İmplant hakkında

İmplant hakkında

Bir veya daha fazla diş eksikliğinizin olduğu durumlarda geleneksel kopru protez yontemleri yerine implant tedavisi ile size, fonksiyonel ve estetik olarak  daha doğal dişler kazandırabiriz. Implantlar yapay diş kokleridir ve operasyon sadece implant yapılacak bolgenin uyusturulmasıyla yani lokal anestezi ile gerçekleştirilir. İmplant operasyonu sonrası doktorunuzun antibiyotik kullanımı, buz uygulanması gibi  uyarılarını dogru uygularsanız, ertesi gun rutin gunluk hayatınıza donebilirsiniz.

Implantlar agız içine uygulandıktan sonra belli bir sure kemikle butunleşmesi bekleniyor.

Kemik yapısına gore degisen bu bekleme suresince hiçbir  sorun yaşamadan normal yaşantınıza devam ediyorsunuz. Bir sonraki randevuda sizden bir ölçü alıyoruz ve implantınızla uyumlu porselen dişiniz laboratuvarda hazırlandıktan sonra  ağız içine yerleştiriliyor.

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dt. Ebru Demircan Kapıyoldaș

Dt. Ebru DEMİRCAN KAPIYOLDAŞ, 1984 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladığı eğitimini 2008 yılında başarıyla tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. 

4 yıl Cerrahpaşa Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinigi, 5 yıl Smile Institute'de hasta kabulü yapan Dt. Ebru DEMİRCAN KAPIYOLDAŞ, mesleki çalışmalarına Özel Acıbadem Taksim Hastanesi'nde devam etmektedir.

Etiketler
İmplant tedavisi
Dt. Ebru Demircan Kapıyoldaș
Dt. Ebru Demircan Kapıyoldaș
İstanbul - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube