Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan

Diş Hekimi, Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları) - İstanbul
5.0

Önleyici ortodontik tedavi, Alt ve üst çene ileriliklerinin ameliyatsız tellerle düzeltilmesi, Şeffaf braket ve apareyler

5.0

“Ben 18 yaşındayım yaklaşık 1 yıldır Cem hocanın hastasıyım; çenemde sola kayıklık, asimetrik bozuklu...” Devamı

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan

Hacettepe üniversitesi diş hekimliği fakültesi mezunu. Ortodonti dalında uzmanlığını ve doktorasını almanya Hamburg üniversitesinde tamamlamıştır. Uzunseneler Almanyada kendi muayenesinde serbest ortodonti uzmanı olarak çalışmıştır. 1980 yılında Ankara 75 yıl diş hastanesi ortodonti bölümünü kurmuştur.1982 yılından itibaren meşrutiyet caddesi15/12 kızılay ankara adresinde ortodonti dalında hastalarını tedavi etmektedir.1991 yılında sağlık bakanlığınca ortodonti dalında yıln hekimi seçilmiştir.

Eksik dişlerle tedavi

Merhaba çift çene ameliyatı olmak istemiyorum. Ama tel tedavisi için yeteri kadar dişim kalmadı yarısına yakını çekilmek zorunda kaldı . Üstte 7 tane kendi dişim ve implantım allta 9 dilim kaldı. Arka dişlerim hep çekildi genetik durumdan dolayı. Ameliyat olmak istemiyorum ama nefes de alamıyorum hiç. Diğer eksik yerlere implant yaptırmadan önce size bi sorayım dedim . Sizce bu şekilde tel tedavi Yapılabilir mi?? Yoksa kaderime razı gelip sadece implant mı yaptırayım . Bana olumlu dönüş yaparsan...

Daha Fazla
Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan tarafından cevaplandı

Maalesef bu kadar eksik dişle çene işlemi yapılamaz. Selamlar Cevabı görmek için tıkla.

24 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Alt çene geriliği

Hocam merhaba ameliyatlık ciddi bi Alt çene geriliği olup olmadığını doktora gitmeden nasıl anlarım Mesela dişlerden belli olurmu

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan tarafından cevaplandı

sorunuza cevap ancak kapsamlı bir muayeneyle belli olur.Selamlar Cevabı görmek için tıkla.

21 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

Alt çene geriliği

Merhaba. Alt çene geriliklerini de ameliyatsız tedavi edebiliyor musunuz yoksa sadece ileriliklerini mi? Teşekkürler yanıtınız için.

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan tarafından cevaplandı

alt çene gerilikleri ve üst çene ilerikleri karıştırılır. onun için kapsamlı bir muayene ve film an... Cevabı görmek için tıkla.

21 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

Meşrutiyet Cad. 15/12 KIZILAY Ataşehir/İstanbul
Tedaviler
Şeffaf braketler Ortodontik tedavi Devamı

İlgi Alanları

Önleyici ortodontik tedavi Alt ve üst çene ileriliklerinin ameliyatsız tellerle düzeltilmesi Şeffaf braket ve apareyler

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AK
Ali K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Ben 18 yaşındayım yaklaşık 1 yıldır Cem hocanın hastasıyım; çenemde sola kayıklık, asimetrik bozukluk ve alt çenemde ilerilik olduğunu Cem hocanın ilk muayenesinde teşhis etmesiyle öğrendim ve tedaviye başladık. 1 yılın sonunda teşhis ettiği bu bozuklukların büyük bölümünün giderildiğini birlikte gördük. Tedavim halen sürüyor, Cem hocanın yakın ilgisi ve bu rahatsızlığı teşhis, tespit ve tedavi sürecinde bana gösterdiği yakın ilgiye çok teşekkür ediyorum ben de benzer rahatsızlıklar yaşayan kişilere operasyona gerek kalmaksızın, çok da geç kalmadan bu tedaviye başlamalarını tavsiye ediyorum. Teşekkürler Cem hocam.

