Lazer liposuction kimlere yapılır?
Lazer liposuction kimlere yapılır?

Lazer liposuction geçmişten bugüne uygulanmakta olan klasik liposuction yöntemine cildi sıkılaştırma amacıyla lazer uygulamasının eklenmiş halidir. Sıklıkla karın, bel, basen, uyluk içi, gıdık, kollar ve diz bölgesine uygulanmaktadır. Amacı yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde incelme ve sıkılaşmadır. Kilo verme amaçlı değildir. Asıl amacı vücudu şekillendirmektir.

Alternatif Yöntemler

Klasik liposuction, lazer liposuction için bir alternatif değildir. Söz konusu lazer cihazının temin edilebildiği durumlarda her zaman lazer liposuction uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra cerrahi olmayan yöntemlerle bir miktar bölgesel zayıflama mümkün olsa da, hiç bir zaman tatmin edici bir sonuç alınamamaktadır. Bunlar sadece ameliyathaneye girmek istemeyen hastalarımız için uyguladığımız yöntemlerdir.

Ameliyat Öncesi

Ameliyattan hemen önce seçilmiş bölgelerde fazla yağlanma olan alanlar işaretlenir. Planlama yapılmadan ameliyata girilmesi her zaman hayal kırıklığı yaratacaktır. Ameliyat öncesinde 6 saat boyunca su, yemek ve sigara kullanılmaması gerekmektedir. Ameliyat saatinde ise hasta, yatağında yapılan ilacın verdiği rahatlıkla ameliyathaneye indirilir ve genel anestezi altında operasyon tamamlanır.

Ameliyat Tekniği

Lazer liposuction ameliyatının üç safhası vardır. İlk safha lazer lipolizdir. Kelime anlamı olarak lazer ışınlarıyla yağ hücrelerinin yıkımı anlamına gelir. Bu şekilde bölgede bulunan yağ dokusu sıvı hale geçer. İkinci aşama liposuction’dır. Sıvılaşmış yağlar vücuttan dışarıya çekilir. Üçüncü aşama ise cilt altına yakın uygulanan lazer uygulamasıdır ve işlem yapılan bölgedeki cildin sıkılaşması ve yeni yerine yapışmasını sağlar. Özel korseler hastalarımız uyanmadan önce giydirilir ve sonrasında hastalarımız uyandırılıp odalarına alınır.

Ameliyat Sonrası

Genellikle ameliyattan 4-6 saat sonra hastaneden taburcu olmak mümkündür. Morluklar klasik liposuction’a göre çok daha az, ağrı ise yok denecek kadar azdır. Çok yüksek hacimde yağ alınmadığı takdirde hastalarımız bir gün sonra korse giyer vaziyette hayatlarına devam edebilirler. Korselerin kullanılma süresi ise sadece 15 gündür. Ameliyattan 3 ay sonrasına kadar dışarıdan görülmeyen fakat ele gelebilen küçük sertlikler hissedilebilir. 3. aydan sonra ise tam olarak istediğimiz sonuca ulaşmış oluruz.

Sonuç olarak, kolay bir sürecin sonunda, arzu edilenden daima daha iyi bir sonuca ulaşılmış olur.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!