Kişisel gülüş tasarımı
Kişisel gülüş tasarımı

Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir. Gülüş Tasarımı işte burada çok önemli bir işlevi üstlenmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir Nasıl Yapılır?

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek mükemmel gülüşü planlamaktır. Bazen diş beyazlatma bazen diş eti operasyonu veya diş kaplamalar ile diş estetiği sağlanır. Dudaklar diş eti, gülme hattı gibi bileşenlerin ideal oranlar ile konumlandırılması için bazen de birden fazla uygulamanın birlikte yapılması gerekir.

Size Yakışan Estetik Gülüş İfadesini Belirleyen Diğer Faktörler;

Yüz hatlarınız, cinsiyetiniz, yaşınız, gülüş simetrisi, dişlerinizin sıralanışı ve renkleri, dudaklarınız, diş etleriniz gülüş tasarımına ilk önce yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilerek başlanır. Kişinin yüzündeki hatlar dişin hangi formda seçilmesi gerektiğinin şifrelerini içerir.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda ve Nasıl Yapılır?

Her dişin diş eti seviyesinin olması gereken standart bir yeri ve şekli vardır. Bu standart bozulduğunda ağız estetiği bozulabilir. Gülerken ya da konuşurken fazlaca gözüken diş etleri (gummy smile) tüm görünümü kötü etkileyebilir. Bu sorunlar yeni teknolojiler ile genellikle tek seansta, kanamasız ve dikişsiz olarak çözülmektedir.

Estetik diş tedavi fiyatları yapılacak işlemin özelliğine göre değişir. Bazen sadece diş beyazlatma ile diş estetiği elde edilebilir. Bazen diş üzerine laminate veneer uygulaması veya zirkonyum diş kaplama gerekir. Eksik dişler var ise implant yapımı da gerekebilir. Türkiye diş estetiği uygulamalarında başarıları ile yurt dışındaki hastaların da dikkatini çekmektedir. Diş fiyatlarının daha ucuz olması Türkiyeyi estetik diş uygulama konusunda çekici hale getirmektedir.


İzmir Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!