Kilo verirken biz

Kilo verirken biz

Kişiler bu konuyu gereginden fazla büyüterek abartarak,kendileri için imkansız sağlıksız,zarar verici özenti kilolar hedefler.Oysa gerçekte belirlenen bir hedef kilo kişi motive deceği başarılı olmasına da yardımcı olur.Kişinin ideal kilosundan' direnç kilosuna' dek hesaplamak kişiye özel bir yolla bir uzman kontrolünde olmalı. 

Hedef kiloyu belirlemede birçok etken vardır ki bunun ilki kişinin özgeçmişi klinik geçmişi ki en büyük etken sağlıkdır. 

Kişiler özel günler öncesinde mezuniyet düğün ...vs bir kilo hedefler ve hırsla bu kiloya iner ve o kiloya indikten sonra birşeyleri boşlaması kendine gelen özgüvenle tekrar verebileceğine inançla ufaktan kaçırmaya başlar(nasılolsa yine vereceğini düşünür ama arkasında yatan vijdanını rahatlatmaktır.)ve kişi kilo almaya başlar bu noktada motivasyonunuzu toplamak ve sizi yemeğe yönelten etkenleri etkisiz hale getirmeniz gerekir.Aksi tarktirde vermiş olduğunuz tüm kiloları geri alabilrsiniz . 

Kişiler sürekli aynı motivasyonda kararlılıkta psikolojide olmayabilir.Yoğun stres en büyük engeldir böyle durunlarda pes etmeyin vazgeçmeyin hiç değlse toparlananan kadar verdiğiniz kiloları korumaya çalışıp tekrar başlayın.Gerçekten kilo almak yağ kütlesinin artması demektir ve ilk birkaç günde ki aağırlık artışı yağ değildir ve çabuk verilir.Onun için bu kadar çabuk mu alacağım hemen mi alacağım şeklinde demoralize olmayın vazgeçmeyin.

"En Büyük Başarısızlık Vazgeçmektir!"

Bu makale 15 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dyt. Perihan ÇİÇEK, 15 Kasım 1971 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamlayarak Diyetisyen unvanı almıştır.  Mezuniyetinin ardından ilk görevine İstanbul Yedikule Ermeni Hastanesi'nde başlamış olan Dyt. Perihan ÇİÇEK, ilk muayenehanesini 2001 yılında Osmanbey'de açmıştır. Bu sürede hastane ve muayenehanesinde çalışmalarına birlikte devam etmiştir. 2007 yılında Bakırköy'de Estetik ve Güzellik Merkezi olarak 2. işyerini açmış olan Dyt. Perihan ÇİÇEK, Osmanbey'deki muayenehanesini de Estetik ve Güzellik Merkezi olarak hastalarının hizmetine sunmuş olup 2009 yılında yine Bakırköy'de Spa&Güzellik salonunu açmıştır.  Dyt. Perihan ÇİÇEK, 12 kişilik uzman kadrosuyla Bakırköy şubesinde Diyet, Güzellik, Estetik ...

Etiketler
Kilo verememe problemi
Dyt. Perihan Çiçek
Dyt. Perihan Çiçek
İstanbul - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube