Lipomatik ile liposculpture
Lipomatik ile liposculpture

Her şeyden önce bu ameliyatın bir zayıflama değil, vücut kontur düzeltme operasyonu olduğunu söylemek gerekir. Operasyonda sırt ve bel bölgesi, göbek üstü ve altı bölgeleri, bel, bacak iç yüzleri, basenler, diz iç kısımları, çene altı bölgelerinden vakumla yağ emilir. Kliniğimizde liposuction nörolept anestezi altında uygulanır. Hasta işlem bittikten birkaç saat sonra evine rahatlıkla gidebilir ve 24 saat sonra banyo yapabilir.

Kliniğimizde şu anda dünyada saygın merkezlerin tercih ettiği en son teknikle liposhaping uygulanmaktadır. Liposculpture sunduğu avantajlarla, pek çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırmaktadır. Yüksek titreşim, bir seansta daha çok yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası ağrı minimalize edilmektedir. Elde edilen sonuç çok daha mükemmeldir. Bir seansta güvenle 6 - 8 litre arası yağ alınabilmektedir.

YÖNTEM: Dayanıklı yağ depolarının tüp ve vakum aleti ile alınması ile vücudun şekillendirilmesi. Tumescent tekniğini ile, liposuction öncesi hedeflenen yağ hücreleri içine lokal anestezi ile tuzlu su içeren solüsyon verilir. Bu operasyon sonrası oluşan morarma ve şişmeyi azaltır.Liposuction uygulanan bölgeler; çene,yanaklar,boyun,kolun üst kısımları,meme,karın,popo,kalça,baldırdiz kapakları, baldır, ayakbileği.

SÜRE: 1- 2 saat veya daha fazla.

ANESTEZİ: Sedasyonla birlikte epidural anestezi.

IN/OUTPATIENT: Genelde ayakta tedavi. Geniş alan uygulamalarında hastanın kısa bir süreliğine yatarak tedavisi gerekebilir.

YAN ETKİLERİ: Geçici morluk, şişkinlik, uyuşukluk, ağrı, yanma hissi.

RİSKLERİ: Asimetri,deri yüzeyinde çukurlaşma ve torbalanma, renk değişimi,derinin incelmesi, akıntının içeride toplanması, fazla miktarda sıvı kaybı nedeni ile şoka sebebiyet, enfeksiyon.

İYİLEŞME: İşe dönme: 1 ile 2 hafta Hareketli Aktiviteler: 2 ile 4 hafta. Şişkinliğin ve morluğun tümü ile kaybolması: 1 ile 6 ay veya daha fazla.

SONUCUN SÜREKLİLİĞİ: Diet ve egzersiz ile daimidir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!