Prof. Dr. Mehmet Özkan

Kalp Damar Cerrahisi - Samsun

Periferik Damar Hastalığı, Anevrizma, Aort Kapağı Hastalıkları

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Mimarsinan Mahallesi, Alparslan Blv. No:17, 55200  Atakum, Samsun
Medical Park Samsun Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Otopark (Ücretsiz) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı Havaalanı transfer

Mehmet Özkan Hakkında

Mehmet Özkan Kimdir?

Doç. Dr. Mehmet ÖZKAN, 1964 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1987 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, aynı üniversitede yapmış ve 1994 yılında Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

Ankara Üniversitesi'nde olduğu yıllarda Türkiye'de ilk defa yapılan Yapay kalp nakli operasyonunda Prof. Dr. Hakkı Akalın'ın ekibinde yer almıştır.

1992-93 Yılları arasında 1 yıl Amerika'da Pennsylvania Üniversitesi Hershey Medical Center Hastanesinde kalp nakli ve Bypass üzerine, John A. Waldhausen,Pierce WS, Walter Pae isimli Kalp Cerrahisinin ünlü isimleri ile birlikte çalışmıştır.

Doç. Dr. Mehmet ÖZKAN, Aydın Devlet Hastanesi'nde ilk olarak Kalp Cerrahisi ameliyatlarının yapılmasına öncülük etmiş ve Dönemin Sağlık bakanı Doğan Baran tarafından Plaket verilmiştir. Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Uzman olarak çalışmaya devam etmiştir.

Daha sonraki yıllarda İstanbul, Ankara ve Trabzon 'da özel hastanelerde görev almış, Trabzon'da çalıştığı dönemde Türkiye'de ilk defa çalışan kalp üzerinde, kalp kapak ve Bypass ameliyatını birlikte yapmıştır. 2007 yılında ''Doçent Doktor'' unvanı almış ve Uluslararası atıf indeksi kapsamındaki dergilerde yayınlanmış 50'nin üzerinde makalesi ve bu makalelere yapılmış 100'ün üzerinde atıf vardır.

Doç. Dr. Mehmet ÖZKAN, mesleki çalışmalarına Samsun Medical Park Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Periferik Damar Hastalığı
 • Anevrizma
 • Aort Kapağı Hastalıkları
 • Atardamar Hastalıkları
 • By-Pass
Tedaviler
 • Abdominal aort anevrizması(aaa) onarımı
 • Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı
 • Aort kapak replasmanı
 • Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti
 • Cabg(koroner arter bypass grefti)
Fotoğraflar

Mehmet Özkan Değerlendirmeleri

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

NOL..RBÜZ
Zamanlama
İlgi
Ortam

BABAM HAMZA GÜRBÜZ'ÜN AÇIK KALP AMELİYATINI BAŞARILI VE TİTİZLİKLE GERÇEKLEŞTİREN SAYIN PROF.DR.MEHMET ÖZKAN BEYE KIYMETLİ EKİBİNE VE DEĞERLİ PERSONELİNE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.BİZ SİZDEN RAZIYIZ ALLAH TA SİZDEN RAZI OLSUN. 17-03-2020

AT..TÜRK
Zamanlama
İlgi
Ortam

BEN 2013 YILINDA ATASAM HAST KENDİSİNE AMELİYAT OLDUM SAĞ OLSUN DÖRT DAMARIMI DEĞİŞTİ BİR HAFTA SONRA TABURCU OLDUM ŞU ANDA SAĞLIĞIM İYİ SONSUN TEŞEKKÜRLER MEHMET HOCAM SEN BU DÜNYADA İNSANLARA GÖNDERİLEN YÜCE MEVLANIN BİR LÜTFUSUN ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER DİLERİM GÖRÜŞMEK ÜZERE ALLAHA EMANET OL KOCA YÜREKLİ İNSAN MURAT ÖZTÜRK 12-03-2019

