Prof. Dr. Metin Özalay

Ortopedi ve Travmatoloji - Adana
5.0

Omurga Tümörleri, Kifoskolyoz, Kifoz

5.0

“İlk kez 4 yıl önce deniz tatilinde kızımızın belinde eğrilik tespit ettik . Çok üzücüydü hemen film ...” Devamı

Prof. Dr. Metin Özalay

Prof.Dr Metin Özalay, 1970 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1994 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2000 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. 

Mesleki çalışmalarına Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde devam etmektedir.

Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği
Central Plaza, Hurmalı Mah.Kurtuluş Cad. No 39, Kat.3/34 Seyhan/Adana
Hizmetler
Ön Çapraz Bağ (ACL) Yırtığı Kifoplasti Laminektomi Laminoplasti Laminotomi Devamı

İlgi Alanları

Omurga Tümörleri Kifoskolyoz Kifoz Koksartroz Koksidinia (oturma ağrıları) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
HG
Hal*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İlk kez 4 yıl önce deniz tatilinde kızımızın belinde eğrilik tespit ettik . Çok üzücüydü hemen film çekildi ve skolyoz tanısı koyuldu. Biz de bu hastalığı ilk kez öğrendik ve vakit kaybedilmemeliydi bu sahada Türkiye’nin en yetkin profesörlerinden Profesör Dr Metin Özalay tercihimiz oldu. Hemen korse tedavisi başladı hiç kolay olmadı ancak bu hastalığa karşı eldeki tek silahtı. Haziran 2021 de yapılan kontrolde korse tedavisinin başarıyla sonuçlandığını doktorumuz söyledi. Sayın profesör dr. Metin Özalay Bu başarıda bilimsel duruşunuz , ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederiz

ÜD
Ülk*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok ilgili ve bilgili alanında uzman çok memnunum oğlum skolyoz ameliyatı oldu sürekli yakın takip ediyor

YG
YAĞ*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sol dizimdeki Çapraz Bağ ve Menisküs ameliyatımı yapan Prof. Dr. Metin Özalay’a başarılı ameliyatından , ameliyat süreci sonrasındaki ilgilerinden dolayı ve Ortogroup asistan ekibinin güler yüzlülüğü , yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

GY
Gön*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Tanımış olduğum alanında çok iyi güvenilir güler yüzlü merhametli biri önce Allah sonra Metin Bey diyorum Allah yolunuzu açık etsin

DS
Doğ*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba ben Doğasu bana1yıl önce skolyoz tanısı konuldu,bu vesileyle Metin Özalay Hocamla tanışmış oldum kendisi gerek ameliyat öncesi gerek sonrası hep yanımda oldu. Evet bir çocuk için bu rahatsızlık çok zorlu bir süreç fakat şunu unutmayın ki sonuç çok güzel. Bu süreçte bende sizin gibi çok korktum,çok ağladım. Ama hep şunu düşündüm bu ameliyatı kendim için oluyordum. Daha sağlıklı omurga,daha sağlıklı bir yaşam için.Ayrıca bu rahatsızlıkta doktor seçimi çok önemli inanın birsürü doktor gezdim ama bana hiçbiri Metin Hocam kadar güven vermedi. Sadece sonucu düşünün sonuç iyi ve güzel. Bende sizin gibi ameliyat oldum ve şuan tam 1 yılımı doldurdum, hareket kısıtlamam neredeyse en aza indi. İlk ameliyat olduğumda platinleri hissediyordum ama şu an neredeyse varlıklarını bile unutuyorum. Ameliyattan sonraki acı hakkında pek bişey söylemem çünkü herkesin acı eşiği farklı. Ama size keskin ağrı kesiciler verdikleri için acınız azalıyor.Ve asla ama asla internette her gördüğünüz bilgiye inanmayın en doğrusunu doktorunuza danışarak öğrenin. Korkmayın çünkü sonuç güzel.Unutmayın ki skolyoz sizden güçlü değil.

AH
Ayş*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Oğlum trafik kazası geçirmişti başka doktorda 4 defa ameliyat olmasına rağmen iylesemedi bir yakınım vesilesiyle metin beyi önerdiler bir ameliyat geçirdi şu an gayet yürümesi güzel çocuğumun ayağı sayesinde düzeldi sonsuz teşekkürler

NT
Ner*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Merhaba ben Nermin, 2019 temmuz ayında skolyoz ameliyatı oldum. Ameliyat öncesi birçok doktorla görüştüm, korkularımdan dolayı ameliyat olmak istemiyordum fakat derecem birkaç sene içerisinde 50'nin üstüne çıktığı için ameliyat olma kararı aldım. Doktorum Metin Bey bana bütün süreci detaylı bir şekilde anlattı, korkularımı hafifletti. Ameliyatım çok başarılı geçti. Ameliyata girmeden önce hareketimin kısıtlanacağına ve uzun süre hareketsiz kalacağıma dair korkularım vardı ama ameliyattan sonraki 2. Günde destekle yürümeye başladım. 15 gün sonra Mersin'den Adana'ya kontrole rahatça gelebildim hatta eylülde üniversiteme dönüp normal bir şekilde hayatıma devam ettim. Ameliyattan sonra 5 gün hastanede kaldım, ağrım olduğu geceler oldu ama böyle büyük çaplı bir ameliyattan sonra olması gerektiği kadar. Şimdi ise hareket kabiliyetimde hiçbir kısıtlama yok. Ameliyata girmeden korkunç gözüken her şey ameliyattan sonra gözüme normal hatta hafif gelmeye başladı. Bunda Metin hocamın ve ekibinin payı çok büyük, çok teşekkür ederim. 50 dereceden çok küçük derecelere kadar düştü eğriliğim. Şimdi çok daha rahat bir şekilde yaşamıma devam ediyorum. Ameliyat sınırına gelip tereddütü olan herkese ameliyatı öneririm. Doktorum Metin Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum iyi ki yollarımız kesişmiş ve benim doktorum olmuş.

BK
Bed*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok memnun oldum

BK
Bed*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok memnunum 20 senedir aynı doktara gidiyorum çok memnunum allah razı olsun

ZK
Zey*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Öncellikle Tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim. Benim yıllarca yaşam kalitemi düşüren kuyruk sokumu kemiğimde müthiş bir ağrıyla savaştım hiç bir tedavi sonuç vermedi ve sonunda Prof.Dr.Metin Özalay hocama gittim ve gereken muayene ve tetkikleri yaptı ve bana tedavi uyguladı önerdiği tedaviyi dikkatlice yaptım bunu söylüyorum çünkü Doktorun söyledikleri öneriler dikkate alınmazsa tedavi istenildiği gibi sonuç vermeyebilir ama ben şuan tedavinin ardından çok iyiyim ve yaşam kalitem çok güzel değişti.Prof.Dr.Metin beye burdan çok teşekkür ederim.Çalışanları ile Insana güler yüzlü samimi davranışı pozitif enerji veriyor.Tanıdığım yada tanımadığım tüm hastalara gönül rahatlığıyla önereceğim bir Doktor.Metin Hocamın başarılarının devamını dilerim.Sevgi ve saygılar sunarım.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Metin Özalay ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Metin Özalay için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Metin Özalay nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Metin Özalay Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Metin Özalay hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Metin Özalay Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Omurga Tümörleri, Kifoskolyoz, Kifoz alanlarında hizmet veriyor ve Ön Çapraz Bağ (ACL) Yırtığı, Kifoplasti, Laminektomi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube