Prof. Dr. Sadık Ersöz

Genel Cerrahi - Ankara
5.0

Safra Kanalı Taşları, Karaciğer Yetmezliği, Organ Nakli Cerrahisi (Transplantasyon)

5.0

“Operatör Doktor Profesör Sayın Sadık Ersöz, Türkiye’nin (belki dünyanın) yetiştirdiği en büyük heki...” Devamı

Prof. Dr. Sadık Ersöz

Prof.Dr. 11 Mart 1962 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda yapmış ve Genel Cerrahi uzmanı olmuştur. 

Amerika Birleşik Devletlerinde Pittsburgh Üniversitesinde 2 yıl süreyle Organ Nakli, Karaciğer, Safra Yolları Cerrahisi üst ihtisası yapmıştır. (Pennsylvania Eyalet Lisans no: MT 027303T). Dünyada ilk karaciğer naklini 1963 yılında gerçekleştiren ve bu konuda en önemli isim olan Prof. Dr. Thomas Starzl'ın son asistanlarındandır. Amerika'daki eğitimi sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmalarına devam etmiş ve Ankara Üniversitesinde yapılan ilk karaciğer naklini 1994 yılında henüz bir genel cerrahi uzmanı olarak görev yaparken kadavra vericiden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Daha sonra 1997 yılında Doçent, 2003 yılında ise Profesörlüğe yükseltilmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2006-2009 yılları arasında Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı seçilmiş ve 2011 yılında Ankara Üniversitesindeki görevinden ayrılmıştır.

Medicana International Ankara Hastanesinde Ankara'nın ilk özel hastane böbrek nakli programını 2009 yılında ve benzer şekilde ilk karaciğer nakli programını 2011 yılında kurmuştur. 2015 yılına kadar Medicana International Ankara Hastanesinde Organ Nakli Merkezi Direktörü ve Cerrahi Bölümler Başkanı olarak görev yapmış ve çok sayıda organ nakli ameliyatını ekibi ile birlikte tamamlamıştır. Ayrıca 2016 yılında Ufuk Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olarak böbrek nakli merkezini kurmuştur. 

Arnavutluk Cumhuriyetinde ilk böbrek naklini 2007, ilk karaciğer naklini ise 2013 yılında başarılı bir şekilde yapmış ve Cumhurbaşkanı Bujar Nishani tarafından 2015 yılında üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Avrupa Uzmanlar Birliğinin Organ Nakli Cerrahisi bölümünde Türkiye' yi temsil etmekte ve sınav jüri üyesi olarak görev yapmaktadır. Avrupa Organ Nakli Cerrahisi Onursal Diplomasını alan ilk Türk cerrahtır.

Karaciğer, safra yolları ve pankreas cerrahisinde uzmanlaşan Prof. Dr. Sadık Ersöz organ nakli cerrahisinin Türkiye'de gelişiminde önemli rol oynamıştır. Bu konularda yayınlanmış olan yurt içi ve yurt dışı çok sayıda çalışması bulunmaktadır.


 

Prof.Dr. Sadık Ersöz Muayenahanesi
Bestekar Sok. No:49/13 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Pankreas hastalıkları Safra kesesi taşı tedavisi Sindirim yolu cerrahisi Acil cerrahi Apandisit alınması Devamı

Hakkında

Prof.Dr. 11 Mart 1962 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda yapmış ve Genel Cerrahi uzmanı olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Safra Kanalı Taşları Karaciğer Yetmezliği Organ Nakli Cerrahisi (Transplantasyon) Pankreas Endokrin Tümörü Pankreas Kanseri Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Ber*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Operatör Doktor Profesör Sayın Sadık Ersöz, Türkiye’nin (belki dünyanın) yetiştirdiği en büyük hekim. Yaptığı çok başarılı pankreas ameliyatı ile bize Türkiye’nin gurur kaynağı olduğunu göstermiştir. Kendisine sonsuz saygılarımızı sunarız, Tuğasaygı ailesi

FB
Far*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Verici olarak ameliyatını sadık bey yapmıştır ilgisi ve samimiyeti düzgün bir doktorumdu ankara ibni.sina hastanesinde yapmıştır saygılar sunarım

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sadık Ersöz ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Sadık Ersöz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Sadık Ersöz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Sadık Ersöz Prof.Dr. Sadık Ersöz Muayenahanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Sadık Ersöz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Sadık Ersöz Genel Cerrahi uzmanıdır. Safra Kanalı Taşları, Karaciğer Yetmezliği, Organ Nakli Cerrahisi (Transplantasyon) alanlarında hizmet veriyor ve Pankreas hastalıkları, Safra kesesi taşı tedavisi, Sindirim yolu cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube