Dövmelerden değişik nedenlerle kurtulmaya çalışıyor olabiliriz. Günümüzde lazer ile dövme silme bu nedenle uygulanan en iyi seçenektir. Her dövme yüzde yüz silüeti bile belli olamayacak şekilde silinemeyebilir. Belirli aralıklarla seanslar şeklinde işlem yapılır.
Ortalama yüzde doksan civarında başarılı silme işlemi için kaç seans gerekeceği önceden net bilinemeyebilir,çünkü dövmenin rengi, boya miktarı, vücudun neresinde olduğu, kişinin boyayı temizleme işleminde görevli kendi hücrelerinin ne kadar başarılı çalışabildiği, dövme yapan kişinin profesyonelliği, kullanılan boyanın türü gibi pekçok tahmin edilen veya edilemeyen parametre sonucu etkiler.
Lazer ışığı ile parçalanan dövme pigmentlerinin vücudun doğal koruma ve temizleme mekanizması ile dışarı atılması gerektiğinin bilinmesi önemlidir.
Tabiki işlemde kullanılacak lazer cihazının gücü ve kullanıcının tecrübesi de sonuçları etkilemektedir. Bu nedenle sonrasında iz kalacak uygulamalar yaşamamak adına doğru cihaz ve tecrübeli uygulayıcı ile yola çıkmanız uygun olacaktır.


Bursa Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!