Prof. Dr. Sedat Özkan

Psikiyatri - İstanbul

Takıntı, Aile Terapisi, Sinir Bozuklukları-Anksiyete

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Esentepe Gazeteciler Sitesi Matbuat Sok. No: 25, Esentepe  Şişli, İstanbul
Humanite Psikiyatri

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Sedat Özkan Hakkında

Sedat Özkan Kimdir?

Prof. Dr. Sedat ÖZKAN, 1973 yılında Robert Koleji'nden mezun olarak lisans öncesi eğitimlerini tamamlamıştır. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini, 1984 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı olmuştur. 1987 yılında Doçent, 1993 yılında ise Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Sedat ÖZKAN, University Dept. of Psychiatry, Guys Hospital, London, England, St. Olave's Hospital, (London, England) Bexley Mental Health Hospital, (Kent, England) University of Oslo, Norway (Dünya Sağlık Örgütü burslusu olarak), St. James University Hospital, Leeds, England (Leeds General Infirmary ve York'daki Epilepsy ve E.E.G. Center'da Prof. Parsonage'nin yanında çalıştı), University of Manchester, Psikoonkoloji Eğitimi gibi mesleki alanıyla alakalı pek çok yurtdışı eğitimi almıştır. University of Pennsylvania, Philadelphia, USA'de acil psikiyatri, konsültasyon liyezon psikiyatrisi, kognitif psikoterapi alanlarında misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Bu süre içerisinde konsültasyon-liyezon psikiyatrisi bölümünün klinik ve eğitim etkinliklerine katıldı. Araştırma görevlilerine dönük klinik süpervizyon sağladı, akademik etkinliklere katıldı. Bu dönem içinde Cognitive Therapy Center'da Prof. A. Beck ile birlikte çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Sedat ÖZKAN, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı, Onkoloji Enstitüsü Psikososyal Onkoloji Bilim Dalı Başkanı, Avrupa Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya Psikoonkoloji Birliği Türkiye Temsilcisi, Türk Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Derneği Kurucusu ve Başkanı, Psikososyal Onkoloji Derneği Kurucusu ve Başkanı, Ulusal Psiko-Onkoloji Kongresi Başkanı, Ulusal Kanser Danışma Kurulu Üyesi, Ulusal Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Kongresi Başkanlığı (1995 - 2011), 13. Dünya Psikoonkoloji Kongresi Başkanı ve 12. Ulusal Ulusal Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Kongresi Onursal Başkanı olarak pek çok kurumda, dernekte ve kongrede idari görevler yürütmüştür.

Kendisi, 1995-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Psikiyatri Vakfı başkanlığı görevini yapmıştır. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Psikiyatri Anabilim Dalı bünyesinde ülkemizde ilk kez Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı'nın kurulmasında etkin rol almıştır. 1990 yılından günümüze Ulusal KLP ve Psikosomatik Tıp kongreleri başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca Avrupa ve Dünya Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikoonkoloji Bilim Topluluğu'nda Türkiye'yi temsil etmektedir.

Prof. Dr. Sedat ÖZKAN, International Association For The Study Of Pain, International Society Of Psychosocial Oncology, Academy of Psychosomatic Medicine, WPA bünyesinde Consultation - Liaison Psychiatry Section ile işbirliği, Avrupa Topluluğu bünyesindeki BIOMED "A need Assesment in cancer survivors and their partners, with special focus on sexuality intimate relationships and reproductive issues" konusundaki uluslararası çalışma grubuna, Avrupa Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Birliği Yönetim Kuruluna, Amerikan Akademisi Psikosomatik Birliği ve Amerikan Psikosomatik Birliği gibi uluslararası derneğe ve kuruluşlara üyedir. Bunların yanı sıra Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Derneği (kurucu başkan), Psikososyal Onkoloji Derneği (kurucu başkan), Türkiye Psikiyatri Derneği, İstanbul Amerikan Robert Koleji Mezunlar Derneği, LİONS ve Türkiye'deki birçok psikiyatri, meme cerrahisi, organ nakli, kanser dergilerinin yayın kurulu üyesidir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Takıntı
 • Aile Terapisi
 • Sinir Bozuklukları-Anksiyete
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Somatoform Bozukluk
Tedaviler
 • Bender gestalt motor algı testi
 • Cümle tamamlama testi
 • Draw a person
 • Good enough zeka testi
 • Yetişkin hasta pskiyatrik muayenesi

Sedat Özkan Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ullah..un
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sedat hocam,hastasına bizzat öz evladı gibi yaklaşımıyla,nokta atışı ilaç tespiti ve tedavileriyle,Anadolu kimliğini halen sapasağlam üzerinde taşımasıyla,hastasıyla sürekli iletişim halinde olmasıyla,işini aşkla yapmasıyla,her şeyden önemlisi çok iyi bir insan olmasıyla vb bir çok özgün özellikleriyle bana göre ve çoğu hastaya göre,Türkiye’nin en iyi,en donanımlı,en kültürlü psikiyatri profesörüdür.Gerek psikiyatrik gerekse diğer alanlarda problemleri olan hastaların mutlaka Sedat hocama görünmesini şiddetle tavsiye ediyorum.Zaten ilk muayeneden itibaren ne demek istediğimi anlayacağını umuyorum.Biz kendisinden çok memnunuz.Ailecek kendisine muayene oluyoruz,takip ediliyoruz.Ona her zaman her koşulda dua ediyoruz.Allah onu başımızdan eksik etmesin. 02-10-2018

em..ner
Zamanlama
İlgi
Ortam

Prof. Dr. Sedat Özkan hayatımda tanıdığım en iyi doktor meğer bunca zaman boşuna başka doktorlar da derdime derman aramışım şimdi yeniden doğmuş gibiyim sayesinde 21-01-2018

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Sedat Özkan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sedat Özkan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. S Özkan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Sedat Özkan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. S Özkan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Sedat Özkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Sedat Özkan Humanite Psikiyatri bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Sedat Özkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Sedat Özkan Psikiyatri, uzmanıdır. Bender gestalt motor algı testi, Cümle tamamlama testi, Draw a person, Good enough zeka testi, Yetişkin hasta pskiyatrik muayenesi alanlarında hizmet veriyor ve Takıntı, Aile Terapisi, Sinir Bozuklukları-Anksiyete, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Somatoform Bozukluk hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Sedat Özkan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Sedat Özkan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Sedat Özkan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. S Özkan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Sedat Özkan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. S Özkan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.