Uzm. Dr. Özlem Eker

Psikiyatri - İzmir
5.0

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB), Panik Bozukluk

“Çok memnunum” Devamı

Uzm. Dr. Özlem Eker

Uzm. Dr. Özlem EKER, İzmir'de doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lİsans eğitiminin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinin hemen ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisas eğitimine başlamıştır. İhtisas eğitimi boyunca Prof. Dr. Işıl Vahip ve Prof. Dr. Vamık Volkan’ın yakın süpervizyonları ile psikoanalitik yönelimli psikoterapi görüşmeleri sürdürmüştür. Asistanlık ve uzmanlığı boyunca Prof. Dr. Ali Saffet Gönül’ün ekibinde çalışmış ve yaptıkları çalışmalarla çok sayıda bilimsel konferansa konuşmacı olarak bulunmuş ve sayısız ödül kazanmıştır. 2008 yılında İzmir’de Türkiye Psikiyatri Derneği’nden Yeterlik Belgesi almıştır. Bu belgeye sahip olan, cinsel terapi ve bilişsel davranışçı terapi uygulayan az sayıdaki psikiyatri uzmanından birisidir.

Uzm. Dr. Özlem EKER, uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra bir süre İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır. Daha sonra serbest hekimlik yaparak psikoterapi uygulamalarına yoğunlaşmak için tam zamanlı olarak kendi ofisinde çalışmaya başlamıştır. Kendisi, Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği’nin (CETAD) düzenlediği 140 saatlik temel cinsel terapi eğitimini ve 96 saatlik süpervizyonlarını tamamlayarak sertifikalı Cinsel Terapist olmuştur. Günümüzde de cinsel terapi görüşmelerini sürdürmekte ve vajinismus, sertleşme güçlüğü/sertleşme sorunu, erken boşalma, ağrılı cinsel ilişki ve cinsel isteksizlik gibi sorunları olan geniş bir hasta profiline cinsel terapist olarak tedavi hizmeti vermektedir.

Psikiyatrist ve cinsel terapist kimliğinin yanısıra Doç. Dr. Hakan Türkçapar’dan bilişsel davranışçı terapi eğitimini tamamlamıştır ve Türkiye’de Blişsel Davranışçı Terapiler Derneği ile ABD’de A. Beck tarafından kurulmuş olan Academy of Cognitive Therapy (Bilişsel Terapi Akademisi) sertifikasyon programına başlamıştır. Bilişsel davranışçı terapi uygulayarak ilaç tedavisine yanıt vermeyen ya da ilaç kullanmak istemeyen hastaların terapi görüşmelerini sürdürmektedir. Uygulama alanları arasında depresyon, panik atakları/panik bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, fobiler, sosyal fobi, ilişki ve uyum sorunları, sınav kaygısı gibi bir çok konu yer almaktadır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda yazısı bulunan Uzm. Dr. Özlem EKER, İzmir - Konak'ta bulunan muayenehanesinde danışanlarını kabul etmektedir.

Uzm. Dr. Özlem Eker Muayenehanesi
Mansuroğlu mah. 1593/1 so. No:6 C-Blok Kat:7 D:64 Lider Centrio Bayraklı/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Yetişkin Psikoterapisi Psikoterapi Kaygı Bozuklukları Yaygın anksiyete Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Dr. Özlem EKER, İzmir'de doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lİsans eğitiminin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetinin hemen ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisas eğitimine başlamıştır. İhtisas eğitimi boyunca Prof. Dr. Işıl Vahip ve Prof. Dr. Vamık Volkan’ın yakın süpervizyonları ile psikoanalitik yönelimli psikoterapi görüşmeleri sürdürmüştür. Asistanlık ve uzmanlığı boyunca Prof. Dr. Ali Saffet Gönül’ün ekibinde çalışmış ve yaptıkları çalışmalarla çok sayıda bilimsel konferansa konuşmacı olarak bulunmuş ve sayısız ödül kazanmıştır. 2008 yılında İzmir’de Türkiye Psikiyatri Derneği’nden Yeterlik Belgesi almıştır. Bu belgeye sahip olan, cinsel terapi ve bilişsel davranışçı terapi uygulayan az sayıdaki psikiyatri uzmanından birisidir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.2022
Deneyim: 1 Yıl

İlgi Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Panik Bozukluk Yaygın Anksiyete Bipolar Bozukluk Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 35 03

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ik
Inc*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Çok memnunum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
PM
Pet*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sevecen,sakin, güven veren, tecrübeli . Böyle değerli bir doktor ile yolumun kesişmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Her şey çok güzel olacak

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NE
Nil*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Panik atağımdan dolayı ilk defa gittim. Çok sıcak ve rahat bir ortamda konuştuk. Benim odadan çıkarken güvenli ve rahatlamış olarak çıkmam doktorumuzun başarısı.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BM
Bur*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sayesinde hayata yeniden döndüm...tüm bu rahatsızlığı geçiren hastalara kendisini öneriyorum...Özlem hanım alanında çok başarılı...

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NY
Nil*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

İşine aşık güleryüzlü,samimi ve güven veren..Bir doktorda olması gereken tüm özelliklere sahip..Çok teşekkür ediyorum,iyi ki varsınlar..🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AD
A. D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Özlem Hanım'ı ablamı kaybettiğimde çok kötü hissettiğim bir zamanda geldi. Daha önce hiç bilmediğim beni korkutan bir ruh hali içindeyken internette bana yakın buldum. Hep şanslı olmuşumdur. Yine çok şanslıydım onu bulduğum için. Samimiyeti, kabileyeti, anlayışı ve birikimi beni çok etkiledi. Kendime getirdi, ilerletti ve geliştirdi. Çok teşekkür ediyorum.

HC
Hat*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sevgili Hocam, İyi ki sizi tanımışım. Ben doktor, hastane korkusu olan biriyim 6 doktor gezdim hiç olumlu konuşma alamadım. Bir çoğu rahimi , yumurtalıklarımı almaları gerektiğini 46 yaşındayım yaşlı olduğumu urların çok büyük olduğu bağırsakların yapışık olduğunu söyledi. O korkum sıkıntıyla şekerim 300e çıktı hayatım karardı. Tesadüfen Mesut Hocamla tanıştım. Beni çok rahatlattı ameliyata karar vermemi sağladı. İlk bir hafta şekerimi kontrol altına aldık. Ameliyata hazır hale geldim. Ve oldum rahmim ve yumurtalıklarım duruyor. Sonuçlarım temiz çıktı. Gayet iyiym. Kadınlığıma bir şey olmadı. Hayatımı hocama borçluyum. Çok teşekkür ederim. Bakarsın bende doğıurabilirim.

AT
A. T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Özlem Hanım, panik atakla mücadelem sırasında bana çok yardımcı oldu. Kendisine bir aile dostumuzun önerisiyle ulaştık ancak internet üzerinden destek arayan kişilere kesinlikle önerebileceğim bir doktor. Bilişsel Davranışçı Terapiyi en iyi yöntemlerle uyguluyor ve problemlerinizin üstesinden hızlıca ve temelli gelmenize yardımcı oluyor, yol gösteriyor. Kendisine çok teşekkür ederim ve herkese de öneririm.

aa
Ays*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Çok iyi bir psikiyatrist.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Özlem Eker ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Özlem Eker için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Özlem Eker için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Dr. Özlem Eker ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113503

Uzm. Dr. Özlem Eker nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Özlem Eker Uzm. Dr. Özlem Eker Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Özlem Eker hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Özlem Eker Psikiyatri uzmanıdır. Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB), Panik Bozukluk alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Yetişkin Psikoterapisi, Psikoterapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube