Prof. Dr. Tahsin Turunç, Adana, Üroloji

Prof. Dr. Tahsin Turunç

Üroloji, Androloji - Adana

Ürolojik Tümörler, Ürojinekoloji, Böbrek Hastalıkları

Randevu Al 0 (850) 474 16 11

Doktorun Adresi

Hurmalı Mah. Kurtuluş Cad. No: 39 Central Plaza K: 4 N: 43  Seyhan, Adana
Üro Centre

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Tahsin Turunç Hakkında

Tahsin Turunç Kimdir?

Hatay’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Antakya’da tamamladım. 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimimi aldım. Uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalına bağlı olarak Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezinde Üroloji uzmanı olarak çalışmaya başladım. Akademik kariyerimi bu kurumda elde ettim. 2019 yılında bu kurumdan ayrıldım. İskenderun Gelişim Hastanesinde tam zamanlı, Adana Özel Medline Hastanesinde kısmi zamanlı Üroloji ve Androloji Profesörü olarak çalıştıktan sonra Prof. Dr. Barış Kuzgunbay ile birlikte Adana'da ÜroCentre adlı Özel Üroloji Kliniğini kurdum. Halen ÜroCentre Üroloji Merkezinde Üroloji ve Androloji Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Evliyim, eşim Adana Şehir Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji biriminde Profesör Doktor olarak çalışmaktadır. Bir kız ve bir erkek çocuğu babasıyım.

 Akademik deneyim ve yayınlarım

Yurt dışı dergilerde 48, yurt içi dergilerde ise 25 çalışmam yayınlandı, yurt dışı çalışmalarıma 487 kez atıf yapıldı. Yurt dışı ve yurt için toplantılarda 91 çalışmam bildiri olarak sunuldu. 35 toplantıya konuşmacı ya da oturum başkanı olarak katıldım, 7 yurt içi ve 7 yurt dışı dergide hakemlik yaptım. 2 kitap bölümü çevirisi yaptım, 3 kitap bölümü yazdım. 4 adet yüksek lisans tezi yönettim, Doçentlik sınav değerlendirmesi yapan Profesörlük jürisinde görev aldım. ÖSYM bünyesinde yapılan Üroloji alanındaki sınav sorularının hazırlanması ve sınav sorusu denetmenliği görevlerinde bulundum. 2018 yılından itibaren Ürolojik Cerrahi Derneği Androloji Çalışma Grubu başkanlığı görevini yürütmekteyim, ürologlara yönelik erkek cinsel sağlığı ve erkek üreme sağlığı ile ilgili toplantılar düzenlemekteyim.  Kendi alanımda özellikle ürolojik kanser cerrahilerini, kapalı taş ameliyatlarını, prostat cerrahilerini, çocuk sahibi olamayan erkeklere yönelik medikal ve cerrahi tedavileri, erkek cinsel sağlığı sorunlarının tedavisini ve idrar kaçırma tedavilerini yapmaktayım.

 Üyeliklerim

-European Association of Urology (Avrupa Üroloji Derneği-EAU),

-European Society for Sexual Medicine (ESSM),

-Societe Internationale d'Urologie (SUI)

-Türk Tabipler Birliği (2012-1014 yılları arasında Adana Tabip Odası Özel Hekimlik kolu sekreterliği),

-Ürolojik Cerrahi Derneği (2013-2015 yılları arasında Doğu Akdeniz Şubesi başkanlığı, 2018 yılından itibaren Androloji Çalışma Grubu başkanlığı),

-Türk Androloji Derneği,

-Üroonkoloji Derneği,

-Çukurova Üroloji Derneği,

-Uçan Balon-Sokak Çocukları derneği (2006-2009 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği),

-CİSED-Cinsel Sağık Enstitüsü Derneği (2019 yılından itibaren Adana şubesi yönetim kurulu üyeliği)

-TERAPİDER-Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği 

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2003

Tecrübe: 17 yıl 1 ay

Deneyimler

 • Başkent Üniversitesi Adana Uygulama Ve AraşžTırma Merkezi
  06 2003 - Şu Anda

İlgilendiği Hastalıklar

 • Ürolojik Tümörler
 • Ürojinekoloji
 • Böbrek Hastalıkları
 • Perkütan Cerrahi
 • İnfertilite

Tedaviler

 • Kısırlık tedavisi
 • Prostat tedavisi
 • Böbrek tümörü tedavisi
 • Sertleşme problemi
 • Eswt

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 16 11

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

an..hasan

Cok ilgili ve alakali bir doktor. Sorunlarinizla yakinfan ilgilenip hastalikla ilgili ayrintili bilgi veriyor. 25-07-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
Çağan..

Gayet ilgiyle karşılandığımız ve memnun olduğumuz bir muayene oldu. Bütün sorularımıza samimiyetle tatmin edici cevaplar aldık. Teşekkürler Tahsin Hocam. 24-07-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Tahsin Turunç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tahsin Turunç ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Tahsin Turunç ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 16 11

Prof. Dr. Tahsin Turunç için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Tahsin Turunç için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Tahsin Turunç için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Tahsin Turunç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Tahsin Turunç Üro Centre Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Tahsin Turunç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Tahsin Turunç Üroloji, ,Androloji uzmanıdır. Kısırlık tedavisi, Prostat tedavisi, Böbrek tümörü tedavisi, Sertleşme problemi, Eswt, Robotik Cerrahi alanlarında hizmet veriyor ve Ürolojik Tümörler, Ürojinekoloji, Böbrek Hastalıkları, Perkütan Cerrahi, İnfertilite hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Tahsin Turunç için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Tahsin Turunç muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Tahsin Turunç muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Tahsin Turunç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Tahsin Turunç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.