Kaş şekli, kalınlığı ve yüzdeki pozisyonu güzel bakış için çok önemlidir. Özellikle kıl transferi kaş sorunlarının çoğunu halledebilecek durumdadır. Yanlış kaş alımları, yanlış epilasyonlar, kaza ya da yanık gibi pek çok nedene bağlı olarak kaş kayıpları olur. Sıklıkla kaşın kuyruk kısmında bu kayıplar yaşandığı gibi, bazen aşırı seyreklik, kaş asimetrileri hatta bazen bütün kaşta kayıplar yaşanabilir. Değişen moda trendleri de kaş ekimini gerektirebiliyor. Daha kalın ve düz kaş modası kaş ekimi talebini arttırmış görünüyor.
Yaş ilerledikçe özellikle hormonal nedenlere bağlı kaş kayıpları olur. Bu kayıplar kaş altı dokusunun daha çok erimesine, kaşın düşmesine ve kemiksi bir bakışın oluşmasına neden olur. Bu nedenle yüz gençleştirme için de kaş ekimi tamamlayıcı bir yöntemdir.
Doku kalitesi iyi olduğu sürece ense bölgesinden alınan kıllar ile yapılan ekimler iyi sonuç verir. Dövme ile yapılan işlemler özellikle yakın mesafede doğal sonuç vermeyecektir.
Kaş ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılabilir. Enseden alınan greftten elde edilen kıllar mikroskop aracılığı ile tekli ünitelere ayrılır. Bu işlemde saçların kesilmesine gerek yoktur. İstenen kaş pozisyonu ve kalınlığı çizilir. Çizilen bölgede oluşturulan mikrotüneller içerisine kıl folikülleri yerleştirilir. Kaş ekiminde saç ekimi gibi çok gür bir sonuç hedeflenmez. Ekilen kılların % 90 a yakın bir oranda tutacağı söylenebilir. İşlem sonrası birkaç günlük bakım yeterli olur.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!