Altıniğne radyofrekans lazer tedavisi

Altıniğne radyofrekans lazer tedavisi

Altıniğne radyofrekans lazer son yıllarda en popüler olan cilt gençleştirme yöntemidir.

Bu Yöntemde;  mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplanmıştır.

ALTINİĞNE RADYOFREKANS LAZER NASIL UYGULANIR

Kişiye özel tek kullanımlık iğneler kullanılır. Bu başlıklar tüm yüzde gezdirilerek derinin altına radyofrekans lazer ışığı verilir. Bütün yüze belli bir derinliğe kadar ulaşan çok ince uçlu iğneler derinin altında yalancı bir hasar uyarısı yaratarak kişinin kendi kolajenini üretmesini tetikler. Aynı zamanda derinin altına radyofrekans ışığı vererek yeniden bir yapılanma ve rejenerasyon sağlanır. Cildin tonusunda belirgin artış, ciltte sıkılaşma, sarkan deride toparlanma, göz çevresindeki kırışıklarda belirgin düzelme, yüzdeki izlerde ve derin çizgilerde gözle görülür çok etkili bir iyileşme ve dirileşme gözlenir.

Gençleşmesi istenen her alana uygulanabilir. En çok yüze uygulanan altıniğne radyofrakans; göğüs V’si, boyun, el üzerine, kol içlerine, göbek üzerine (doğum yapmış çatlaklar ve gevşeme görülen karın üzerine), diz üstleri en çok uygulama yapılan alanlardır.

ALTINİĞNE RADYOFREKANS TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR

Altın İğne yöntemi her mevsim uygulanabilir olması, Özellikle yaz mevsiminde de uygulanabilmesi çok büyük avantajdır.

İşlem sonrasında yüzde soyulma olmaması hasta konforu açısından ve tedavi uyumu ve takibi açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.  

ALTINİĞNE RADYOFREKANS LAZER İLE NELER TEDAVİ EDİLEBİLİR

--Cilt gençleştirmede  de çok etkili bir yöntemdir. 

Çok etkili bir cilt gençleştirme yöntemi olduğu için; Ameliyatsız Yüz Gençleştirme İşlemi olarak da bilinir. 

--Kırmızı yüz tedavisinde

--Akne rozasea tedavisinde

--Sivilce Ve Sivilce izlerinin tedavisinde

--Cilt çatlaklarının (strialar) tedavisinde

Özellikle doğum sonrası gelişen karın çatlakları ve gevşemesinin tedavisinde, hızlı büyüme, çok kilo alıp verme sonrası gelişen çatlakların tedavisinde oldukça etkilidir. Kalça ve bacaklarda gelişen çatlakların tedavisinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

--Skar dokusu, izler, ameliyat izlerinin tedavisinde de altıniğne radyofrekans son derece etkili bir tedavi yöntemidir.

Aşırı Terleme tedavisinde Altıniğne Radyofrekans Lazer koltuk altı- el-ayak aşırı terleme tedavisinde botulinum toksini kullanılmadan son derece etkili ve başırılı sonuçlar almaktayız.

 

Bu makale 6 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Ayfer Aydın

Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1998 - 2002 yılları arasında İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaparak Dermatoloji Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Özel Transmed Kliniği'nde, Memorial Hastanesi'nde ve Amerikan Hastanesi'nde hasta kabulü yapmış olan Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, bir çok eğitim ve kurs programını başarıyla tamamlamıştır.

Uzm. Dr. Ayfer AYDIN, mesleki çalışmalarına İstanbul'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir. 

Etiketler
Radyofrekans uygulaması
Uzm. Dr. Ayfer Aydın
Uzm. Dr. Ayfer Aydın
İstanbul - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube