Lazer epilasyon nedir, zararlı mıdır?

Lazer epilasyon nedir, zararlı mıdır?

İstenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en modern yolu olan lazer epilasyon, ülkemizde en sık uygulanan kozmetik prosedürlerinin başında geliyor. Lazer epilasyon gönderdiği konsantre lazer ışıklarını, kıl köklerinin pigmenti tarafından emilip, kıl foliküllerinin yıpratılması prensibine dayanarak çalışan bir sistemdir.

Günümüzde çeşitli lazer cihazları geliştirilerek, kıl ve cilt tipine uygun bir şekilde kullanılmasına ve bireylerin istenmeyen tüyler sorununa kalıcı çözümler üretilmesi amaçlanmıştır. Lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlarla hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına, kişiye özel ve kişinin bedeni üzerindeki farklı tüy tiplerine özel cihazlar kullanabilecek kapasitede olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bünyemizde bulunan farklı tip lazer epilasyon cihazlarıyla, tüy, cilt tipi ve cilt rengine uygun şekillerde lazer epilasyonu planlaması yapıyor ve bireylerin istedikleri ölçülerde tüylerinden acısız bir şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz.

Bu makale 12 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Selçuk Aytaç Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Yazar toplam 13 makale yazdı.

Etiketler
Lazer epilasyon hakkında merak ettikleriniz
Op. Dr. Selçuk Aytaç
Op. Dr. Selçuk Aytaç
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
x
Facebook Twitter Instagram Youtube