Prof. Dr. Yüksel Yılmaz, İstanbul, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Yüksel Yılmaz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi - İstanbul

Zeka Ve Öğrenme Bozuklukları, Nörometabolik Hastalıklar, Febril Konvülziyon (Ateşli Nöbet)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Çiftehavuzlar Mah. Cemil Topuzlu Cad. No: 46 Kat: 3  Kadıköy, İstanbul
Prof. Dr. Yüksel YILMAZ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Yüksel Yılmaz Hakkında

Yüksel Yılmaz Kimdir?

Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1993 yılında S.B. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastanesi'nde ihtisasını tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1996 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanlığını almıştır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2002 yılında Doçentlik, 2007 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmış olan Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, 2000-2010 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanlığı, 2003-2006 yılları arasında Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Epilepsi Araştırma Merkezi kurucu üyeliği, 2003-2006 yılları arasında merkezin başkanlığını, 2003-2010 yılları arasında ise yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. 2011 yılında ise Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı olarak idari görevler yerine getirmiştir.

Türk Tabipleri Birliği, Türk Çocuk Nörolojisi Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Internatinonal Child Neurology Society, European Pediatric Neurology Society, Gelişimsel Nöroloji Derneği, Kas Hastalıkları Derneği ve Türk Epilepsi ile Savaş Derneği üyesi olan Prof. Dr. Yüksel YILMAZ, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Zeka Ve Öğrenme Bozuklukları
 • Nörometabolik Hastalıklar
 • Febril Konvülziyon (Ateşli Nöbet)
 • Zeka Testi (IQ)
 • Uyku Bozukluğu (İnsomnia, Uykusuzluk)
Tedaviler
 • Büyüme hormonu testi
 • Tüberkülin deri testi(tdt)
 • Otizm görüntüleme ve tanısı
 • Yenidoğan işitme taraması
 • Riskli bebek takibi

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

met Emin..kar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hem üniversite hocam hem de kızımın doktoru. Bilgisi, ilgisi, tecrübesi ve insani yönüyle bizim kahramanımız oldu. Herşey işin çok teşekkürler hocam. Size çok şey borçluyuz. Allah dert vermesin, yolunuzu açık, tuttuğunuzu altın etsin :) 08-09-2018

ia..şi

Süper yazınız Allah razı olsun insanları aydınlatmanız cok güzel.Rabia Yahşi 20-02-2016

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yüksel Yılmaz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Yeni dogan kafatasında çökme

  Hocam iyi aksamlar..benim 25 günlük bir kızım var..ilk dogdudu hafta kafasının sol yanında kulağının biraz üstünde çökme oldugunu fark ettim..dogum esnasında herhangi bir düşme yada sonrasında kesinlikle olmadı..akdeniz üniv hastanesi cocuk nöroloji bölümünde özel doktora gittik bizden daha cok kucu... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yüksel Yılmaz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Tükürük yutamama

  Merhaba hocam.80 gunluk oglum var. bazen tukurugunu yutmakta zorlanıyor ve nefes alamıyor gibi oluyor. bu durumun bebeklerde olabileceği soyleniyor ama o anda ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim. çünkü ben de cok korkuyorum o anda..şimdiden teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yüksel Yılmaz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.