Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk, İzmir, Dahiliye - İç Hastalıkları

Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk

Dahiliye - İç Hastalıkları, Romatoloji - İzmir

Kronik Ağrılar, Romatoid Artrit, Yumuşak Doku Kanseri (Sarkom Kanseri)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

İsmet Yazar Sokak (6348 Sok.) No:5 Uzunoğlu Apt. **** Bostanlı (Vilayetler Evi'nin karşı sokağı içinde soldan 5. apartman)  Karşıyaka, İzmir
Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Tolga Enver Yücetürk Hakkında

Tolga Enver Yücetürk Kimdir?

Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK, 1974 yılında İzmir’de doğmuştur. Alsancak Gazi İlkokulu ve 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1998 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1998-2003 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nde ihtisas eğitimini tamamlamış ve öğrenciliği boyunca çok istemiş olduğu İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Daha sonra Amerikan denklik sınavları olan ECFMG step 1 ve step 2’yi yüksek derece ile kazanmıştır. İhtisas süresi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston’da Baylor College of Medicine Hastanesi’nde Hematoloji (Kan Hastalıkları) üzerinde fellow olarak çalışmalarda bulunmuştur.

“D vitamini eksikliği tanısında rutin laboratuvar tetkikleri ve klinik bulguların katkısı” Başlığı ile D vitaminin etkileri üzerinde İç Hastalıkları Uzmanlık Tez çalışmalarını tamamlamıştır. 2003- 2006 yılları arasında yine Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Romatoloji (Romatizmal ve Bağ Dokusu Hastalıkları) üst ihtisas eğitimini, “Son dönem böbrek yetmezliği nedeniyle düzenli hemodiyaliz tedavisi görmekte olan hastalarda fibromiyalji sendromu görülme sıklığı ve ilişkili durumların değerlendirilmesi ” başlıklı tez çalışması ile tamamlamıştır. 

Daha sonra İstanbul Haydarpaşa GATA Hastanesi’nde askerlik hizmetini ve Aydın Devlet Hastanesi’nde Romatizmal Hastalıklar Uzmanı olarak zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2010 yılından itibaren İzmir Kent Hastanesi'nde İç Hastalıkları ve Romatizmal Hastalıklar Uzmanı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Uzm. Dr. YÜCETÜRK, Tamamlayıcı-fonksiyonel ve integratif tıp üzerinde de eğitimlerle uzmanlık alanını genişletmeye başlamıştır. Dr. Klinghardt’ın iyileşmenin 5 seviyesi (5 Levels of Healing) bakış açısından etkilenip ruh - zihin - beden bütünlüğünün şifanın bulunmasında ana unsurlar olduğunu görmüş ve Batı Tıbbı’nın plasebo şeklinde adlandırıp daha ötesinde üzerinde durmadığı alanda da hastalarına yardımcı olmayı seçmiştir. Bu amaçla Ocak 2014 tarihinden itibaren Dr. Klinghardt metoduna göre kinesiyoloji ve psikokinesiyoloji, ileri kinesiyolojik teknikler, elektroakupunktur ve Alman Hedee Institut sertifikalı uzmanlar tarafınfan verilen Matrix İnform 1 - 2 ve 3. Seviye eğitimlerini almıştır. Yine Ocak 2014’ten itibaren düzenli olarak Biorezonans eğitimi ve Alman Osteopat Marcel Riffel’den Romatolojik Hastalara Biyorezonans Yaklaşımı eğitimi almıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK, Ocak 2015 tarihi itibariyle İzmir - Karşıyaka'da bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.  

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • BASKENT ÜNIVERSITESI (ANKARA)
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kronik Ağrılar
 • Romatoid Artrit
 • Yumuşak Doku Kanseri (Sarkom Kanseri)
 • Ankilozan Spondilit (İltihaplı Omurga Romatizması)
 • Gut Hastalığı (Damla Hastalığı)
Tedaviler
 • Romatizmal Ağrılar
 • Diyabet tedavisi
 • Kemik erimelerinde tedavi yaklaşımı

Doktor Yorumları

Değerlendir
14 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

aç..taş
Zamanlama
İlgi
Ortam

Site üzerinden sorduğum soruya dönüş yaptınız çok teşekkür ederim.Rabbim sizin gibi hekimleri başımızdan eksik etmesin 08-07-2019

da..agöz

02-08-2017

ayet..ıoğulları

Güzel cevabınız için teşekür ederim 07-02-2017

e..ali

teşekkürler zaman ayırıp cevapladığınız için 25-08-2016

..lmaz

Tolga beye sorumu açıklayıcı ve anlayışlı bir sekilde cevaplandırdığı icin teşekkür eder başarılar dilerim.. 10-06-2016

gün..AL

Çabuk cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Başarılar 05-05-2016

..U

soruma kısa sürede ve açıklayıcı bir şekilde cevap verdi. çok teşekkür ediyorum. 10-04-2016

em..göz

Kaliteli ve açıklayıci yardiminiz icin tesekkur ederim Tolga bey başarılarınızin devamini dilerim 22-03-2016

gu..cu

hızlı ve tatmin edici cevap için teşekkür ederim... 18-02-2016

ma..i

Hızlı ve açıklayıcıydı 16-02-2016

14 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Parmaklarda ağrı

  Merhaba doktor bey.benim yaklaşık 10 gündür parmak eklemlerimde şiddetli ağrı var özellikle sabahları uyandığımda ellerimi açıp kapamada güçlük ve ağrı çekiyorum.biraz hareket ettirdikten sonra ağrı hafifliyor ancak parmak eklemlerimde hafif şişlikler hissediyorum.bunun için öncelikle hangi doktora... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Bağ dokusu romatizması ve ülseratif kolit

  Hocam merhabalar.ben 29 yaşındayım.geçen sene romatizma teşhisi kondu bağ dokusu romatizması.plaquenil ve melox kullanıyorum ilaçlarım günde iki taneydi suan bir sene sonra bire duştu.bu hafta başında aşırı kanamalı dışkı ve ishal durumu yaşadım ülseratif kolit tanısı kondu yapılan kolonoskopiyle.si... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.