Prof. Dr. Tankut İlter

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İzmir

Porfiri (Porphyria), Sarılık, Safra Yolu Hastalıkları

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Talatpaşa Bulvarı No: 44/1 Sevil Apt. Alsancak  Konak, İzmir
Prof. Dr. Tankut İLTER Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Tankut İlter Hakkında

Tankut İlter Kimdir?

Prof. Dr. Tankut İLTER, 15 Haziran 1943 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Lise eğitimini Namık Kemal Lisesi’nde bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1968 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1972-1974 yılları arasında Amasya Askeri Hastanesi’nde İç Hastalıkları Klinik Şefi olarak askerlik vazifesini yerine getirmiş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, 1977 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Gastroenteroloji uzmanlığını almış ve Gastroenteroloji Uzmanı olarak çalışmalarına başlamıştır.

Uzmanlığı sonrasında 1979-1980 yılları arasında ABD Yale Üniversitesi Karaciğer Hastalıkları/Hepatoloji Bölümü’nde Prof. Dr. James L. Boyer ile birlikte “Postdoctoral Fellow” olarak çalışmalar yapmıştır. Aynı zaman zarfında Prof. Dr. Gerald Klatskin ile birlikte Karaciğer biyopsilerinin değerlendirilmesi ve yorumu konusunda çalışma fırsatı da bulmuş olan Prof. Dr. Tankut İLTER, yapmış olduğu bu çalışmaları derleyerek Amerikan Gastroenteroloji Kongresine göndermiş ve 1983 yılında bu çalışmasıyla “American Gastroenterolojical Association Internal Travel” ödülünü kazanmıştır. Bu burs sayesinde 1983 yılında 3 aylık süreyle tekrar ABD’ye gitmiş ve kongrede çalışmasını sunmuştur.

Aynı zamanda “Üst ve Alt Batın Ultrasonografi eğitimi” de almış olan Prof. Dr. Tankut İLTER, Ege Üniversitesi’ne tekrar döndükten sonra İç Hastalıkları/Gastroenteroloji Anabilim Dalı’nda 1982 yılında Doçent, 1986 yılında ise Profesör unvanı almıştır.

Prof. Dr. Tankut İLTER, mesleki çalışmalarına İzmir’de bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Porfiri (Porphyria)
 • Sarılık
 • Safra Yolu Hastalıkları
 • Safra Kesesi Taşı (Kolelitiazis)
 • Safra Kesesi Kanseri
Tedaviler
 • Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı
 • Fundoplikasyon(gerd cerrahisi)
 • Karaciğer metastazına perkütan etanol-enjeksiyonu
 • Özofajiyal band ligasyonu
 • Gastro laparoskopik ameliyat

Tankut İlter Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

il ..ogan

Sayın hocam; Allah size sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Bunu tüm ictenligimle niyaz ediyorum.Dualarım sizinle.Biz hastalariniza gösterdiğiniz güler yüzünüz ,ilginiz ve açıklayıcı bilgilerinizle zaten iyilesiyoruz. Çok teşekkürler. Allah sizden razı olsun. 24-02-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Tankut İlter tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Tankut İlter Cevapladığı Sorular

 • Mrh.yaklaşık 10 yıldır sağ boşluğumda ağrım var.bana koydukları teşhis:1.d

  Mrh.yaklaşık 10 yıldır sağ boşluğumda ağrım var.bana koydukları teş**** 2.i̇bs 3. gaz sancısı 4.mide çıkışından sonra bağırsağın kıvrımında gaz.göbeğimin 4 parmak yanında.aç tok farketmiyor.hazımsızlık.ishal,kabızlık .mide ağrısı şişkinlik acı su yok.(sanki hareket ettiğimde ağrı oluyor g... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tankut İlter

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Merhaba hocam aspartat transaminas (ast)(kan) 312 u/l alanin aminotran

  Merhaba hocam aspartat transaminas (ast)(kan) 312 u/l alanin aminotranferaz (alt)(kan) 154 u/l hbsag 240(pozi̇ti̇f) albümin (kan) 3.3 tansiyonum sürekli düşük 9/5 gibi şekerimde normal bazen ondada düşmeler oluyor hastaneden çıktıktan sonra ikisinde düşme oldu normalde şeker hastasıyımve h... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tankut İlter

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tankut İlter kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. T İlter ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Tankut İlter için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. T İlter şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Tankut İlter nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Tankut İlter Prof. Dr. Tankut İLTER Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Tankut İlter hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Tankut İlter Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Gastroenteroloji uzmanıdır. Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı, Fundoplikasyon(gerd cerrahisi), Karaciğer metastazına perkütan etanol-enjeksiyonu, Özofajiyal band ligasyonu, Gastro laparoskopik ameliyat, Esnek sigmoidoskopi, Özofagoskopi, Antroduodenal motilite çalışmaları, Helikobakter pilori nefes testi - üre nefes testi alanlarında hizmet veriyor ve Porfiri (Porphyria), Sarılık, Safra Yolu Hastalıkları, Safra Kesesi Taşı (Kolelitiazis), Safra Kesesi Kanseri hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Tankut İlter için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Tankut İlter muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Tankut İlter hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. T İlter ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Tankut İlter hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. T İlter hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.