Bey*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Alt çene ileride, üst çene dar ve open bite teşhisi konmuş ve 18 yaşından büyük bir vakayım. Ankara'da gittiğim hastahanelerde ameliyat+tel tedavisi veya diş çekimi+tel tedavisi ile çenemin düzelebileceği söylendi hatta bazı hastaheneler kesin sonuç garantisi vermedi. Çene ameliyatının tedavi süreci hem uzun hem de zor bir süreç ve çenenin topografik anatomisi insandan insana değişiklik gösterdiği için oldukça riskli bir ameliyat. Çene ameliyatı olmak istemediğim için araştırdıktan sonra Cem Baykan Hocayı buldum. Beni sadece tel ile tedavi edebileceğini ve ameliyat olmadan geldiğim için iyi yaptığımı söyledi. Spacer kullanıldıktan sonra 31.01.2020 tarihinde tel tedavime başladık. Pandemi sebebiyle 2 ay tedavimiz durdulmasına rağmen bugün (27.01.2021) diş tellerim çıkarıldı. Süreç boyunca hocamdan oldukça memnun kaldım. Bana gerekli açıklamaları yaptı ve her zaman güler yüzlüydü. İlk aydan itibaren ilerlemem dışarıdan fark edilir hale geldi. Bu süreçte lastik kullandım, kullandığım lastikleri hocama teslim ettim ve lastiklerimi düzenli taktığım veya takmadığım söylendikten sonra bu lastiklerin çöpe atıldığını gördüm. Şimdiki durumumdan oldukça memnunum, tedavime hala devam ediyoruz. Sayın Cem Baykan Hocama her şey için teşekkür ederim.

Den*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Tedavim çene üzerine oldu. 15 yaşında çenem önde olduğu için ameliyat olmam gerektiği söylendi. Benim istediğim en acısız ve en iyisi olmasıydı. Tavsiyeler ve araştırma sonucunda Cem Baykan’ı bulduk. Randevuya gittiğim ilk günden hemen tedavimize başladık. Sıkı bir süreçle beraber yaklaşık 3 ay içerisinde çenemde büyük bir fark oluşarak çenem geriye gitmeye başladı. Her zaman çok ilgili ve sıkı takip içerisindeler. Bu durumda olan herkesin mutlaka gitmesini ve hocamla tanışması gerektiğini düşüyorum. Şu an tedavimin bitme aşamasındayız her şey çok güzel. Teşekkürler.

EU
Eve*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Üst çenemin alt çeneme göre dar olması ve kapanış bozukluğu şikayetlerini gidermek için iyi bir ortodontist arayışındaydım. Yaklaşık bir buçuk yıl önce internetteki yorumları okuyarak Sayın Cem BAYKAN'ın muayenehanesine gittim. Beni Cem Bey'in yardımcısı olan Hacer Hanım güleryüzle karşıladı. Sonra Cem Hoca tedavim hakkında oldukça açıklayıcı bir şekilde beni bilgilendirdi.14-15 yaşlarında ortodontik tedavi görmeme rağmen sorunlarım çözülmemişti ve pek çok ortodontist 18 yaşını geçtiğim için ameliyat öneriyordu. Fakat Cem Bey bilgi birikimi ve onca yıllık mesleki deneyimi ile ameliyata gerek olmadan tedavimi hareketli ortodontik apareylerle gerçekleştirebileceğini söyledi. Bugün tedavim büyük ölçüde tamamlanmasına rağmen halen devam ediyor, gösterdiğim ilerleme hem beni hem de Cem Bey'i oldukça mutlu etti. Ortodontik tedavi zaman alan bir süreçtir ve takım çalışması gerektirir. Cem Bey ve Hacer Hanım bu süreci oldukça başarılı ve profesyonelce yönetiyor. Kendim de genç bir diş hekimi olarak Cem Bey'e hem üstün mesleki bilgisiyle tedavimi gerçekleştirdiği için hem de hastalarına olan sıcak ve babacan yaklaşımı için çok teşekkür eder, mesleki hayatında başarılarının devamını dilerim.

AY
Asl*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba 18 yaşındaki oğlumun alt çenesi 14 mm öne doğru ilerideydi.ön üst-alt dişler arasında 6 mm açiklik vardı.Ayrica üst çenede 5 mm darlik vardı.internet üzerinden dr.Cem Baykan Beye ulaştık.Tedaviye başladık.3 buçuk ayda alt çene normal yerine geldi.üst ve alt dişlerdeki açıklık tamamen kapandı.şuan üst çene darlığının tedavisi sürüyor.Ameliyat olmaktan kurtulduk.Bizim durumumuzdaki herkese doktorumuzu tavsiye ederiz.Hiç tereddüt etmeden gidebilirsiniz.Hocamiza çok teşekkür ederiz.

