Prof. Dr. Mesut Özcan, Bursa, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Prof. Dr. Mesut Özcan

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - Bursa

Dudak Dolgusu, Boyun Germe, Meme Protezi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Cad. No: 6  Nilüfer, Bursa
Özel Esteticare Tıp Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Mesut Özcan Hakkında

Mesut Özcan Kimdir?

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, 1945 yılında doğmuştur. 1963 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimine 1969 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1969-1971 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yapmış ve Genel Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

1974 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde akademik karyerine başlamış olan Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, 1976-1977 yılları arasında İsveç Uppsala Üniversitesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında eğitim almıştır. 1981 yılında Doçent, 1988 yılında Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 1987-2006 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. 1993 - 1999 yılları arasında aynı anabilim dalı bünyesinde kurulan El Cerrahisi Bilim Dalı'nın Başkanlığını da yürütmüştür.

2006 yılında Uludağ Üniversitesindeki görevinden emekli olan Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, 2005 yılından beri kurucularından biri de olduğu Esteticare Estetik ve Plastik Cerrahi Dal Merkezi’nde mesleki çalışmalarını sürdürmeye davam etmiştir.

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, Türk Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, İnterplast Türkiye Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk El Cerrahisi Derneği, IFSSH (Uluslararası El Cerrahileri Dernekleri Federasyonu), FESSH (Avrupa El Cerrahisi Dernekleri Federasyonu), Bursa Plastik Cerrahi, Yanık ve El Cerrahisi Derneği (Kurucusu olduğu derneğin 1990- 2003 yılları arasında başkanlığını yapmıştır), ESPRAS (Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği), APSPRAS (Asya-Pasifik Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği), ISPRAS (Uluslararası Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği) ve EURAPS (European Society of Plastic Surgens - Türkiye’den bu derneğe kabul on iki üyeden biridir ve ilk kabul edilen 5.üyedir.) gibi mesleki kuruluşlara üyedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Dudak Dolgusu
 • Boyun Germe
 • Meme Protezi
 • Meme Küçültme
 • Meme kaldırma
Tedaviler
 • Estetik cerrahi
 • Cilt estetiği
 • Yağ enjeksiyonları
 • Popo estetiği
 • Meme onarımı

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

gür yücel ..nlu

iki defa yağ alma işlemi yaptı Mesut bey bana. Başta uludağ universitesinde estetik cerrahi bölümünde profesorlük yapmış olmasından dolayı tamamen güvendim.ameliyat masasına hiç korkum olmadan yattım. tahmin ettiğim gibi oldu uyandığımda işlem bitmişti. ilkinde karnımdaki yağları aldırdım sonuç çok güzeldi,karnım dümdüz oldu. 5-6 yıl sonra bacaklarımın arasındaki yağları aldırdım.yürürken sürtüyor ve acıyordu. şimdi rahatça yürüyorum hatta 3-5 yıl yapamamıştım artık bacak bacak üstüne atabiliyorum. insan otururken bazen buna ihtiyaç duyuyor. kendisi isveçte de estetik alanında eğitim almış. sakin, tecrübeli, ne yaptığını bilen bir doktor. 27-10-2015

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mesut Özcan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Mem büyütme sonrası iz

  Merhaba,yaklaşık 7 ay önce meme büyütme ameliyatı oldum,kas altı şeklinde. izledim direkt karşıdan baktığımda hala görünüyor,asimetrim vardı aerola bölgem de ekstra dikkat çekici görünüyor,yandan da meme ucu ve normal kısım 2 ayrı katman gibi görünüyor ve üst kısım yandan daha yopun görünüyor. ameli... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mesut Özcan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Ağız ve dudakla mutlu olup normal yaşamak

  Merhaba hocam ağzım kapalıyken dudaklarımı sanki ben kapalı tutmuyorum da birbirine yapışık somurtkan bı tavrım var ışığa göre parlaklasiyo değişik bı hal alıyor yani dudaklarımın ağız açıp kapama da rahat durmasını kötü olduğunu düşünmeden gözlerimle hayata bakıp ortamlara girip rahatça gülmek raha... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mesut Özcan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.