivite artışı idealdir. Lütfen kendi sağlığınızdan bunu esirgemeyin. Bu vücut sağlığınıza karşı bir borcunuzdur.

17. Beslenme, fiziksel aktivite, insan ilişkileri, sağlık dahil insana ait her konuda dengeli ayrıca uzun vadeli uygulanabilecek bir yaşam tarzı sürdürünüz. Her şeyin aşırısı yanında kısıtlanmışı da insana uzun vadede çekilmez yükler getirecektir. Huzur hali içinde tüm programlamalarınızı yapınız ve erişilemez hedefler yerine ılıman hedefleri tercih ediniz.

18. Her zaman şunu sorun ‘Bu gün kendi durumumda/tablomda neyi renklendirdim.'

19. 16-20 seanslık bir kür LPGÒ tedavisi uygulamasından sonra, mutlaka ayda en az bir kez LPGÒ ile koruma seanslarına katılınız. Unutmayınız, selülit tedavisi için FDA onayı olan bir cihazdır LPG…

LPGÒ TEDAVİSİ SIRASI ve SONRASINDA DİKKAT EDİLECEKLER

Kalıcı ve sağlıklı beslenme ayarı

Günlük ve haftalık aktivite artışı

Aylık koruyucu LPG seanslarına katılmak


Trabzon Anestezi Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!