Fibroblast hücreleri vücutta kolajen üretiminden sorumlu temel hücrelerdir. Kolajenin yanında elastik lifler ve hyaluronik asit de fibroblastlar tarafından oluşturulurlar. İnsan bağ dokusunda bulunan fibroblast hücreleri yara iyileşmesi ve doku onarımında çok önemli rol oynarlar. Ancak 25 yaşından sonra kişideki fibroblast hücreleri azalmaya başlar ve bu azalma sonucu ciltte sarkma ve kırışıklıklar orta çıkmaya başlar. Fibrocell ile cilt gençleştirme de bu konuda devreye girmektedir.

Fibrocell ile cilt gençleştirme kişinin kendi fibroblast hücreleri ayrıştırılarak yeniden enjekte edilebilecek duruma getiren bir teknolojidir. Amaç cildin içinde gençlik sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren Kollajen üreten fibroblastların sayısını artırmaktır. Çünkü yaşlanma süreci bu hücrelerin gittikçe sayılarının düşmesi ile ilişkilidir.

Antiaging yani yaşlanmaya karşı üretilen bir çok ilaç ya da besin takviyeleri mevcuttur. Ancak bunlardan hiçbirisi yaşlanma sürecini ciddi anlamda azaltabilmiş değildir. Kök hücre bu açıdan çok önemli avantajlar sunmaktadır. Yüzyıllardır insanlar gençleşme peşinde koşmuşlardır.

Bu sebeple kalıcı izler ve kırışıklıklar oluşmadan veya yer etmeden koruyucu estetik amaçlı hücre enjeksiyonları yapılmalıdır. Bu aynı zamanda sorunların çok birikmeden daha kolay ve daha doğal çözülmesini sağlar. Özetle fibrocell yaşlanmayı yavaşlatmaya yönelik bir tedavi şeklidir.

Fibrocell ile cilt gençleştirme ilgili daha ayrıntılı bilgiyi websitemizin diğer bölümlerindenokuyabilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!