Prof. Dr. Zekai Pekkafalı

Radyoloji, Girişimsel Radyoloji - İstanbul
5.0

Genel Radyoloji, Tümör Embolizasyonu, Akciğer Grafisi

5.0

“Gerek kendi tedavilerimde gerekse yakınlarımın yedavilerinde onlarca hekim ile karşılaştım. İlk kez ...” Devamı

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı

Prof. Dr. Zekai PEKKAFALI, 29 Haziran 1965 yılında Konya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1988 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde 1995 yılında tamamlayarak Radyoloji Uzmanı olmuştur. Ayrıca, özellikle damar dışı (Non-vasküler) Girişimsel Radyoloji alanında çalışmaları bulunmaktadır.

1999 Yılında ''Yardımcı Doçent'' 2008 yılında ''Doçent Doktor'' 2017 yılında ''Profesör Doktor'' unvanı almıştır.

Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış bir çok makale sahibi olan Prof. Dr. Zekai PEKKAFALI, mesleki çalışmalarına İstanbul / Ataşehir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmekte, ayrıca üniversitelerde dersler vermekte ve çeşitli özel sağlık kuruluşlarında konsültan radyoloji hekimliği yapmaktadır.

Lenf bezi şişmesi

Hocam merhaba 26 yasindayim daha önce size boynumdaki submandibüler ve parotis komşuluğunda en büyüğü 21×9 mm reaktif lenf nodundan bahsetmiştim. Girişimsel radyolog baktı kısa aks önemli uzunluğunun pek önemi yok zaten yapıları da iyilenf bezlerinin dedi 5 aydır bu lenf nodları ayni boyutta duruyor her ay düzenli usg çekildi... hemogram crp sedimantasyon ldh akciğer röntgeni kasık usg bakıldı... bir sıkıntı çıkmadı. Lenfoma olsa 5 ayda kendini belli eder miydi?

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı tarafından cevaplandı

Evet Cevabı görmek için tıkla.

25 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Röntgen ışınları çoçuğa zarar vere bilirmi?

Merhaba hocam. Sorum şöyle; 4 yaşında bir çoçuğumu kabızlık sorunu olduğu için Irrografi olmasını istediler. Çoçuğun bağırsakları sıvı vurulmadan önce ve sonra röntgen edildi. 1 ay sonra tekrar x-ray ile röntgen edildi. Bu radyoloji ışınlar çoçuğa zarar vere bilirmi veya çoçuğa kanser riski yarata bilirmi? Teşekkürler.

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı tarafından cevaplandı

Merhaba. Hayır problem değildir. Geçmiş olsun. Cevabı görmek için tıkla.

21 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Radyasyon dozu ve gebelik

Kolay gelsin hocam geçen günlerde Covid şüphesiyle BT toraks çektirdim Fakat sonrasında radyosunu yüksek oldukça tedirgin oldum Sorum şu şekilde gebelik düşünüyoruz fakat üzerinde radyasyon olduğu için çok tedirginim radyasyon üzerimizden ne zaman atılır ve biz ne zaman gebelik düşünebiliriz

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı tarafından cevaplandı

Merhaba. radyasyon vücutta birikip depolanan bir şey değildir. hemen gebe kalmanızda sakınca yoktur.... Cevabı görmek için tıkla.

20 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Ultrasonografi, Radyoloji ve Girişimsel Radyoloji Merkezi
Brandium Plaza R2 Blok K:3 D:36 Ataşehir/İstanbul
Hizmetler
Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu Boyun ultrasonu Abdominal ultrasonografi Toraks bt Tiroid ultrasonografi Devamı

İlgi Alanları

Genel Radyoloji Tümör Embolizasyonu Akciğer Grafisi HSG (Histerosalpingografi) / Rahim filmi İVP (İlaçlı Böbrek Filmi) Devamı

Deneyimler

Bostancı Açık Emar (2017 - 2017)
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeliği (2016 - Devam ediyor)
GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Radyoloji Servisi, İstanbul (1992 - 2016)
Hava Kuvvetleri K.lığı Uçuş Tabipliği, İzmir (1990 - 1992)
Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Acil Servis (1988 - 1989)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Sev*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Gerek kendi tedavilerimde gerekse yakınlarımın yedavilerinde onlarca hekim ile karşılaştım. İlk kez bu kadar hızlı aksiyon alabildik. Babamın biyopsi işlemi için Zekai Pekkafalı Hoca ile iletişim kurduk. Bilgi almak için açtığım ilk telefondan bugüne kadar sürecin her adımında hızlı ve sağduyulu bir şekilde rehberlik etti hocam bize. Babam kendisine konan akciğer ca tanısından dolayı cok kaygılıydı, Zekai Bey kendisini durumuyla ilgili olarak yumuşak bir geçişle bilgilendirdi ve yapacağı işlemi sakin sakin anlattı. Biyopsimizi yaptırdık ve sonucumuzu da hızlı bir şekilde aldık. Aslında burada hocanın görevi bitiyordu fakat Zekai Bey bütüncül yaklaşımla bizi daha sonraki adımlar için yönlendirdi. Böylelikle kafa karışıklığı ve panikle sağa sola savrulmamıza engel olmuş oldu. Kendisi disiplinli, işinin ehli ve son derece ilgili bir hekim. Hastanın n doğal hakkı olan hekimi ile iletişim bu hocamızda dört dörtlük, sorularınıza hızlı bir şekilde yanıt veriyor ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor. Böyle hekimlerimizin sayısının artması dileğiyle, kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SD
SEM*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu
Ultrasonografi, Radyoloji ve Girişimsel Radyoloji Merkezi

