Sigara, tüm dünyada milyarlarca içicisi, Türkiye’de ise 15 milyondan fazla kullanıcısı olan çağımızın en büyük tehlikelerinden birisi. Herkesin sigara ve tütün mamüllerine başlama hikayesi farklı ama sigaranın vücudumuzda yapacakları maalesef herkeste aynı olacaktır. Hem sağlığımıza hem ekonomimize zarar veren sigaradan kurtulmak için bir çok yol denemiş olabilirsiniz. Belki de sadece denemek istediniz ama bir türlü bırakmayı başaramadıysanız size çok daha farklı ve alternatif bir yol olan Akupunkturla sigara bırakma ve biorezonans ile sigara bırakma yöntemlerini kliniğimizde uygulamak isteriz. Nasıl olacağına geçmeden önce biraz daha bilgi vermek isteriz…

Akupunkturla Sigara Bırakma

Her yıl yüzbinlerce kişi sigaraya başlasa da aynı oranda insan da sigarayı bırakmayı başarmıştır. Sigaranın içerisinde barındırdığı toksin maddeleri hemen hemen herkes bilir, lakin zararları bilinmesine rağmen yine de sigara içmekten kendilerini alıkoyamazlar. Bu bırakamamanın nedenleri arasında nikotinin bedenimizde oluşturduğu bağımlılık yatmaktadır. Nikotin bağımlılığına ek olarak sigaranın verdiği psikolojik alışkanlıklar ve durumlarda eklenince işler daha da zorlaşmaktadır. Günümüzde sigara bırakma tedavileri arasında binlerce yıllık köklü tarihi olan akupunktur da yer almaktadır. Akupunktur sayesinde bugün yüzbinlerce insan sigara bağımlılığından kurtulmuştur.

Hemen hemen herkes akupunkturu bilmektedir. Günümüzde yapılan bir çok tedavi yöntemi vücudumuzda tanımlanmış olan akupunktur noktalarına yapılan işlemler neticesinde gerçekleşmektedir. Üçbin yıldan fazladır insan tarihinde sağlık uygulaması olarak kullanılan akupuntur, sigara bağımlılığı tedavisinde daha genel olarak sigara bırakma tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Yoğun nikotin alınımı sonrasında tembelliğe uğramış olan beyinde ki nörotransmitter salınımını, akupunktur uygulaması sonucunda tekrar salınıma geçerek, nikotin eksikliğine bağlı sıkıntıların kolaylıkla atlatılmasına olanak tanımaktadır. Yine akupunktur uygulaması sonrasında salgılanan serotonin sayesinde kişi kendisini daha rahat, huzurlu ve güvende hissederek sigara bırakma konusunda çok daha başarılı olacaktır.

Akupunktur ile sigara bırakma tedavisinde amaçlanan, hastanın sigarayı bıraktıktan sonraki süreç içerisinde karşılaşacağı nikotin yoksunluğu sendromunu ortadan kaldırmaktır. Sigara bırakma konusunda genel olarak karşılaşılan durumlar arasında, iştah artışı, baş ağrısı, işe konsantre olamama, aşırı stresli olma, aşırı tepki verme ve benzeri durumların yaşanması normaldir. Akupunktur ile sigara bırakma tedavisinde ise bu tür problemlerin ortaya çıkmasını engellemek mümkün olmaktadır. Akupunktur sonrasında sigarayı bırakan kişi sadece kendisini sigaradan uzak tutmalı ve akupunkturun görevini yerine getirmesine yardımcı olmalı…

Sigara bırakma tedavilerinde kullanılan diğer bir yöntem ise biorezonans yöntemidir…

Biorezonansla Sigara Bırakma

Biorezonans ile tedavi yöntemleri son yıllarda gösteriği yüksek başarı oranları ile alternatif yöntemler arasında oldukça ilgi görmektedir. Biorezonans frekans yöntemi sayesinde sigara bırakma tedavilerinde elde edilen sonuçlar, bir çok denemeden sonra başarısız olduğunuz sigara bırakmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. Biorezonans yöntemi ile sigara bırakma sadece kalp pili ve hamileler için sakınca doğurmakla birlikte onun harici herkeste güvenle kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Peki biorezonans ile sigara bırakma nasıl olmaktadır? Biorezonans ile sigara bırakma yönteminde, hastadan son bir sigara içmesini talep ediyoruz ve içilen o sigara sonrasında elde edilen frenkans ile vücuttan silinecek olan frekans elde edilmiş olmaktadır. Bu yüzden sigara bırakma tedavisinde hastadan her zaman içtiği sigarayı içmesini talep etmekteyiz.

Biorezonans cihazının çalışma prensibi, her maddenin çevresine yaydığı frekans üzerinden yola çıkılarak, elde edilen frekansın tersi vücuda geri verilerek birbirine zıt frekansların karşılaşarak yok etmelerini sağlamaktır. İçtiğiniz son sigara ile elde edilen frekans, ters çevirilerek vücuda geri verilir ve böylelikle vücudunuzdan nikotinin oluşturduğu etkiler silinmesi sağlanır.

Bursa‘da kliniğimizde akupunktur ve biorezonans yöntemlerine ek olarak aromaterapi ve fitoterapi yöntemlerini de dahil ederek sigara bırakma seanslarında çok yüksek başarı elde etmekteyiz. Uzman Doktor Fulden Küçük tarafından bizzat yapılan sigara bırakma tedavilerinde sizi rahatsız eden sigaradan kurtulmanız çok kolay olmaktadır.


Bursa Geleneksel Tıp Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!