Lazer ile vajina daraltma

Lazer ile vajina daraltma

 Vücudun diğer organlarının oluşturduğu sorunlar kişiye özel iken vajinal sorunlar cinsel partneri de etkilediğinden her iki cinsi de ilgilendirmekte. Hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, kronik öksürük, hormon bozuklukları, menopoz ve yaş gibi nedenler kadın cinsel organlarında “vajinal relaksasyon sendromu” olarak bilinen vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi bir seri dinamik ve fonksiyonel kayıplara neden olmakta.

Özellikle yaşlanma ve doğum travmasının doğal süreciyle orantılı olarak ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmaların oluşturduğu patolojik değişimler, sürtünme hissinin azalması neticesinde cinsel doyumda azalma, eşler arasında soğukluk gibi psikolojik sorunlara da neden olmakta.

Karbondioksit lazer ile radyofrekansın birlikte uygulandığı MonaLisa Touch (dokunuşu) ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik uygulanan non-invaziv bir yöntemdir. MonaLisa Touch ile vajinal kaslar eski kuvvet ve sıkılığını geri kazanır. Vajinanın iç ve dış çapı azalır. Gevşeklik, kuruluk, kaşıntı, sürtünme ve ilişki esnasında ağrı şikayetleri düzelir. MonaLisa vajinoplastisi 5-10 dakika gibi çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez, işinizden ve günlük yaşamın ritminden kopmazsınız. MonaLisa Touch vajinoplasti ile, doğum yapmadan önceki vajinal sıkılığa geri dönüldüğünden seksüel aktivite ve çiftin cinsel doyuma ulaşması mümkün olmaktadır.

MONALISA TOUCH  NASIL ETKİ EDİYOR?

 

CO2 (karbondioksit) Lazer, vajina mukoza dokusuna etki ederek kollajen üretimini harekete geçirir ve kan akışını hızlandırır. CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak 30% oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta, uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur.

Karbondioksit Lazer ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmektedir. Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

MonaLisa dokunuşu sonrası herhangi bir yan etki beklenmemektedir. Uygulama sonrası mümkün olan en kısa sürede yürüyüşler yapılmalıdır. İşlem sonrası duş alınabilmekle birlikte sadece 3-4 gün kadar bir süre cinsel aktivite kısıtlaması gerekebilmektedir.

MonaLisa dokunuşu 15-45 gün aralıklara 3-5 seans yapılmakta, sonrasında sıkılaşmadaki sürekliliği devam ettirmek amacıyla her yıl 1 seans olarak tekrarlanması önerilmektedir.

SONUÇLAR HEMEN GÖRÜLEBİLİYOR MU?

5-10 dakika süren uygulamanın etkileri bir gün içinde görülür ve kanal daraltılmış olur. Kuruluk, kaşıntı, hassasiyet ve ilişki esnasında irritasyon gibi şikayetlerdeki düzelmeler hemen birinci seanstan sonra fark edilmektedir. İşlemin oluşturduğu doku reaksiyonları 1-2 hafta devam edecek olup işleme bağlı etkilerin tamamen fark edilmesi ise ortalama 1-2 aydır.

 

 

Bu makale 20 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Öğr. Üyesi Hediye Dağdeviren

Etiketler
Lazerle vajina daraltma
Dr. Öğr. Üyesi Hediye Dağdeviren
Dr. Öğr. Üyesi Hediye Dağdeviren
İstanbul - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube