Prof. Dr. Murat Timur Akçam, İstanbul, Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Prof. Dr. Murat Timur Akçam

Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB - İstanbul

Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatları), Burun Ameliyatları, Burun Estetiği

Randevu Al 0 (850) 811 63 93Soru Sor

Adres

Aşık Veysel mah. Süleyman Demirel cad. No:1  Esenyurt, İstanbul
İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) İkram Oyun Odası Servis Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Murat Timur Akçam Kimdir?

Prof.Dr Murat Timur Akçam, 1968 yılında Balıkesir'in Burhaniye ilçesi'nde doğmuştur. Lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi ve İzmir Maltepe Askeri Lisesinde, Yüksek öğrenimini Gülhane Askeri Tıp Fakültesinde tamamladı. GATA Askeri Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Başkanlığı'nda "Horlama ve Uyku apneli hastaların uyku kaliteleri ve üst hava yolu anatomisinin obstruktif uyku apnesi sendromunun fizyopatolojisindeki rolü" başlıklı tez çalışmasını hazırlayarak 1998 yılında KBB Hastalıkları uzmanı oldu. 1998-2000 yılları arasında Diyarbakır Asker Hastanesinde KBB Hastalıkları uzmanı olarak görev yaptıktan sonra GATA KBB Anabilim Dalı'na yardımcı doçent olarak atandı. Aralık 2002-2003 döneminde Oregon Health and Science University (ABD) Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Fasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde bir yıl süre ile staj tahsil eğitiminde bulundu. Burada özellikle burun estetiği, burun fonksiyonel cerrahisi, cilt tümörlerinin cerrahi tedavisi ve rekonstrüksiyonu konusunda çalışmalar yaptı. Mart 2006'da KBB Hastalıkları Dalında Üniversite Doçenti unvanını aldı. 2010 yılında 6 ay süre ile Polisomnografi eğitimi aldı. Ekim 2015'te GATA KBB Anabilim Dalındaki görevinden emekli olarak Ankara Medical Park Hastanesinde çalışmaya başladı. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 36, ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış 32 makalesi bulunmaktadır. Alanında 10 kitap bölüm yazarlığı ve 10 kitap çeviri editörlüğü ve bölüm çevirmenliği bulunmaktadır. Uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulmuş 74 bildirisi bulunmaktadır. Özellikle horlama ve uyku apnesi, estetik ve fonksiyonel burun cerrahisi ve cilt tümörleri konularında uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda çok sayıda konferans, panel ve çalıştayda konuşmacı ve eğitmen olarak görev almıştır. 

Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik belgesine sahiptir. Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Vakfı, Ankara Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Rinoloji Derneği, Yüz Plastik Cerrahi Derneği, Rinoplasti Derneği ve European Academy of Facial Plastic Surgery üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 1993

Tecrübe: 27 yıl 5 ay

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Oregon Health and Science University (ABD) Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Fasiyal Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah
  01 2002 - 01 2003
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi
  01 1993 - 01 2015
 • Özel Medical Park Ankara
  01 2015 - 01 2018
 • Bahçeşehir İstinye Üniversitesi Live Hastanesi
  01 2018 - Şu Anda

İlgilendiği Hastalıklar

 • Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatları)
 • Burun Ameliyatları
 • Burun Estetiği
 • Horlama Ve Uyku Apnesi
 • Uykuda Solunum Durması (Uyku Apnesi)

Tedaviler

 • Burun estetiği (Rinoplasti)
 • Kulak estetiği
 • Horlama cerrahisi
 • Yüz cildi tümörleri cerrahi tedavisi
 • Kulak estetiği

Diplomalar ve Sertifikalar

Hobiler

 • Fotoğrafçılık
 • Kayak Yapmak
 • Seyehat Etmek

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 63 93

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ammet..n

Yıllarca nefes alma zorluğu çektikten sonra 2018 Haziran ayında Timur hocama tedavi oldum. Ameliyat öncesi ve sonrası hasta ile iletişimi iyi. Özel telefonu ile her zaman ulaşabildik. Ameliyat gayet iyi geçti önerdiği ağrı kesicileri kullanmaya ihtiyaç bile duymadım. Göz çevresinde morluk çok çok az oldu ve birkaç güne geçti. 5. Gün dış sargı kendisi düştü 7.gün denize girebildim. Şu an 1 yıldan fazla oldu ve mükemmel nefes alıyorum. 21-09-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Murat Timur Akçam tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Bilgilendirici Videoları

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Murat Timur Akçam ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 63 93

Prof. Dr. Murat Timur Akçam için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Murat Timur Akçam için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Timur Akçam nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Timur Akçam hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB, uzmanıdır. Burun estetiği (Rinoplasti), Kulak estetiği, Horlama cerrahisi, Yüz cildi tümörleri cerrahi tedavisi, Kulak estetiği alanlarında hizmet veriyor ve Rinoplasti (Estetik Burun Ameliyatları), Burun Ameliyatları, Burun Estetiği, Horlama Ve Uyku Apnesi, Uykuda Solunum Durması (Uyku Apnesi) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Murat Timur Akçam için muayene ücreti nedir?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Murat Timur Akçam muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Timur Akçam hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Prof. Dr. Murat Timur Akçam hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Randevu Al


.