Uzm. Dr. Yunus Emre Bıkmaz, Ankara, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Yunus Emre Bıkmaz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Ankara

Nefrokalsinozis, Beslenme, Ewing Sarkom

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Maltepe Mh., Gazi Mustafa Kemal Blv. No:81  Çankaya, Ankara
Özel Kudret İnternatıonal Hospıtal

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Yunus Emre Bıkmaz Hakkında

Yunus Emre Bıkmaz Kimdir?

Uzm.Dr.Yunus Emre BIKMAZ, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde  tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzm.Dr.Yunus Emre BIKMAZ, Ankara Çankaya'da bulunan Özel Kudret İnternatıonal Hospital'da hastalarına hizmet vermektedir.


 

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • BASKENT ÜNIVERSITESI (ANKARA)
Yayınlar
 • A. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler:
 • 1. Özbek N, Fieschi C, Yılmaz BT, de Beaucoudrey L, Demirhan B, Feinberg J, Bikmaz YE, Casanova JL. “Interleukin-12 receptor β1 chain deficiency in a child with disseminated tuberculosis”, Clin. Infect. Dis., 40:e55-58, 2005.
 • 2. Derbent M, Bikmaz YE. “Variable phenotype and associations in chromosome 22q11.2 microdeletion”, Am. J. Med. Genet., 140:659-660, 2006.
 • 3. Ozcay F, Bikmaz YE, Canan O, Ozbek N. “Hepatitis A and parvovirus B19 infections in an infant with fulminant hepatic failure”, Turk J Gastroenterol, 17:148-150, 2006.
 • 4. Cetin II, Bikmaz YE, Varan B, Tokel K. “A case of rheumatic fever with multiple recurrences of carditis”, Turk. J. Pediatr., 50:186-188, 2008.
İlgilendiği Hastalıklar
 • Nefrokalsinozis
 • Beslenme
 • Ewing Sarkom
 • Sjögren Sendromu
 • Akut Gastroenterit (İshal)
Tedaviler
 • Transözofageal ekokardiyografi (töe)
 • Tüberkülin deri testi(tdt)
 • Çocukta gelişimi izleme
 • Yeni doğan

Doktor Yorumları

Değerlendir
4 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

nep..ıkbaş
Zamanlama
İlgi
Ortam

Bebeğim doğduğu andan itibaren başlayan ilgisi ile her hastalığımızda uyguladığı tedavilerle aşırı güvendiğim bir hekimdir. Randevu bulamadığımız zamanlarda başka doktorlara gidip 5 dk da muayene edilip boşa çıktığımız hekimlerden değil aksine her seferinde kendisinin tedavisi ile iyileştiğimiz doktorumuz. Ufacık öksürük ile teşhisi koyabilen ve noktasına virgülüne inceleyip detaylarıyla muayenesini yapan bir hekim Saatlerce bekliyor olsakta kendisinin verdiği ödünlerin yanında zaman hiç bir şey. Sorularımı bile akşam saatlerinde mesaisi dolmuş olsa da telefon ile geri dönüp cevaplamıştır sağolsun. Bulunmaz bir şans bizim için hem tavsiyeleriyle hem de mesleğine tutkusu ile... 14-11-2017

u..aman

Murat Karaman ; kızımın sık hasta olması ve aşırı kusmaları, üst solunum enfeksiyonu sık geçirmesi gibi bir takım rahatsızlıkları vardı bebekliğinden itibaren çok zayıftı kilo alamıyordu tabi bu zorlu dönemlerde bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Doktorumuz Emre Beyle tanıştık. Kızımızın muayenesini büyük bir titizlikle yaptı. Gereken tahlilleri yaptırdı ve olasılıklar üzerinde durdu. Ben daha önce kızımı böyle titizlikle muayene eden bir doktor görmemiştim. Sakin, narin ve sevecen bir tavırla kızımı incitmeden muayene etmesi eşimi ve beni çok mutlu etti. Bir doktor olarak ilaç vermek dışında anne ve baba olarak bizide bilgilendirdi, yol gösterdi ve bütün endişemizi aldı.bizi çok rahatlattı . Doktorumuz sayesinde biz sağlığımıza kavuştuk çok şükür. Bir çocuk için doktora gitmek muayene olmak çok güç ve korkutucu olur çoğu Zaman ama doktorumuz o kadar güven veren biri ve netki kızım şimdi hasta olsa emre doktorumu arayalım yada gidelim diyor, bu bir çocuk için çok kolay olmayan bir durumdur çoğu Zaman. Herşey için Emre Beye çok teşekkür ediyorum size minnettarız Emre bey. 15-07-2016

