Boşverin diyeti gelin yemek yiyelim!

Boşverin diyeti gelin yemek yiyelim!

Her Pazartesi ya da ilkbaharda başlanan diyet koliklerden misiniz? Sürekli bir şeyleri kısıtlayıp sonra artan bir istekle daha çok yemekten sıkılmadınız mı? Haşlanmış sebzeler, yağsız tavuk göğüs eti ve suda pişmiş bulgur bir yere kadar sağlıklıdır ana bunu ömrünüz boyunca yapmayacaksanız bemce hiç başlamayın.

Kronikbir hastalığınız olmadığı sürece hiç bir besin ya da yemek yasak değildir. Yeter ki ne yediğinizi bilin.

Nasıl piavı ekmek arası yemiyorsanız patatesi de ekmek arasında yemeyin. Sütün yanına ayran içmediğiniz gibi zeytinin üzerine zeytinyağı dökmeyin. Çorba içtiğiniz öğünde pilav, makarna gibi unlu yiyecekler almayın. 

Beslenmenin temeli dengeli ve yeterli olmasıdır. Aynı besin maddelerine istek duyuyorsanız demek ki bir diğer besin maddesini eksik alıyorsunuzdur. Temelde neyin fazla neyin eksik olduğunu bulduğumuzda sorunun yarısı çözülmüş demektir. Gerisi mi? gerisi diyetisyeninizin size sumabileceği besin çeşitlliğine kalır. Biz danışanlarımızla tereyağsız iskender, tek lavaşa sarılı dürüm ya da 2-3 dilim orta boy ince hamurlu karışık pizza yiyoruz. 

Siz ne yiyorsunuz?

Bu makale 8 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dyt. Nilberk Karaman

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans eğitimini,

2008 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Beslenme ve Hastalıkların Biyokimyası bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

2012 yılında Başkent Üniveristesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümünde doktora eğitimine başladı. 

2004- 2011 yılları arasında özel sektörde çeşitli hastane ve özel zayıflama merkezlerinde hizmet verdi..

2011 yılında VIP DİYET Beslenme Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri'ni kuran Uzm. Dyt. Nilberk KARAMAN, bireysel ve kurumsal olarak beslenme çözümleri sunmaktadır.

Aile, bireysel, iş ortakları ve aylık paketlerle size özel beslenmeyi Beslenmenin En Renkli Hali'nde yeniden tanımlıyor.

Etiketler
Zayıflama yöntemleri
Uzm. Dyt. Nilberk Karaman
Uzm. Dyt. Nilberk Karaman
İstanbul - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube