Prof. Dr. Ömür Taşkın, Antalya, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Ömür Taşkın

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Antalya

Ergenlik Dönemi Jinekolojik Sorunları, Kist, Karın Ağrısı

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Ömür Taşkın Hakkında

Ömür Taşkın Kimdir?

Prof. Dr. Ömür TAŞKIN, Mersin’de doğmuştur. Lise eğitimini 1975–1979 yılları arasında Tarsus American Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise öğrenimi sırasında 1976 yılında Öğrenci Değişim Programı kapsamında ABD – Santa Fe Springs’de bulunmuştur. Ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamış ve 1985 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1987-1991 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. 1991-1993 yılları arasında Reproductive Endocrinology & Infertility Fellowship Dept. Obstetrics and Gynecology Baylor College of Medicine Houston, Texas, USA’da yan dal ihtisasını tamamlamıştır.

1985-1987 yılları arasında mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Konya – Ermenek’te görev yapmıştır. 1994-1996 yılları arasında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Doç. Dr. olarak, 1997-2000 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doç. Dr. olarak görev yapmıştır. 1998 yılından beri Akdeniz Üniversitesi ÜYT Merkezi Direktörü olan Prof. Dr. Ömür TAŞKIN, 2001 yılında Profesör olmuştur. 2003 yılından beri Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak idari görevini sürdürmektedir. Kendisi iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Mesleki hayatı boyunca ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından pek çok ödüle layık görülmüştür. Kendisinin almış olduğu ödüllerden bazıları şöyledir;

Mathematical Association of America Award (1979)

TÜBİTAK (Turkish Institute of Science) Bursu (1985)

Women’s Fund of Texas Research Award (USA – 1992)

Assocîation of Gynecologic Laparascopists. AAGL ‘Golden Hysteroscope ” Award (1995)

American Foundation of Gynecologic Laparoscopy ’Postgraduate prize paper ” Award (1997)

Association of Gynecologic Laparascopists . AAGL ‘Golden Hysteroscope ” Award (1997)

American Foundation of Gynecologic Laparoscopy ‘Postgraduate prize paper ” Award (1997)

American Society for Reproductive medicine “SRE Prize Research” Nominee (1997)

Association of Gynecologic Laparascopists AAGL ‘Golden Hysteroscope ” Award (2002)

‘Jerome Hoffman Research award’ Association of Gynecologic Laparascopists (2005)

Association of Gynecologic Laparascopists AAGL‘Golden Hysteroscope ” Award (2006)

Kısırlık ve tüp bebek tedavisinin Türkiye’deki en başarılı isimlerinden biri olarak kabul gören Prof. Dr. Ömür TAŞKIN, son dönemde yaptığı başarılı çalışmalar ve ortaya koyduğu dikkat çeken tezler ile tıp dünyasına büyük katkılar sağlamıştır. Başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Prof. Dr. Ömür TAŞKIN, yurtdışında da önemli üniversitelerin ilgili bölümlerinde ihtisas yapmış, ihtisası sonrası Türkiye’ye dönüşünde infertilite alanında önemli çalışmalar yapmıştır. 2003 yılında ekibiyle birlikte rahim içi hastalıkları alanında yaptığı çalışmalarla günübirlik cerrahi işlem ile tedavi gerçekleştirmiş ve bu başarısı ile Altın Histeroskopi ödülüne layık görülmüştür. Prof. Dr. TAŞKIN’ın öncülüğünü etmiş olduğu bu cerrahi tedavi, birçok hekim tarafından kullanılmaya başlamıştır.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ömür Taşkın tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • İletişim hakkında

  Doktor bey sizin muayenenize ulaşmaya çalışıyoruz 1 haftadan beri hastanede hizmet vermiyormuşsunuz özel kliniğe gelmek istiyoruz ama iletişim sağlayamıyoruz nerden ulaşabiliriz

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ömür Taşkın

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Dogum kontrol

  Merhaba hocam.. benim ailemde dedemde ve iki erkek kuzenimde tromboz hastalığı var. bende doğum kontrol hapı kullanmayı düşündugum zaman trombofili panelime baktirdim. faktör 5 leiden mutasyonu heterozigot çıktı. bazı doktorlar kullanma dedi bazıları kullanabilirsin dediler. 23 yaşındayım alkol siga... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ömür Taşkın

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ömür Taşkın kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. � Taşkın ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömür Taşkın için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. � Taşkın şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömür Taşkın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Ömür Taşkın bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Ömür Taşkın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Ömür Taşkın Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. Laparoskopik supraservikal histerektomi(histerektomi), Laparoskopik tubal sterilizasyon, Servikal kriyocerrahi, Ivf, Jinekolojik cerrahi, Rahim içi kalınlaşma, İkili tarama testi, Cinsel problemler, Yumurtalık kistleri, Riskli gebelik takibi alanlarında hizmet veriyor ve Ergenlik Dönemi Jinekolojik Sorunları, Kist, Karın Ağrısı, Kadında İşeme Bozukluğu, Jinekolojik Hastalıklar hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Ömür Taşkın için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Ömür Taşkın muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Ömür Taşkın hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. � Taşkın ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Ömür Taşkın hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. � Taşkın hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.