re..en

Özge Özgündoğdu. Ben kızımı 15 ay önce Kudret International Hospital'da dünyaya getirdim. Çocuk Doktoru Yunus Emre Bıkmaz hiçbir detayı atlamayan, hastalarıyla kendi çocukları gibi ilgilenen, aileyi anlattığı bilgileriyle sonuna kadar doyuran, hiçbir soru işareti kalmasına müsaade etmeyip aileyi iyice anlayana kadar bıkmadan usanmadan bilgilendiren, kibarlığı ve beyefendiliğiyle aileye ve çocuğa nasıl yaklaşması gerektiğini en ince ayrıntılarına kadar dikkat edip davranan, mesleğini kendi yaşantısının önüne geçiren, yaptığı işe ve ettigi yemine tam bir sadakatle bağlı olan, iyileştirdiği bir çocuğun küçücük tebessümüyle ve ailesinin sağolun Doktor Bey demesinden başka bir mutluluğu ve bundan da başka bir beklentisi olmayan sayılı hekimlerimizdendir bence. Çocuk Doktoru Yunus Emre Bıkmaz sabah saat: 08:30'da hasta bakmaya başlayıp genelde öğle yemeğine bile çıkmadan tabiri caizse nefes almadan hastalarına bakmaya çalışan, onları mağdur etmemek için bütün enerjisiyle hastalarına bakan, sizin soru sormanıza fırsat vermeden kafanızdaki bütün soruları yanıtlayan, sadece antibiyotik verip işin kolayına kaçmayıp daha konuşamayıp derdini anlatamayan o minicik bedenlerdeki rahatsızlığı en doğru şekilde teşhis edip ona göre tedavisini veren, hastalarının iyileşmesinden, ebeveynlerinin bir tebessümünden ve sağolun demelerinden başka bir beklentisi olmayan, acil bir hasta gelse de içerideki hastasına saygısından acil hastaya yapılacak geçici müdahaleyi verip içerideki hastaya saygısızlık etmeyen, herkese adaletli davranmayı kendisine ilke edinen, o acil hastayı daha sonra mağdur etmeden ilk bulduğu fırsatta gören nadide hekimlerimizdendir. Karşımızdaki yıllarını bu işe vermiş bir hekim her şeyden önce çok kutsal bir yemin etmiş. Kendini riske atmayacak kadar zeki. Eğer içerde hasta var ve gelen acil hastaya biraz beklemesini söylüyorsa bir bildiği vardır. Karşımızdaki doktorun kolay kolay rastlayamayacağınız gerek insanlığıyla gerek teşhisleriyle gerek doktorluğuyla bir elin beş parmağından az sayıdaki hekimlerimizden olduğunu ve kolay bulunamayacağını anlamalıyız. İyi ki varsınız Doktor Yunus Emre Bey. 19-04-2016

tafa..men

Bir soruya bu ancak bu kadar net ve doyurucu cevap verilebilir. Yunus Emre hocama verdiği bu cevap ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda yüzyüze tanışmayıda dileğiyle... 06-02-2016

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Yunus Emre Bıkmaz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Antibiyotik kullanımı (acil )

  Hocam merhaba. 1 yaşında bebeğim hastalandı. azitro 200 mg antibiyotik verdi dr. 24 saatte bir 5mg olacak sekilde. dun aksam 9 da verdim .ancak sabah annem 12 saatte olduğunu düşünerek yine vermiş. ne yapmalıyım. bu aksam 9 da vermiyim yoksa bu aksami atlayıp yine yarın akşam 9 da mı vereyim. bi... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Yunus Emre Bıkmaz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Çocugum downlu olabilir mi

  İlginiz için teşekkurler. uygun bir zamanda randevu alcam

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Yunus Emre Bıkmaz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.