Prof. Dr. Kadri Altundağ

Dahiliye - İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji - Ankara

Meme Kanseri, Prostat Kanseri, Kemoterapi (İlaçla Kanser Tedavisi)

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Tepe Prime İş Merkezi Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı C Blk No: 75  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. M.Kadri Altundağ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Kadri Altundağ Hakkında

Kadri Altundağ Kimdir?

Prof.Dr Kadri ALTUNDAĞ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1990 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1995 yılında İç Hastalıkları uzmanı olmuştur. Aynı fakültenin Medikal Onkoloji Ünitesi’nde 1999 yılında yan dal uzmanlığını almıştır. 2000 yılında  Doçent, 2007 yılında ise Profesör Ünvanını almıştır.

 2004-2006 yılları arasında ABD'de Houston, Texas'taki M.D. Anderson Kanser Merkezi'nde misafir öğretim üyesi olarak meme kanseri konusunda çalışmalarda bulundu. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve 2013-2016 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü Müdürlüğü, 2013-1015 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Medikal Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı ve 10 adet tez danışmanlığı yaptmıştır.2001 yılında “Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Araştırma Ödülü (İkincilik), 2002 yılında “15. Ulusal Kanser Kongresi Aventis Onkoloji Ödülü, 2006 yılında 1. Tıbbi Onkoloji Kongresi-Sözel Bildiri ödülü (İkincilik) almıştır. Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından, üstün nitelikli çalışmaları ile ulusal ve uluslararası bilime yapmış olduğu katkıları nedeniyle 2005-2006 yılları arası “Bilimde Teşvik Ödülü” nü almaya layık görülmüştür. 2007 yılında Elsevier Yayınevi’nin bir ürünü olan, abstrakt ve atıf veri tabanı Scopus aracılığıyla gerçekleştirilen analiz sonucu, akademik performanslarıyla ilk 10 Türk bilim adamı arasına girdim. 2008 yılında yapılan 2. Tıbbi Onkoloji Kongresinde “Aromataz inhibitör kullanan meme kanserli hastalarda artralji insidansı ve patogenezin araştırılması” ve “35 yaş ve altı erken evre meme kanserli hastaların değerlendirilmesi” çalışmalarıyla sırasıyla sözel bildiri ve poster ödüllerini, 2009’da yapılan 6. Tıbbi Onkoloji Kongresinde “Opere Evre I-III Meme Kanserli Hastalarda Metabolik Sendrom Sıklığı ve Belirleyicileri” çalışmasıyla Dr. Mustafa Samur Ödülleri, En iyi Sözel Bidiri ödülünü kazanmıştır.

2011 yılında Bayındır Hastanesi 11. Tıp Ödülleri-Bilim Ödülünü kazandı. Dünyanın en prestijli klinik onkoloji dergisi olan Journal of Clinical Oncology de yayınlanan ve tez danışmanı olduğum çalışma 2011 de 19. Ulusal Kanser Kongresinde “ Dr. Nijad Bilge Ödülüne ekibimizle layık görüldü. 2012 yılında 4. Tibbi Onkoloji Kongresi” nde yaptığımız çalışma En İyi Çalışma Birincilik Ödülünü ve “ 9. Ulusal Tibbi Onkoloji Kongresi”nde En İyi Bildiri Birincilik Ödülünü aldım. 2013 de British Journal of Cancer de yayınlananEfficacy of adjuvant aromatase inhibitor in hormone receptor-positive postmenopausal breast cancer patients according to the body mass index” çalışmasıyla Tıbbi Onkoloji Araştırma Ödülü” nü almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında “20. Ulusal Kanser Kongresi” Poster Ödülü” nü almaya layık görülmüştür.

Prof.Dr Kadri ALTUNDAĞ, 2007 yılından beri sadece meme kanserli hastaların tedavileriyle ilgilenmekteyim. Şu ana kadar 5200 civarinda meme kanseri hastanın tedavisini üstelendi. Uluslararası 30 un üzerinde meme kanseri faz II ve faz III çalışmalarında baş araştırıcı olarak görev aldı. 510 uluslararası yayınlanmış veya kabul edilmiş yayını vardır. Uluslararası kongrelerde sunulan bildiri veya poster sayısı 204 tür. Ulusal kongrelerde sunulan bildiri veya poster sayısı 500 ün üzerindedir. Çalışmalarından aldığı sitasyon sayısı 4161 dir. Mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.


