Prof. Dr. Şebnem Kılıç

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - Bursa
5.0

Atopik Dermatit, Aftöz stomatit, Ailevi Akdeniz Ateşi (Fmf)

5.0

“Çok değerli hocamız bilgi birikimi ve tecrübesi ile teşhisimizi kısa sürede koyup, tedavimize başla...” Devamı

Prof. Dr. Şebnem Kılıç

Prof. Dr. Şebnem KILIÇ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayaral tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi bölümünde yan dal ihtisasını yapmıştır. Ayrıca Çocuk Romatolojisi olarak 2.ci alt dal branşı sahidir.

2000 Yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji Bilim Dalı'nı kurmuş olan Prof. Dr. Şebnem KILIÇ, aynı yıl ''Doçent Doktor'' 2006 yılında ise ''Profesör Doktor'' unvanlarını almıştır. 2007 yılında University College of London, Royal Free Hospital'da Yaygın değişken immün yetmezlikler, Lenfoproliferatif hastalıklar ve Konjenital nötropeni konularında immünogenetik çalışmalar yapmıştır. 

Prof. Dr. Şebnem KILIÇ, mesleki çalışmalarına Bursa'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

2 yaşında oğlum var 10 günde bir üst solunum yolları enfeksiyonuna yakalanıyor ne yapalım

oğlum en az 15 günde bir üst solunum yolları enfeksiyonuna yakalanıyor ve bu yüksek ateşle kendini gösteriyor (38.5 derece) genellikle iğe tedavisi ile geçici olarak geçiyor fakat yine tekrarlıyor.gittiğimiz dr. birisi PAFA olabilir diyor diğeri geniz etinden kaynaklanabilir diyor ama biz bir çözüm üreten dr bulamadık . sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

Prof. Dr. Şebnem Kılıç

Prof. Dr. Şebnem Kılıç tarafından cevaplandı

Hastanızı görmek isterim. PFAPA sendromunda atakların gelmesine engel olucu tedavi başlıyorum. Ama ö... Cevabı görmek için tıkla.

26 Ağustos 2014 tarihinde cevaplandı.

pfapa sedromu

hocam hangi bölüm pek anlamadım genetik hatalıkları seçtim ama beim eşim 36 yaşında ve bu belirtileirn ehepsini gösteriyor 15 günde en uzun ayda bir ateşli hastalık yaşıyor boğazları enfeksiyon oluyor doktorlar antibiotik verip yolluyor biraz ileşiyo ve tekrarlıyor bu hastlaık yetikinlerded eolyormu bunu nasıl baktırta biliriz çünkü doktorlar söyledikelirmi önemsemiyorlar sadece boğaza bakıp yolluyorlar bir takip yok ne yapmam lazım bu arada benim bir bebeğim ileri derece anemiden 9 aylıkken doğ...

Daha Fazla
Prof. Dr. Şebnem Kılıç

Prof. Dr. Şebnem Kılıç tarafından cevaplandı

Ben erişkin ve çocuk PFAPA sendromlu hastaları görüyorum. Randevu için detayları www.sarasebnemkilic... Cevabı görmek için tıkla.

14 Ağustos 2014 tarihinde cevaplandı.

ek gıda

merhabalar hocam 5,5 aylık kızım var sadece anne sütü alıyor. dr.um yavaş yavaş ek gıdaya başlamamı söyledi bende beni bırakır diye cesaret edemedim.iki gün kiraz püresi verdim hiç bir tepkisi olmadı ,bugün bir iki çay kaşıgı kadar muz püresi verdim.tek tek deniyorum her gün herhangi birine alerjisi çıkar mı diye..kahvaltı ve yogurda ne zamn başlamam doğru olur?

Prof. Dr. Şebnem Kılıç

Prof. Dr. Şebnem Kılıç tarafından cevaplandı

Az az ayrı günlerde başlayın. Ana gıda anne sütü olsun ama ek gıdaların zamanı gelmiş. Güle güle bü... Cevabı görmek için tıkla.

4 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı.

Özel Muayenehane
Asya İş Merkezi, No:2 Kat:4 Daire:402, Yeni Karaman Mah, 16170 Osmangazi/Bursa
Hizmetler
Bronşit tanı ve tedavi Çocuklarda egzema Alerjen immünoterapisi Alerji değerlendirmesi ve tedavisi Alerji tanı ve tedavileri Devamı

İlgi Alanları

Atopik Dermatit Aftöz stomatit Ailevi Akdeniz Ateşi (Fmf) Akut Romatizmal Ateş Ateş Devamı

Deneyimler

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji Bilim Dalı (2000 - Devam ediyor)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ka
Kad*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Çok değerli hocamız bilgi birikimi ve tecrübesi ile teşhisimizi kısa sürede koyup, tedavimize başladı. 11 aylıkken başladığımız tedavi süreci ile oğlum hayata tekrar tutundu. En önemlisi böylesine değerli hocalarımızın varlığı bize güç ve güven veriyor. Hocamız Birçok alanda uzmanlığı ve tecrübesi ile sadece bizler için değil , ülkemiz içinde büyük değerdir .

MT
Mer*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

2018 yılı ocak ayında kızımın rahatsızlanması neticesinde doktorumuza muayene olduk.Gerekli test ve tahliller neticesinde kızıma "FMF ve Juvenil Romatoid Artrit" teşhisi kondu. Şu anda tedavimiz devam etmekte olup zor günler geçirmemize rağmen doktorumuzun ilgi ve takibi neticesinde kızım şu anda daha iyi. Gerçek bir bilim insanı olarak gördüğümüz doktorumuz Şebnem Kılıç'a ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ediyoruz.

CD
Cem*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Kalbinin güzelliği resmen güler yüzüne yansımış Şebnem hanımın. Çok memnun kaldığımız bir çocuk doktoru oldu kendileri. Her konuda bizleri bilgilendirdi ve oğlumuz ile çok güzel bir iletişim kurdu, istediği her şeyi yaptırmayı başardı. Çocuğunu doktora götürecek her aileye tavsiye edebileceğim bir doktor. Sağolun Şebnem Kılıç.

FT
Fad*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

İşinde uzman bir doktor. Çocuğumuza sanki kendi çocuğu gibi sevgi gösterdi ve tedavi süresince her zaman çok iyi davrandı. Çocukların ağlamalarına sızlanmalarına sinirlenen bir yapısı yok Şebnem Kılıçın ki bu bizim için çok önemliydi. Kısa sürede tedavimizi sonlandırdı ve çocuğumuz sağlına kavuştu. Şebnem hanıma çok teşekkür ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Şebnem Kılıç ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Şebnem Kılıç için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Şebnem Kılıç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Şebnem Kılıç Özel Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Şebnem Kılıç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Şebnem Kılıç Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Atopik Dermatit, Aftöz stomatit, Ailevi Akdeniz Ateşi (Fmf) alanlarında hizmet veriyor ve Bronşit tanı ve tedavi, Çocuklarda egzema, Alerjen immünoterapisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube