Yaz tatili, bayram tatili, kurulan neşeli aile ve dost sofraları, gece boyu süren yeme içme, spor yapamama sonucunda tatilin bittiği şu günlerde aynaya baktığımızda kıyafetlerden taşan fazlalıklar, sellülitde artış moralimizin bozulmasına yol açar. Tatilin bittiği, çocukların okula başladığı şu günlerde kilo ve bölgesel fazlalık sorunu da yaşıyorsak kendimize ve vücudumuza bakma zamanı gelmiş demektir.

Kadınlar genellikle kalça bölgesinden, erkekler de göbek bölgelerindeki yağlanmalardan şikayetçidir. Erkekler ve kadınların farklı bölgelerden yağlanmasının nedeni farklı hormonlara ve genetik yapılara sahip olmalarıdır. Sadece diyet ve egzersizle de belirli bölgelerden kilo vermek mümkün değildir. İşte burada bölgesel zayıflama cihazları devreye girer.

Öncelikle doktorunuza başvurup vucut analizi yaptırmanız gerekir. Böylelikle kilo fazlalığımız olup olmadığı, vücudumuzdaki kas, yağ ve su oranlarının ne durumda olduğunu değerlendirerek planlama yapmak mümkün olacaktır. Kilo fazlalığı ve bölgesel kiloda analize ve yaşınıza uygun diyet ayarlaması ile fazla kiloların, sellülitin ve elastikiyet kaybını bulunduğu bölgeler soruna yönelik cihazlar ile çalışılmalıdır.

Saten vücut germe uygulaması 2014 yılında dünyanın en başarılı cihazı seçilmiş olup 1 hafta ara ile, 4 – 6 seanslık uygulama ile sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlar. Fokuslu Radyofrekans – Ultrason yöntemini kullanan bu cihaz göbek, sırt, bel, kollar, bacak içleri, kalça bölgesindeki yağ fazlalığı, sellülüt ve elastikiyet kaybı gibi problemlerde kişiye özel uygulamalarla ameliyata alternatif başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ultrasonik Kavitasyon uygulaması diğer bir yöntem olup bölgesel kilo ve sellülit sorunlarında kullanmaktadır. Ultrasonik ses dalgalarını kullanan bu cihazla parçalanan yağlar özel bir diyet ve egzersiz yoluyla metabolize edilerek vücuttan atılmaktadır. 1 hafta ara ile yapılan 6 seanslık uygulama genellikle yeterli olmaktadır.

Soğuk Lipoliz ( Criolipoliz ) ise bölgesel kilolarda uygulanan diğer yöntemlerden biridir. Başlıkların sorunlu bölgeleri vakumla lokalize ederek -5 ile -10 derece arasında soğutup yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayan bu cihazla kişinin sorununa göre tek seanslık uygulama yeterli olabilir. Burada cildin zarar görmemesi için cilt soğuğa dayanıklı özel mendillerle korunmalıdır.

Endermoliji, vakum, lenfatik drenaj, ses dalgaları kullanan cihazlarlar da kişinin sorununa göre uygulanabilecek yöntemlerden bazılarıdır.

Tüm bu cihaz uygulamaları yanı sıra sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, bol su içmek haftada 3 gün 1 saat yürümek ve yüzmek beden sağlığımız için çok önemlidir. Özellikle yeşil yapraklı sebzeleri mümkünse çiğ olarak tüketmek, yeterli miktarda protein almak sağlık açısından önem taşır. Yağ yakmak için yaktığınızdan daha az kalori almanız gereklidir ki vücuttaki yağ fazlalıkları kullanılabilsin. Düzenli olarak yapacağınız egzersiz de kas kuvvetini artırarak kasın yağ yakma kapasitesini artıracak, enerji harcanmasına ve kalori yakımına neden olacaktır.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!