Prof. Dr. Sadık Ersöz, Ankara, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Sadık Ersöz

Genel Cerrahi - Ankara

Pankreas Hastalıkları, Safra Kesesi Ve Yolu Hastalıkları, Organ Nakli

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Bestekar Sok. No:49/13  Çankaya, Ankara
Prof.Dr. Sadık Ersöz Muayenahanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Sadık Ersöz Kimdir?

Prof.Dr. 11 Mart 1962 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1986 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda yapmış ve Genel Cerrahi uzmanı olmuştur. 

Amerika Birleşik Devletlerinde Pittsburgh Üniversitesinde 2 yıl süreyle Organ Nakli, Karaciğer, Safra Yolları Cerrahisi üst ihtisası yapmıştır. (Pennsylvania Eyalet Lisans no: MT 027303T). Dünyada ilk karaciğer naklini 1963 yılında gerçekleştiren ve bu konuda en önemli isim olan Prof. Dr. Thomas Starzl'ın son asistanlarındandır. Amerika'daki eğitimi sonrasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmalarına devam etmiş ve Ankara Üniversitesinde yapılan ilk karaciğer naklini 1994 yılında henüz bir genel cerrahi uzmanı olarak görev yaparken kadavra vericiden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Daha sonra 1997 yılında Doçent, 2003 yılında ise Profesörlüğe yükseltilmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2006-2009 yılları arasında Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı seçilmiş ve 2011 yılında Ankara Üniversitesindeki görevinden ayrılmıştır.

Medicana International Ankara Hastanesinde Ankara'nın ilk özel hastane böbrek nakli programını 2009 yılında ve benzer şekilde ilk karaciğer nakli programını 2011 yılında kurmuştur. 2015 yılına kadar Medicana International Ankara Hastanesinde Organ Nakli Merkezi Direktörü ve Cerrahi Bölümler Başkanı olarak görev yapmış ve çok sayıda organ nakli ameliyatını ekibi ile birlikte tamamlamıştır. Ayrıca 2016 yılında Ufuk Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olarak böbrek nakli merkezini kurmuştur. 

Arnavutluk Cumhuriyetinde ilk böbrek naklini 2007, ilk karaciğer naklini ise 2013 yılında başarılı bir şekilde yapmış ve Cumhurbaşkanı Bujar Nishani tarafından 2015 yılında üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Avrupa Uzmanlar Birliğinin Organ Nakli Cerrahisi bölümünde Türkiye' yi temsil etmekte ve sınav jüri üyesi olarak görev yapmaktadır. Avrupa Organ Nakli Cerrahisi Onursal Diplomasını alan ilk Türk cerrahtır.

Karaciğer, safra yolları ve pankreas cerrahisinde uzmanlaşan Prof. Dr. Sadık Ersöz organ nakli cerrahisinin Türkiye'de gelişiminde önemli rol oynamıştır. Bu konularda yayınlanmış olan yurt içi ve yurt dışı çok sayıda çalışması bulunmaktadır.


 

Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • ATATÜRK ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

  • İngilizce

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Hobiler

  • Yüzme
  • Kayak

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Sadık Ersöz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sadık Ersöz kimdir , telefon numarası nedir?

Prof. Dr. S Ersöz ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Sadık Ersöz için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. S Ersöz şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Sadık Ersöz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Sadık Ersöz Prof.Dr. Sadık Ersöz Muayenahanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Sadık Ersöz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Sadık Ersöz Genel Cerrahi, uzmanıdır. Karaciğer cerrahisi, Pankreas cerrahisi, Laparoskopik safra kesesi ameliyatı, Safra yolları cerrahisi, Organ nakli cerrahisi (Transplantasyon), Pankreas Hastalıkları, Safra kesesi taşı tedavisi, Sindirim Yolu Cerrahisi, Acil Cerrahi, Apandisit alınması alanlarında hizmet veriyor ve Pankreas Hastalıkları, Safra Kesesi Ve Yolu Hastalıkları, Organ Nakli, Karaciğer, Akut Apandist hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Sadık Ersöz için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Sadık Ersöz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Sadık Ersöz hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Prof. Dr. S Ersöz ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Sadık Ersöz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Prof. Dr. S Ersöz hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.