lhan..demir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Annemin psikolojik sorunları nedeniyle, nörolojik rahatsızlıklarının yanına kalp rahatsızlığı da eklenmişti. Hemen tedavilere başladık; önce Sinop'ta daha sonraları Samsun'da gitmediğimiz Dr. ve Prof. kalmadı. Annemin problemi kalp kapakçığında idi. Yaşı 80 olduğundan oldukça riskli bir ameliyattı. Doç. Dr. Mehmet Özkan'a yönlendirildik. Çekincelerim çoktu, iyi bir doktor muydu, güvenilir miydi, sonuçta hasta olan annemdi ve annemin ameliyatı oldukça riskliydi…Ameliyat olacağımız hastanede, sonradan başhekim olduğunu öğrendiğim beye de bu çekincelerimi aktardım o da bana “Mehmet Özkan Bey, çok iyi bir hekim. Ben de babamı ona ameliyat ettirdim” diyerek bizi kendisine gönderdi. Durumumuzu anlattığımızda Doç. Dr. Mehmet Özkan, “önce Allah sonra ben” diyerek çok riskli denilen ameliyatı oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Daha sonra bütün riskli ameliyatları onun yaptığını ve çok başarılı sonuçlar aldığını görünce o zaman ki ön yargılı davranışımın üzüntüsünü yaşadım. Doktor olarak ilgisini sözcüklerle anlatmam gerçekten mümkün değil. Annem 23 Ocak 2013’te ameliyat oldu, ameliyatın üstünden neredeyse 6 yıl geçti, aynı ilgi ve alakayı görüyoruz kendisinden, halen bize anında ve her türlü durumda yardımcı olmakta. Hem çok başarılı bir doktor hem de mükemmel bir insan. Böyle güzel yürekli bir doktoru tanıdığım için, annemi hayata döndürdüğü için onu hatırladıkça hem ağlıyor hem de dua ediyorum. Ona Prf.luk unvanı bile az gelir. Rabbim onu ailesine çoluğuna, çocuğuna ve bizlere bağışlasın. Güzel yürekli, işinin ehli Doç. Dr. Mehmet Özkan beye binlerce kez teşekkürlerimi, saygılarımı sunuyorum. 16-11-2018

em..asoglu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Asil sülalenin asil torunu; akrabam olarak gurur kaynağım,Doçent doktor Mehmet Özkan; asaletin ile hastalara yaklaşımın empatik, fevkalade başarılı sevgili akrabam ; başarılı bir şekilde yaptığımız ameleyatla kalp kapakçıklarımı değiştirerek beni yeniden sağlığıma kavuşturdu.Kendisine ne kadar teşekkür etsem az gelir.Allahtan dilerim başarılarınızın devamı daim olur.Gurur kaynağım.Sağolunuz.. İsmail MORAL Makina Müh. 27-05-2018

egan..n
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hocamın ellerine sağlık babam Selahattin Korkmaz’ın ameliyatını yaptı. Daha 12 gün oldu ameliyat olalı babamın şeker hastası olması ve ciğerlerindeki problemden dolayı risk oranı biraz fazlaydı ama allaha şükürler olsunki hocamızın becerisi,yeteneği ve başarısıyla ameliyat harika geçti babam şu anda iyi.Nefesle alakalı sıkıntılar biraz var ama oda geçecek inşallah bu arada babam 80 yaşında... Hocam ellerinize sağlık.Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Başarılarınızın devamı dileği ile... Sinan Korkmaz 27-11-2017

ur..oy
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hastasının hikayesini ve şikayetini çok iyi dinleyen, hastasıyla içtenlikle ilgilenen, insana değer veren harika bir hekim, harika bir insan. Pozitif enerjiniz, gülen yüzünüz hiç eksik olmasın Mehmet hocam, sizi çok seviyoruz, ailecek selam ederiz. 26-11-2017

6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mehmet Özkan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Mehmet Özkan Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kalp kasi iltihabı

  Merhaba hocam.anem 67 yaşında olup, mart ayında 2.doz sinovac aşısını yaptırdıktan sonra demir (serum) değeri 207 yükselmiş ve keratin kinaz-mb değeri 39.3 çıkmıştır. endişe duyulması gereken değerler midir? teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Özkan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Ic varis dvt

  Iyi akşamlar hocam.sizden son doppler sonucumu yorumlamanizi rica edicem.bilateral alt ekstremitede cockett lokalizasyonlarinda 24 cm perforatoru,boyd mays dodd perforanven lokalozasyonlari değerlendirildi.belirgin yetersizlik gostersen perforan izlenmedi.sol dfv patenttir. sol cfv sfv popliteal ven... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Özkan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Mehmet Özkan Makaleleri

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Özkan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Özkan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Özkan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Özkan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Özkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Mehmet Özkan Medical Park Samsun Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Mehmet Özkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Mehmet Özkan Kalp Damar Cerrahisi, uzmanıdır. Abdominal aort anevrizması(aaa) onarımı, Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı, Aort kapak replasmanı, Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti, Cabg(koroner arter bypass grefti), Cabg(koroner arter bypass grefti), Damar ameliyatları, Damar ameliyatları, Karotis endarterektomi, Kalp tümörü ameliyatları alanlarında hizmet veriyor ve Periferik Damar Hastalığı, Anevrizma, Aort Kapağı Hastalıkları, Atardamar Hastalıkları, By-Pass hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Mehmet Özkan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Mehmet Özkan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Özkan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Özkan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Mehmet Özkan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Özkan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.