Lazer liposuction-lazer lipoliz gps / navigasyon yöntemi ile lazer liposuction
Lazer liposuction-lazer lipoliz gps / navigasyon yöntemi ile lazer liposuction

Lazer liposuction yöntemi, yağ hücrelerini geri dönüşümsüz olarak parçalayan ve böylece bölgesel incelme ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde kullanılan yeni ve gelişmiş bir teknolojidir. Lazer yöntemi ile yapılan liposuction operasyonu klasik liposuction yöntemine son yıllarda alternatif bir teknolojik gelişme haline gelmiş ve artan hasta memnuniyeti ile tercih edilir olmuştur.

LİPOCONTROL VE NAVİGASYONLU LAZER LİPOLİZ

Klasik liposuction ameliyatına alternatif olarak geliştirilen lazer lipoliz sistemlerinde son yıllarda teknolojik gelişmeler hız kazanmış durumdadır. Navigasyon sistemi de bu yöntemlerin son halkalarından biri durumunda. Navigasyon yöntemli lazer lipoliz, GPS benzeri bir kontrol sistemi ile çalışır. GPS sitemi lazer ışınlarının doku içindeki dağılımının takip edilmesini sağlar. Ekran üzerinde uygulama bölgesinde lazer ışınlarının takip edilmesi ile tedavi alanı tamamen taranabilmekte, atlama yapılmaksızın tüm bölgeye eşit miktarda enerji göndermek mümkün hale gelmektedir. Bu da klasik yöntemlerin en büyük dezavantajı olan liposuctiona bağlı cilt düzensizlikleri riskini en aza indirmektedir.

Lazer lipoliz nasıl uygulanır ?

Lazer lipoliz bölgesel uyuşturma ile de yapılabilen ve birçok durumda genel anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Uygulama 1 mm lik küçük kesilerden ve çok ince yapıdaki lazer cihazları ile yapılmaktadır. Fiberoptik yapıdaki bu kanüller deri altındaki yağ hücrelerini parçalar ve vücuttan hızlı bir şekilde uzaklaştırır. Lazer ışınları sadece yağ hücrelerini hedefler, diğer organ ve dokulara zarar vermez. Parçalanan yağ hücreleri yine ince kanüller ile dışarı alınabilir fakat sınırlı alanlara yapılan uygulamalarda yağların dışarı alınmasına gerek kalmaz çünkü dolaşım sistemi parçalanan yağları bölgeden uzaklaştırmaktadır. Lazer lipolizin en büyük avantajlarından biri yağ alma işlemi ile birlikte cilt sıkılaştırma işlemini de aynı seansta gerçekleştirebilmesidir.

Hangi bölgelere uygulanır ?

Lazer Liposuction genel olarak bacak, bel, kalça, diz iç yanları, sırt, kollar, yüz bölgesi (gıdı) ve göbek bölgesinde uygulanabilir. Jinekomasti tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Lazer liposuction amacıyla kullanılan başlıklar genellikle 1 mm lik ince kanüllerdir. Bu bakımdan cerrahi iz veya skar bırakma riski çok düşüktür.

Lazer lipoliz için ideal hastalar, normal vücut ağırlığına sahip olup sadece belirli bölgelerinde yağ birikimleri olan hastalardır. Sistem cilt sıkılaşması da sağlamaktadır. Böylece gerek yaz fazlalağı tedavisi gerekse de cilt sıkılaşması işlemi tek seansta gerçekleşmiş olur.

Selülit tedavisi ve lazer lipoliz

Lazer ışınları cilt altında esas itibarı ile ısı enerjisine dönüşmektedir. Bu enerjinin bir kısmı yağ hücrelerini parçalamakta, bir kısmı da cilt sıkılaşması gerçekleştirir. Navigasyonlu lazer lipoliz yöntemi bu özellikleri ile sadece bölgesel incelme tedavisinde değil, selülit tedavisinde de güvenle kullanılabilir bir yöntem konumundadır.

Lazer lipoliz yönteminin avantajları

· Narkoza gerek duyulmaz.Lokal anestezi veya bölgesel anestezi ile yapılabilir

· Yağ alma ve cilt sıkılaştırma işlemi tek seansta yapılır.

· İyileşme süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır.

· Klasik liposuctionda görülen morluklara daha az rastlanır

· Korse giyme süresi daha kısadır.

Şişlik ve ağrı şikayetleri daha az görülür


Bursa Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!