Prof. Dr. Murat Gençbay

Kardiyoloji - İstanbul

Koroner Arter Tıkanıklığı, Derin Ven Trombozu (DVT), Çarpıntı

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

  Bayrampaşa, İstanbul
Bayrampaşa Kolon Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Murat Gençbay Hakkında

Murat Gençbay Kimdir?

Prof.Dr Murat GENÇBAY 01 Mayıs 1965 tarihinde Karaman'da doğdu. Tıp eğitimini  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 1990 yılında mezun oldu. İhtisasınını Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi 1991-1995 tarihleri arasında yapmıştır. 1995-2003 yılları arası Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan olarak hizmet vermiştir.1999 yılında Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi’nde Doçent Dr. ünvanı, 5 eylül 2013 yılında Kemerburgaz Üniversitesi'nde Profesörlük ünvanını almıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında,1991-2003 yılları arasında Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi'nde, 2001-2008 (2001-2003 arası yarızaman, sonrası tamgün) İstanbul 29 Mayıs Hastanesi'nde, 2008- 2016 Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde görev yapmış olan Prof.Dr Murat GENÇBAY, mesleki çalışmalarına Özel Bahçelievler Medicana Hastanesi'nde devam etmektedir. Ayrıca kendisi  İleri düzey İngilizce (konuşma, yazma), Düşük düzey Almanca bilmektedir.

Alınan Mesleki Ödüller:

Avrupa Kardiyoloji Derneği Ekokardiyografi Grubu 1998 Yılı Genç Araştırmacı Ödülü.

Bilimsel çalışmalarım:

Çok sayıda yut dışı ve yurt içi makale ,  sözlü bildiri,  bir kitap bölümü

 

 

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL KARTAL KOSUYOLU YÜKSEK IHTISAS EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Koroner Arter Tıkanıklığı
 • Derin Ven Trombozu (DVT)
 • Çarpıntı
 • Ventriküler Septal Defekt (VSD)
 • Perikarditler
Tedaviler
 • Kardiyoversiyon
 • Perkutan mitral balon valvuloplasti
 • Ldl kolesterol testi
 • Balon valvüloplasti
 • Perikardiyosentez
Anlaşmalı Kurumlar
 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta

Murat Gençbay Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Murat Gençbay tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Murat Gençbay Cevapladığı Sorular

 • Fitness yapabilir miyim ?

  Merhaba sayın dr 27 yaşındayım cinsiyetim erkek. doğuştan olduğu söylenen ve bir kısmı sonradan gelişen kalp ve damar hastalıklarına sahibim. eser ay ,hafif my , hafif ty ,orta py. prolabsus mevcut . kalsifik kapak var. ön yaprağım elonge. pulmoner arter dilate. pulmoner arter basıncım 38mmhg... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Murat Gençbay

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kalp kapakcigi

  Hocam merhaba size bir sorum olacak kalp kapakcigimda kalinlasma oldugu soylendi ayni zamanda sporcumusunuz diye sordular yani kalbiniz bir sporcu kadar saglam dediler ama sporcu falan degilim yasim 21 ara ara carpinti ve hizli yurudugumde sıkışma oluyor simdeden tesekkur eder saygilarimi sunuyorum

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Murat Gençbay

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Murat Gençbay kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Gençbay ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Gençbay için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Gençbay şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Murat Gençbay ile anlaşmalı?
Murat Gençbay ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Groupama Sigorta , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , YapıKredi Sigorta , Ray Sigorta , Ege(Euro) Sigorta , Hdi Sigorta , Eureko Sigorta , SGK , Türkiye İş Bankası , Halkbank , Şekerbank , Emlakbank , Vakıfbank , Akbank , TC Merkez Bankası , PTT Mensupları , TBMM ESBANK İNTER PARTNER ASİSTANS CGM , TÜRKİYE ANKARA SİGORTA A.Ş. , Ziraat Bankası , TÜBİTAK , Garanti Bankası , Zurich Sigorta , Generali Sigorta )

Prof. Dr. Murat Gençbay nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Murat Gençbay Bayrampaşa Kolon Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Murat Gençbay hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Murat Gençbay Kardiyoloji, uzmanıdır. Kardiyoversiyon, Perkutan mitral balon valvuloplasti, Ldl kolesterol testi, Balon valvüloplasti, Perikardiyosentez alanlarında hizmet veriyor ve Koroner Arter Tıkanıklığı, Derin Ven Trombozu (DVT), Çarpıntı, Ventriküler Septal Defekt (VSD), Perikarditler hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Murat Gençbay için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Murat Gençbay muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Gençbay hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Gençbay ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Murat Gençbay hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Gençbay hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.