Ben 22 yıllık hemşireyim. Annemin ERCP sonrası gelişen komplikasyon nedeniyle çok zor günler geçirdik. Hastanedeki doktorların yapılacak başka bir tedavi olmadığını ifade etmesi üzerine daha önce tanıdığım Prof.Dr.Çoşkun ŞAHİN hocam sayesinde Prof. Dr. Zekai Pekkafalı hoca ile tanıştık. Annem bugün hayatta ise bunu Zekai hocama borçluyuz. Onun doğru, cesur ve zamanında yaptığı işlemler; herkesin yapamayacağı çok zorlu müdahaleleri sayesinde annem çok hızlı bir şekilde iyileşti. İş hayatımda (özel ve kamu dahil) tanıdığım alanında her konuda en iyi hoca. Bize hem baba, hem abi, hem arkadaş, hem dost, hem de doktorumuz oldu. Hocamıza danışmadan hiç bir şey yapmıyoruz. Hocamıza sonsuz güveniyoruz. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır, minnettarız. Allah razı olsun. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

E.
Erk*** .***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

Konusuna hakim ve ilgili bir hekim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ahm*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

İlgi, bilgi ve ortam mükemmel. Çok teşekkür ediyorum...

Yorum randevu sonrasında eklendi.
KE
Ken*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

İşini bilen,disiplinli,temiz,ilgili

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Gy
Gül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Allah sağlığınıza, ailenize, başarınıza, mutluluğunuza gölge düşürmesin inşallah. Her soruma sabırla cevap verdiniz sizi çok ugraştıran gülsüm ben:) iyi ki varsınız dünyalar tatlısı asistanınız Elmas hn tekrardan çok teşekkür ederim

MM
Mer*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Hocam ile annemin hastalığında tanıştık.O zaman da hem doktorluğu hem de insani yönüyle gönlümüzde yer etmişti.Şimdi aynı şekilde bana hem doktorum olarak hem de bir büyüğüm,yakınım gibi desteğini sürdürüyor.Çok teşekkürler hocam

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SE
Sul*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Çok memnunum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TB
Tur*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Babam için gittik kendisini hiç tanimiyorduk internet üzerinden bulduk ve babama biyopsi yapılması için götürdük hocamızdan çok memnun kaldık işini titizlikle yapan ve öncelik sağlığa önem veren mükemmel ilgili bir doktor

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SA
Sal*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

İsmim Salih Aydoğdu. Prof. Dr. Sayın Zekai Pekkafalı'ya internet ortamında rastlayarak kendisinin özgeçmişini, uzmanlık alanını, mesleki tecrübesini, meslekteki deneyimlerini, ilgilendiği hastalık türlerini ve mesleği süresince aldığı ödülleri de inceleyerek tam da aradığım bir hekim diyerek hasta bir yakınım hakkında görüşmek üzere randevu alarak muayenehanesine gittim. Gitmeden önce telefonda sevgili asistanı Elmas hanım ile görüşerek, gelirken neler temin etmem gerektiğini sordum. Hanımefendinin telefondaki konuşmasından gayet asil ve en azından bilinçli bir şekilde eksiksiz sorularıma cevap vererek randevu saatini gerçekleştirdik. Bence bir asistanın, yanında çalıştığı hekimin tavsiye ve önerilerine yakın bilgilere sahip olması, başlayan bir sürecin %50'sinin cevaplanmış olması demektir. Buradan Sayın asistan Elmas hanıma teşekkürlerimi iletiyorum. Prof. Dr. Sayın Zekai Pekkafalı'nın tam randevu saatinde bizleri odasına alarak, bizden istenilen evrakları incelemesi sonucunda hastamız hakkında bizlere vermiş olduğu bilgilerle neredeyse bir tıp öğrencisi kadar bilgilendiğimi itiraf ediyorum. Zaten yakınımın hastalığı üzerine yaptığım bir çok araştırmaların üzerine doktorumuz Zekai beyden edindiğim bilgilerle hastamızın tedavi sürecinde hem yardımcı hem de ışık oldu. Buradan, bizlere vermiş olduğu bilgilerle ve yaptığı isabetli yönlendirmelerle sayın doktorumuz Zekai Pekkafalı'ya, randevu talebinde bulunan hastaları ilk karşılayan, sevecen ve samimi yaklaşımlarıyla, esas mesleğinin bir öğretmen olduğunu öğrendiğim değerli Elmas hanıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyor, bu branşta derman arayan hastalarımızın da Prof. Dr. Zekai Pekkafalı hocamızın doğru adres olduğunu bildiriyor, herkese sağlıklı uzun ömürler diliyorum. "Hekimlik; bedenin hastalıklarını iyileştirir, bilgelik; ruhun hastalıklarını iyileştirir" Demoktitas.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı Ultrasonografi, Radyoloji ve Girişimsel Radyoloji Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı Radyoloji, Girişimsel Radyoloji uzmanıdır. Genel Radyoloji, Tümör Embolizasyonu, Akciğer Grafisi alanlarında hizmet veriyor ve Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu, Boyun ultrasonu, Abdominal ultrasonografi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube