Hemangioma tedavisi

Hemangioma tedavisi

Hemangiomalar deri içerisinde ve deri altında oluşan damar genişlemeleridir. Bunların pek çoğu doğuştan olabilir. Yeni doğan bir çocukta kırmızı bir nokta veya biraz daha büyük böyle bir hemangioma varsa büyümesi yakından takip edilmeli ve hemen bir Plastik Cerraha gösterilerek uygun tedavinin yapılması önerilir.

Genelde hemangiomalar ikiye ayrılır. Cilt üzerinde düz olup kabarıklık yapmayanlara kapiller ?port wine? hemangioma denir. Bunlar genellikle yüz üzerinde görülürler. Yapılacak uzun süreli tedavilerle hastaları memnun edici sonuçlar alınır. Kabarık hemangiomalara ?karvenöz hemangioma? denir. Bu hemangiomaları da küçük yaştan erken safhada kombine tekniklerle tedavi etmekte yarar vardır. Kavernöz hemangiomların tedavisinde daha çabuk ve iyi sonuçlar alınır. Bu tedavilerde değişik tipte lazerler sklerozanlar ve gerekirse ameliyat kullanılarak sonuç alınır.

Bu makale 15 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Prof. Dr. Arman Çağdaş

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Genel Cerrahi ihtisasını yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldıktan sonra, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlığı ise İngiltere'de almıştır. Yurtdışında sayısız çalışma yapmış olan Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, toplamda 4.5 yıldan fazla; Pinderfields General Hospital, Leeds'de St. James University Hospital, Leicester General Hospital Ve Royal Infarmary ve A.B.D Boston Maussachusset Hastanesi'nde görev almıştır. Yurda döndükten sonra Ege Üniversitesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nı kurmuş ve pek çok plastik cerrahi uzmanını yetiştirmiş olan Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, Plastik ve Estetik Cerrahi ile ilgili bilimsel birçok çalışma yapmıştır. Suction Lipectomiyi Türkiye’de ilk kez uygulayanların arası ...

Etiketler
Hemangioma nedir
Prof. Dr. Arman Çağdaş
Prof. Dr. Arman Çağdaş
İzmir - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube