Uzm. Psk. Dan. Ece Eken

Psikoloji - İzmir

İlişki Problemleri, Meslek seçimi, Bağlanma Sorunları

Randevu Al 0 (850) 474 18 05 Soru Sor
Bu uzmandan online görüşme randevusu alabilirsiniz.

Böylece evde kalabilir ve aynı zamanda da uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz

Hemen Randevu Al

 

Psikologun Adresi

Alsancak, Mimar Sinan Mh Mimar Sinan Cd No. 27, D: 1, 35220 Konak/İzmir  Konak, İzmir
Bi' Aile Meselesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ece Eken Hakkında

Ece Eken Kimdir?

Uzm. Psk Dan. Ece Eken, 2014 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine aynı bilim dalında yüksek lisans eğitimini 2018 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi kapsamında Şema Terapi eğitimi almış ve romantik ilişkilerimiz üzerindeki erken çocukluk yaşantılarımızın etkisini incelemiştir. Hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri süresince süpervizyon eşliğinde bireyle psikolojik danışma ve grupla psikolojik danışma uygulaması yapmıştır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda 1 yıl süreyle araştırma görevlisi olarak çalışmış, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kariyer Danışmanı olarak görev almıştır.

Şema Terapi eğitiminin yanı sıra Psikanalize Giriş, Existential Well-being Counseling ve Resume, Networking, and Interview Skills eğitimlerini tamamlamıştır. Romantik ilişkiler, erken dönem uyum bozucu şemalar, pozitif psikoloji uygulamaları ve akıllı telefon bağımlılığı üzerine ulusal ve uluslararası platformlarda yayın ve bildirileri bulunmaktadır. Gençler ve yetişkinlerin kimliklerini şekillendirmelerine, sosyal, duygusal ve kariyer gelişimlerine ve yaşadıkları problemlerin çözümüne destek olmaktadır.

Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta, İzmir Bir Aile Meselesi Psikolojik Danışma Merkezi’nde psikolojik danışman olarak hizmet vermekte ve Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programında eğitimine devam etmektedir.

 

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 04 2017

Tecrübe: 4 yıl 5 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Bahçeşehir Üniversitesi- Öğretim Görevlisi
  09 2019 - Şu Anda
 • İstanbul Teknik Üniversitesi- Kariyer Psikolojik Danışmanı
  06 2018 - 09 2019
 • Manisa Celal Bayar Üniversitesi- Araştırma Görevlisi
  04 2017 - 04 2018
İlgilendiği Hastalıklar
 • İlişki Problemleri
 • Meslek seçimi
 • Bağlanma Sorunları
 • Bireysel Terapi
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
Diplomalar ve Sertifikalar
Ödüller
 • • Athletics, Individual Turkish Championship, Youth, 1st PlaceHigh Jumping, (02.07.2008)
Hobiler
 • Atletizm
 • Edebiyat
 • Latin dansları
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 18 05

Ece Eken Değerlendirmeleri

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ece ile yaklaşık 6 ay önce zor bir ayrılık sürecim sonrasında destek alma amaçlı görüşmeye başladık, ayrılıkla gelen depresyon sürecim su an kendimi bulma yoluna evrildi ve bu kadar değerli bir yolculuğa kendisinin yönlendirmeleri ile adım attığım için çok memnunum. Yargılama olmadan anlayışlı ve profesyonel bakış açısı sayesinde kendi kendime asla soramayacağım soruları sormama ve cevaplarını bulmama yardım ettiği için Ece’ye çok teşekkür ederim. 06-07-2021

..rük
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ece hocayla yolum kabus gibi süren panik ataklarım ve yataktan çıkamadığım çok kötü bir depresyon sonucu kesişti. Kendisi yumuşatıcı ses tonuyla ve mükemmel tespitleriyle, nokta atışı soruyla bana bir ayna gibi yaklaştı ve kendimle yüzleştirdi. Her an her durumda kendisini yanımda hissettirdi. Bir an bile elimi bırakmadı. Online olarak görüşsek dahi varlığını hissettirdi. Kendisine çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki var, iyi ki Ece Hoca :) 28-04-2021

nyamin..ik
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ece ile aramızdaki mesafe yüzünden online görüşme yapmak zorunda kaldık. Online görüşmenin bazı dezavantajları olduğu gibi ciddi avantajları da olduğunu düşünüyorum. Ece, benim nefes aldırmayan, yataktan çıkartmayan ve yaşamımın devamlılığını sorgulamaya başladığım bir depresyondan çıkmam için yardımcı oldu. Her şeyden önce size anlaşılır olduğunuzu hissettiriyor. Her şeyi konuşabileceğiniz ve bunun için yargılanmayacağınız bir ortam sağlıyor. Ayrıca ruh halinizde daha önce fark edemediniz noktaları görmenizi sağlayarak sizi sorunlarınızın çözümü konusunda başarılı bir şekilde yönlendiriyor. Mesleki uzmanlığının dışında Ece ile konuşurken iyi biri ile konuştuğunuzu hissediyorsunuz ki günümüz şartlarında bu başlı başına iyileştirici bir his. 21-10-2020

u..han
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ece Hanım; sakinliği, insanı rahatlatan bakışları ve profesyonel yaklaşımıyla harika bir psikolog. İyi ki tanışmışım, panik atak sorunuyla başlayıp bunun altında aslında nelerin yattığını bana bir bir gösterdi. Ve onunla konuştuktan sonra kendimi kuş gibi hafif hissediyorum . 19-10-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
..�an
Zamanlama
İlgi
Ortam

2 senedir panik atakla mücadele etmem sebebiyle daha önceki bir çok psikolog ve psikiyatr gezdim. Yolum Ece Hanımla kesiştiğinde daha fazla kötü hale gelemem dediğim bir dönemdeydim. O kadar hızlı yol aldık ki ben bile inanamadım. Sosyal hayatımı kabusa çeviren korkularım ve kaygılarım 4-5 seans içinde kontrol edebileceğim bir düzeye indi. Yönlendirmeleriyle birlikte kendimi ve hissettiğim tüm duyguları kabullenmemi sağladı. Tetikleyen sebepleri çok kısa sürede tespit etti ve çözüm yollarını bulmamı sağladı. Sayesinde kendimi mutlu ve güvende hissediyorum. Seans dışında da içinden çıkamadığım durumlarda her zaman telefonla destek olması çok daha hızlı toparlanmamı sağladı. Tecrübesi ve ilgisi sebebiyle benzer durum yaşayanların randevu alıp en azından tanışmaları gerektiğini düsünüyorum. 17-09-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
dan..incegöz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hayatın hepimiz için önemli dönüm noktaları ve bazen de sıkışıp kaldığımız yerleri vardır. Tam da öyle bi zamanda tam da ihtiyaç duyduğum şekilde gülen yüzüyle dinleyen, anlayan, yargılamadan ama bi o kadar da tatlı yüzleştirmelerle direnç noktalarımı fark ettiren ve hayatımın dümenine geçip değişimin sorumluluklarını almamda katkısı bulunan çok değerli uzman psikolojik danışman meslektaşım Ece’yi, hayatının herhangi bir döneminde bu sürece ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim 🌸 17-09-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken ile nasıl iletişime geçerim?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 18 05

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Uzm. Psk. Dan. Ece Eken için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken Bi' Aile Meselesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve İlişki Problemleri, Meslek seçimi, Bağlanma Sorunları, Bireysel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Uzm. Psk. Dan. Ece Eken için muayene ücreti nedir?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Dan. Ece Eken muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Psk. Dan. Ece Eken hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Psikologdan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.