TA
Tan*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Alt çenemde ileriye doğru çıkıklık, asimetrilik ve üst çenemde de darlık vardı. Benimki ırsi bir durum. Geçtiğimiz yaza kadar görüştüğüm tüm ortodontistler ameliyat olmam görüşündeydi. Ancak 2019 Haziran'da Cem Bey işe görüştüm ve ameliyata ihtiyaç olmadığını, tel ve lastik tedavisi ile düzeleceğini söyledi. Tedaviye Temmuz'da başladık ve şimdi yedinci ayındayız. Benimki biraz daha zorlu olmasına rağmen hızlı ilerledi. Şu an alt çenem daha geride ve üst çenem genişledi, tedavim gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Cem Bey oldukça titiz çalışan, işini düzgün yapan biri. Tedavi sürecinde sorduğum sorulara net cevap veriyor ve bu özelliklerin hepsiyle de güven veriyor. Aynı zamanda her zaman hastalarını güleryüzlü bir şekilde karşılıyor. Eğer benimkine benzer durumunuz varsa ve ameliyat söz konusuysa önce Cem Bey ile görüşmenizi tavsiye ederim.

FE
Fig*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Meraba ben Figen doktor beye 1,5 sene önce gelmiştim alt çenem önde ve dişlerim çapraşıklık mevcuttu 4 ay gibi koşa bir zamanda çenem geriye gitti ki daha önce bana diğer gittiğim doktorlar amaliyat olmak zorundasın diyorlardı şu an 1,5 yıl geçti ve tellerim çıktı amaliyat olmak istemeyen herkese doktorumu tavsiye ederim

MA
Min*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhabalar, Öncelikle belirtmek isterim 28 yaşındayım. Doğru bir tedaviyi araştırmak bulmak 3 yılımı aldı.Üst çenemde ve alt çenemde kapanış bozukluğu vardı ve alt çenem ilerideydi.Internetteki yapılan yorumlardan hocam Cem Baykan ı buldum ve hemen randevu aldım.Cerrahi bir durum olmadan halledebilecegini soyledi bu beni cok mutlu etti.Hemen tereddut etmeden aynı hafta tedaviye basladik.Yaklasik 3.ayda gozle gorulebilir bir degisim oldu.Tedavimin 13.ayinda lastiklerimi ve tellerimi cikardik.Şuan tedavimin son aşamasındayım plak kullanıyorum sadece.Acısız ağrısız kısa bir süreçde sonuç aldık bu beni inanilmaz memnun etti.Tedavi surecinde çalışma programima uygunluğunu saglayan Hacer hanımada emeklerinden dolayı çok tesekkur ediyorum.Gönül rahatlıgıyla söylebilirim emin ellerdesiniz

DK
Duy*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhabalar ben 22 yaşında Giresun’da okuyan bir öğrenciydim. Dişlerimin düzensizliği ve üst çenemin önde olması beni sürekli rahatsız eden bir durumdu taa ki Cem Bey ile tanışana kadar muayeneye gittiğimde kapanışta sorun olduğunu üst çenemin 9 mm önde olduğunu ameliyatsız düzeltebileceğini söyledi. 1 buçuk sene sürecek tedaviye çok istekli başladım Giresun’dan gidip gelmem ne kadar zor olsa ve tedaviyi aksatsam da Cem Bey her zaman peşime düştü diyebilirim. Mezun olup Ankara’ya geldiğimde tedavimi hızlandırdık ve artık düzenli kullandığım lastiklerimle mutlu gülüşlere sahip oldum. Güler yüzü ve samimiyetiyle kısa sürede tedavimi tamamladı. Benden önce tel taktıran arkadaşlarımdan daha kısa süren tedavimde benimle çok yakından ilgilenip Güler yüzü samimiyeti ve gerçekten işini hakkıyla yapması beni çok etkiledi, doktoruma çok teşekkür ediyorum. Eskiden gülmek istemeyen ben sürekli gülümsüyorum ve artık gülmeyi daha çok seviyorum. Mükemmelsiniz...

KA
Kür*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kızımın alt çene çıkıklığı, Istanbul daki "uzman" ortodontistlerin bir yıl süren tedavisinden sonra hala %4 ve bu zatlar geldiğimiz noktada:"Ille de ameliyat" diye tutturunca kalktık Ankara ya Cem beye geldik. 4 ayda çene yerine geldi. Şu an sabitleme uygulaması yapılıyor. Üniversite öğrencisi kızım devamsızlık yaşamadı ve dönem sınavlarından da geçti. Teşekkürler Cem bey. (Bu arada, ameliyat 9 saat sürüyor ve kızımın sakat kalması hatta ölmesi mümkündü)

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Dt. Cem Baykan Diş Hekimi, Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları) uzmanıdır. Önleyici ortodontik tedavi, Alt ve üst çene ileriliklerinin ameliyatsız tellerle düzeltilmesi, Şeffaf braket ve apareyler alanlarında hizmet veriyor ve Şeffaf braketler, Ortodontik tedavi, hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube