Gençlik aşısı, günümüzde en popüler estetik işlemlerin başında gelmektedir. Gençlik aşısı; bıçak altına yatmadan, on sene gençleşmenizi sağlayan bir işlemdir.

Mezoterapi adı verilen oldukça küçük ve ince iğneler ile enjeksiyon şeklinde uygulanan bir işlemdir. Cilt, bu işlem sonrasında kendini onarır. Bu sebeple doğal bir işlemdir. Cildin ihtiyacı olan nem ve esneklik hyalüronik asit ile cilde verilir. Uygulamadan 2 gün sonra ciltteki etkileri ortaya çıkmaktadır.

Gençlik Aşırı Ne Zaman Uygulanır?

Gençlik aşısı, özellikle sorunlu bölgelere uygulanan bir enjeksiyon işlemidir. Alkol, sigara, güneş lekesi ya da hormonal bozukluklar (sivilce, akne izi, çatlak izleri) ile ilgili bölgelere uygulanmaktadır.

Gençlik Aşısı Hangi Cilt Problemlerinde Uygulanır?

Gençlik aşısı, oldukça doğal bir iyileştirme, cildin yenilenme sürecidir. Vücudun kendiliğinden ürettiği bir madde yeniden sorunlu bölgelere verilerek, cildin kendini onarması için uyarılır. Bu sayede cilt sorunlarında, cilt bozukluklarında kalıcı ve doğal bir etki sağlar.

Cildin yaşlanmaya bağlı sarkmaya başlaması ve diriliğini kaybetmesi halinde

Cildin yaş ilerlemesi sebebiyle kırışması,

Cildin sigara kullanımı sebebiyle hasar alması durumunda,

Cildin güneşin zararlı etkilerine karşı,

Ciltte geçmiş ya da devam eden sivilce izi ve sivilce problemlerine karşı,

Cildin nemini kaybetmesi durumunda,

Cildin matlaşması, canlılığını yitirmesi durumunda uygulanır.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit, vücudun kendiliğinden ürettiği bir bağ dokusu elemanıdır. Hyalüronik asit üretimi yaş ile beraber azalır. Vücudun ihtiyaç duyduğu hyalüronik asit dışarıdan gençlik aşısı olarak verilir.

Fazla dozaj söz konusu değildir. Vücut ihtiyacı olan hyalüronik asiti alacaktır. Bundan dolayı da gençlik aşısı neticesinde elde edilen sonuçlar tamamen doğaldır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?

Gençlik aşısı, kişinin sorunlu bölgesi baz alınarak planlanmaktadır. Seans sayısı ve aralıkları da ilgili bölgenin durumuna göre belirlenmektedir. Genel olarak on beş gün ara ile 3 ila 5 seans uygulanması gerekebilir.

Ancak işlem sayısı her kişiye göre değişebilmektedir. İşlem ardından bölgede hafif şişlikler meydana gelebilmektedir.

Aşı uygulamasından sonra 2-5 gün içerisinde canlılık, parlaklık ve ciltteki iyileşme kendini göstermeye başlamaktadır.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!