Prof. Dr. Zelal Ekinci

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi - İstanbul

Prof. Dr. Zelal Ekinci

Prof. Dr. Zelal EKİNCİ, 1959 yılında Diyarbakır'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1977 yılında Türkiye 149'uncusu olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne başlamış ve eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mecburi görevlerinden sonra ihtisaslarını ise, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmuştur.

1994 Yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda 1998 yılında, Doktor Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, daha sonra ise 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda Çocuk Nefroloji Bilim Dalı'nı kurucusu olmuştur. Bu ünitelerde hemodiyaliz ve periton diyalizi uygulamaları için gereken alt yapı hazırlıklarını sağlamış, ünitelerin kayıt, arşiv sistemlerini kurmuş, hasta değerlendirmiş ve sayızı araştırma görevlisi, yan dal araştırma görevlisi ve öğrencinin eğitimlerine doğrudan katkı sağlamıştır.

Çalıştığı kurumlarda genel pediatli, çocuk nefroloji ve çocuk romatoloji ana bilim dallarında görevine devam eden Prof. Dr. Zelal EKİNCİ, 2004 yılında Öocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü ünvanını ve 2011 yılında Çocuk Romatoloji Uzmanı ünvanı almıştır. Kocaeli Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı bünyesinde Çocuk Romatoloji Bilim Dalı'nı kurmuş Çocuk Romatoloji kayıt ve arşiv sistemini de oluşturmuştur. Ulusal ve uluslararası bir çok makale yayını yapan Prof. Dr. Zelal Ekinci'nin çalışmalarına 475 adet atıfta bulunulmuştur.

Prof. Dr. Zelal EKİNCi, mesleki çalışmalarına Kadıköy Florence Nightingale Tıp Merkezi'nde devam etmektedir.

Hsp hastalığı

Merhabalar. Erkek kardeşim 12 yasında . 1 haftalığına Arabistana seyahat ettiler. Orada hsp hastalığına yakalandı. Son tahlillerde idrarda protein seviyesi 100 den 500 e yükselmişti. Döküntüler azaldı. İdrarında köpürme ve eklem ağrıları var. Prednol 16 mg verdiler ve bir hafta kullanmalı dediler. Henüz 2. Gündeyiz. Gittiğimiz doktor çocuk hastalıkları bölümü. Sizce geç kalmadan çocuk nefrolojisi bölümüne gitmemiz gerekirmi. Kocaelinde oturuyoruz ve burada bu uzmanlık alanı yok. Nereye gitmeliyi...

Daha Fazla
Prof. Dr. Zelal Ekinci

Prof. Dr. Zelal Ekinci tarafından cevaplandı

Bir an önce çocuk nefrolojiye gitmeniz gerekir. İdrar proteini yüksek. Böbrek biopsisi yapmak gereki... Cevabı görmek için tıkla.

10 Şubat 2018 tarihinde cevaplandı.

Böbrek Taşı

Merhaba Hocam. Bebeğim üç aylıkken böbreğinde 3mm taş olduğunu öğrendik. Şuanda 11 aylık ve son ultrasonda 3,8 mm olduğu yazıyor. Nasıl bir tedavi uygulanır? Ne yapmamızı önerirsiniz? Çok teşekkür ederim. Saygılar..

Prof. Dr. Zelal Ekinci

Prof. Dr. Zelal Ekinci tarafından cevaplandı

çocuk nefroloji takibi uygun olur. Cevabı görmek için tıkla.

29 Ocak 2018 tarihinde cevaplandı.

Acil enfeksiyon

Merhaba benim bir yasinda kizim var cok dikkat etmeme ragmen sık sık israr yolu enfeksiyonu geciriyor bu defa biraz daha rahatsiz edici boyutta ve cok huzursuz kızım. İdrar tahlili yaptirdim. [ Densite 1.010, keton +/- , lokosit +++, bld ++, idrar mikroskopisi silme lokosit. Yorumlarmisiniz?

Prof. Dr. Zelal Ekinci

Prof. Dr. Zelal Ekinci tarafından cevaplandı

Bir yaşında tekrarlayan İYE de gereken filmler çekilmeli. Altta yatan bir yapısal anomali olabilir. Cevabı görmek için tıkla.

29 Ocak 2018 tarihinde cevaplandı.

Florence Nightingale Tıp Merkezi
Feneryolu Mahallesi, Bağdat Cd. No:69, 34724 Kadıköy/İstanbul

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Zelal Ekinci ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Zelal Ekinci için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Zelal Ekinci nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Zelal Ekinci Florence Nightingale Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Zelal Ekinci hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Zelal Ekinci Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube