Küçük işlemlerle estetik

Zaman içerisinde, insanların yoğun çalışma hayatları dolayısıyla daha hızlı iyileşecek, kolay yöntem arayışları, estetik cerrahiyi de yönlendirdi. Eskiden estetik cerrahiden genel olarak bir çekince vardı, artık bununla çok karşılaşmıyorum. Genel olarak problem iyileşme dönemi için vakit bulamama. Bundan dolayı da hızlı gelişmeler genellikle küçük girişimlerde oluyor. Minimal İnvaziv ve Noninvaziv Estetik uygulamaları olarak adlandırdığımız küçük işlemleren bahsetmek istiyorum.

Burun endolifti

Sıklıkla uyguladığım bir yöntem. Özellikle burun üstü kemeri çok olmayan, burun ucu düşük ve kalın, burun kanatları geniş kişilerde, lokal anestezi altında 15-20 dakika da uygulanıyor. Burun üstünde 3-4 gün bant bulunuyor. Uygun kişilerde kalıcı çözümdür. Burnunda şekil değişikliği çok istemeyen kişilerde uyguluyoruz.

Ele yağ enjeksiyonu

Eskiden yaşlanması gizlenemeyen bölge olarak bahsedilirdi. Lokal anestezi altında kısa sürede uygulanabilen, kişinin kendi yağını eline enjekte ederek daha genç gözükmesini sağlamaktayız. 2-3 gün iyileşme için yeterli olmaktadır.

Göz altı boşluklarına SUB-Q uygulaması

Kişiyi en yorgun gösterenlerden biri gözaltında ki boşluklardır. 10 dakikalık kısa bir uygulamayla , enjeksiyon ile bu bölgeye alerji yapmayan Sub-Q malzemesi enjekte edilerek, yorgun görüntünüzden kurtulabiliyorsunuz. İşlem sonrası güncel hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Kalça kaldırma

Endolift yönteminin bir başka mucizesi. Bu yöntemde kalçada dikleşme ve biçimlenmeyi birlikte sağlar. Çünkü kalçanın içinden sonrada hissedilmeyecek endolift materyali çepeçevre geçer. Böylece kalçayı yukarı doğru kaldırırken genişliğinide daraltmış oluyor. Endolift yöntemi lokal anestezi altında 20-30 dakika sürer. Özel bir endolift ipi ince bir kanülden geçirilerek kalçaya yerleştirilir. Kanülün giriş bölgeleri dikiş gerektirmemektedir. Müdahale sonrası 2-3 günlük dinlenme sonrası sosyal yaşantıya dönülebilir.

Yüzünüze ve boynunuza gençlik; Fibrogel

Bu yöntemde hastanın güneş hasarı az olan bir bölgesinden (tercih bölgesi kulak arkası) küçük bir parça alınır ve cilt örneği gerekli işlemlerden geçirilerek içerdiği fibroblast hücreleri ayrıştırılır, bu hücreler 3 hafta boyunca özel koşullarda çoğaltılır. Sadece 5-10 dakikalık bir işlem. Hasta normal hayatına dönüyor. Kişiye üçüncü haftanın sonunda küçük bir iğne yardımıyla enjekte edilir.

Meme kaldırma

Memedeki hafif sarkmalarda kesi yapmadan endolift yöntemini kullanarak lokal anestezi altında kaldırma işlemini uygulayabiliyoruz. Kişi güncel hayatına 2-3 gün içerisinde dönebiliyor.

Botox

Kırışıklık tedavisinde uygulaması 10 dakika kadar süren günlük hayatınızı ve yaz sezonunda planlarınızı engellemeyen bir yöntemdir. Çevrenizdekiler yüzünüzde dinlenmiş, olumlu ve aydınlık bir ifade olduğunu fark edecek ama siz söylemedikçe anlamayacaklardır. Botox yapıldıktan itibaren 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başladığı için anlık bir etki söz konusu değildir. Kaşlarınızın özellikle çok kalkmasını talep etmediyseniz ifadenizde fark edilen bir değişiklik olmayacaktır.

Dolgu maddeleri

Dolgu madde enjeksiyonları son derece pratiktir. Uygulamalar ortalama 10-15 dakika zaman alır, ofis şartlarında yapılabilir. Uygulama öncesinde lokal anestezik krem sürülerek 20-30 dakika beklenir. Öğle arası tatillerde bile yapılabilir. İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir ve sonucu görmek için beklemek gerekmez. Uygulamadan sonra her hangi bir özel bakıma ihtiyaç yoktur.

Dolgu maddeleri en çok, burundan dudak yan taraflarına uzanan çizgiler, dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler, dudak üstündeki mimik çizgiler, derin sivilce ve yara izleri, dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiği ve yanak dolgunlaştırmada kullanılır.

Easy phytic uygulaması

En yüzeysel peeling şeklidir. Cilde ışıltı kazandırmak amacıyla yapılır. Amaç çizgiler veya lekeler ise, yıl içine yayılmış 5 ila 6seans uygulama gerekebilir. Cildi güçlendirir, gözenekleri sıkılaştırır, güneş lekelerini hafifletir, cildin genel görünümünü düzeltir, üst ve alt deriyi kalınlaştırır.

Terlemede botox

Botox deri altına enjekte edilen bir ilaçtır. Aşırı terlemede yaygın olarak kullanıyorum. Koltukaltı,el,ayak da kullanılmaktadır. Deri altına enjekte edilen Botox ter bezlerinin çevresindeki kas yapısına etki ederek geçici süre ter bezlerinin ter üretimini azaltır.

Botox yapıldığı bölgedeki duyu hislerini etkilemez sadece ter bezlerini etkiler.

Varis tedavisi

Scleroterapi; hoş bir görünüşe sahip olmayan yüzeye çıkmış olan damarların tedavisidir. Kılcal damar çatlamaları, telenjiektaziler ve varisler bacaktaki çalışması bozulmuş, istenmeyen damarlardır. Varis tedavisinde damarların içine ince iğnelerle ilaç enjekte edilir.

Küçük işlemlerle birçok soruna çözüm bulabilmekteyiz. Tüm güzellikler sizlerle olsun…


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!