 

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Meme Kanseri
 • Prostat Kanseri
 • Kemoterapi (İlaçla Kanser Tedavisi)
 • Kolon Kanseri
 • Lenf Bezi Kanseri (Lenfoma)
Tedaviler
 • Afp kan testi(alfa-fetoprotein kan testi)
 • Splenektomi
 • Lenfaferez
 • Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet
 • Transvenöz karaciğer biyopsisi

Kadri Altundağ Değerlendirmeleri

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ah..maz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kadri Hocam ,Annemin doktoru. Onun insanligini ve tibbi bilgilerini anlatmaya kelimeler yetmez. Meme Ca konusunda mutlaka Kadri Hocamin goruşü alinmali. Diger doktorlarin standart tedavilerinin ötesinde" hastalik yoktur hasta vardir" yaklasimi ile hareket etmekte.Her anlamda rehber gibi sizi yönlendiriyor. Müteşekkiriz kendisine. 22-04-2019

�e..ryan
Zamanlama
İlgi
Ortam

17/10/2018 Kadri Altundağ hocam özverili mütevazı hasta yakını ve hasta pskılojisini çok iyi anlayan bir doktor annem meme ca metestaz yaptı ilk teşhisinde bile böyle morel veren olmadı anneme ve bize Allah razı olsun kendisine Rabbimden uzun ömürler diliyorum 17-10-2018

ÇIN..EKİN
Zamanlama
İlgi
Ortam

Eşimin tedavisi ile hacettepe de yakından ilgilendi, çok iyi bir doktor. Şimdi kliniğinde tekrar muayene ve kontrollerine gidiyoruz. İyi ki varsınız hocam. Yalçın Ertekin 09-06-2018

ek..uz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hastalığım ve tedavi süresince en güvendiğim insan oldu.İnsani yönü ve hekimlik bilgisi Tam anlamı ile dört dörtlük birisi.Hocam size çok teşekkür ederim umarım yıllarca pek çok insana umut olmaya devam edersiniz 05-06-2018

ref..ıkaya
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kadri Bey, Doktorluğun çok ötesinde biri. Beni ona getirdiklerinde kan kanserinden ölmek üzereydim. Onun ilgisi, dikkati, özverili ve fedakar çalışmaları sayesinde bu hastalıktan kurtuldum Allah'a şükür. Ben, O varsa Kontrole gelirim , yoksa gelmem. 25-12-2017

lay..ldız

Mükemmel bir doktor, doktor ,hekim kelimesi kadri hoca ile anlamını buluyor. Allahım ondan razı olsun.bilgisi ilgisi rabbim onun elinden şifasını versin herkese... 01-10-2017

6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Kadri Altundağ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Kadri Altundağ Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • İdrar kesilmesi

  Hocam merhaba. ben 25 yaşında kadinim ve bekarim. daha önce çoğu kez jinekolojik kontrol yaptirdim ve bir sorun çıkmadı. ben psikolojik polidipsi nedeniyle tedavi gördüm ve fazla su icme sorunum vardi. hocam 1 ay önce yine böyle su içip uyudum. sabah uyandigimda idrarim olmasina ragmen ne yapsam da... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Kadri Altundağ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Parakaval, interaortokaval, sol paraaortik kisa aksi 1 cm den küçük lenf nodiarı nedir

  Hocam ilginize teşekkürler, hocam doktoruma sordum şuan için sıkıntı yok dedi, ama içimde açıklanmayan sorular oldu soramadım çünkü çok yogunlar sizin gibi corandan dolayı, o yüzden hocam ilginize ve değerli bilgileriniz bekliyorum... saygılarımla

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Kadri Altundağ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Kadri Altundağ kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. K Altundağ ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Kadri Altundağ için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. K Altundağ şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Kadri Altundağ nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Kadri Altundağ Prof. Dr. M.Kadri Altundağ Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Kadri Altundağ hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Kadri Altundağ Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Tıbbi Onkoloji uzmanıdır. Afp kan testi(alfa-fetoprotein kan testi), Splenektomi, Lenfaferez, Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet, Transvenöz karaciğer biyopsisi, Radyonükleer kemik taraması, Radyofrekanslı ablasyon, Radyasyon tedavisi, Pet tarama, Onkoloji alanlarında hizmet veriyor ve Meme Kanseri, Prostat Kanseri, Kemoterapi (İlaçla Kanser Tedavisi), Kolon Kanseri, Lenf Bezi Kanseri (Lenfoma) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Kadri Altundağ için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Kadri Altundağ muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Kadri Altundağ hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. K Altundağ ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Kadri Altundağ hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. K Altundağ hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.