Prof. Dr. Hüsnü Çelik, Adana, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Hüsnü Çelik

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi - Adana

Wertheim Ameliyatı (Rahim Ağzı Kanseri Ameliyatı), Yumurtalık (Over) Kanseri, Vajina Kanseri

Doktorun Adresi

Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi, Gazipaşa, Baraj Cad. No:5  Seyhan, Adana
Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

İmkanlar
Wi-fi

Hüsnü Çelik Hakkında

Hüsnü Çelik Kimdir?

Prof. Dr. Hüsnü Çelik, lisans öncesi eğitimlerini bitirmesinin ardından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakultesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Fırat Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum  Anabilim Dalı'nda tamamlamış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. 

Prof. Dr. Hüsnü Çelik, akademik kariyerine 2001-2006 yılları arasında Fırat Üniversitesi Kadın hastalıkları ve Doğum AD Yardımcı Doçent olarak başlamıştır,  2006-2013 yılları arasında Fırat Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Doç. Dr. unvanı almış, 2013 yılında ise Profesör olmuştur. 

-Jinekolojik Onkoloji, rotasyon eğitimi, Hacettepe Üniversitesi, 2002 (6 ay)
-Laparaskopik Jinekolojik Onkoloji eğitimi-1, Charite, Berlin, 2007 (3 ay)
-Laparaskopik Jinekolojik Onkoloji eğitimi-2, Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, NY, 2008 (3 ay)
-Macaristan, Avusturya, İtalya, Moskova'da değişik sürelerde kısa süreli eğitimler gibi bir çok kurs ve özel eğitim Programına katılmıştır. 

American College of Surgeons (ACS), International Gynecologic Cancer Society ( IGCS), Society of Gynaecological Oncology (SGO), European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği, Minimal İnvaziv Jinekolojik Onkoloji Derneği, Servikal Patolojiler ve Kolposkopi Derneği, Türk Jinekolojik ve Obstetrik Derneği, Maternal Fetal Tıp Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi ve İnkontinans Derneği, Türk Tabibler Birliği, Akdeniz Kadın Sağlığı gibi kuruluşlara mesleki üyeliği bulunmaktadır. 

Mesleki çalışmalarına Adana Seyhan'daki Başkent Üniversitesi Seyhan Hastanesi'nde devam etmektedir.

 

 

Diploma aldığı kurum
 • BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • FIRAT ÜNIVERSITESI
Yayınlar
 • SSCI (Social Sciences Citation Index), SCI-Expanded (Science Citation Index) ve TÜBİTAK yayın teşvik programı içinde tanımlanan dergilerde yayımlanmış review ve araştırma makaleleri.
 • 1-Kumbak B, Celik H, Cobanoglu B, Gurates B. Paratubal borderline tumor incidentally found during cesarean section: case report and review of literature. Eur J Surg Oncol. 2010 ;36:789-91
 • 2-Polat A, Celik H, Gurates B, Kaya D, Nalbant M, Kavak E, Hanay F. Prevalence of primary dysmenorrhea in young adult female university students. Arch Gynecol Obstet. 2009 ;279:527-32.
 • 3-Erdinc A, Gurates B, Celik H, Polat A, Kumru S, Simsek M. The efficacy of venlafaxine in the treatment of women with stress urinary incontinence. Arch Gynecol Obstet. 2009 ;279:343-8.
 • 4-Celik H, Gurates B, Yavuz A, Dogan Z, Cobanoglu B, Saral Y. Vulvar basal cell carcinoma with clitoral involvement. Acta Derm Venereol. 2009;89:191-2.
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Wertheim Ameliyatı (Rahim Ağzı Kanseri Ameliyatı)
 • Yumurtalık (Over) Kanseri
 • Vajina Kanseri
 • Kadın Genital Kanserleri
 • Rahim Kanseri (Uterus Kanseri)
Tedaviler
 • Jinekolojik kanser cerrahisi
 • Kadın genital kanser taramaları
 • Servikal hastalıkların tedavisi
 • Leep (loop elektrocerrahi eksizyonel prosedür)
 • Anormal kanamalar
Fotoğraflar

Doktor Yorumları

Değerlendir
6 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.9)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 14-01-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
rife..u
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben kuzey Kıbrıs’tan Hüsnü beyin hastasıyım.Seyhan Başkent Hastanesinde başarılı bir over C ameliyatı geçirdim. Çok şükür şu an çok iyiyim,3 yıldır tedavi görüyorum.Prof.Hüsnü Çelik mükemmel bir doktor.Doktoruma ve Adana Seyhan Başkent Hastanesi personeline çok teşekkür ediyorum. ŞERİFE OLGU 26-10-2020

ent..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Refika Dağ, İskenderun...Öncelikle Hüsnü beyden Allah razı olsun, ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum. Önceki doktorumun rahim kanseri ameliyatına cesaret edemediği, ameliyetımı çok başarılı bir şekilde yönetti ve şuan rabbime şükürler olsun çok iyiyim. Adana Seyhan Başkent çalışanlarına da çok teşekkür ediyorum. 25-08-2019

an..�cı
Zamanlama
İlgi
Ortam

AYTEN ARICI...Tekirdag'da sürekli kadın doğum doktorlarina(ozel ve devlet hastanelerine ayrı ayiri)gitmeme rağmen yumurtalikta 10 cm. 'Olan tümörü göremediler. Ağrılarım çoktu. Ablamın ameliyatını yapan Prof.Dr Hüsnü Çelik ile Adana Başkent Seyihan hastanesinde muayene oldum.ilgili ve güvenilir bir doktor.kanser şüphesiyle hemen ameliyata alındım. Ameliyat öncesi ameliyattta oluşabilecek durumlar için çok geniş bilgilendirme yaptı bana.aydınlanmış ve güven içinde ameliyata girdim..4 saaat süren büyük bir ameliyat geçirdim. Kanserin önlenmesi için gereken herşeyi doktorum tarafından yapıldığını biliyorum .Teşekkür ediyorum. Ameliyat sonrası takibi ve yönlendirmesi için minnettarım. Hayatımı kurtardı. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler.AYTEN ARICI 19-05-2019

Tezgül..vdar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Rahimde miyom ve aşırı kanama şikayeti ile Pr.Dr.Hüsnü Çelik'e başvurdum.Hocam çok ilgili ,hastasına önem veren tavrıyla ve bilgisiyle bende sonsuz güven hissi uyandırdı.Ameliyat çok başarılı geçti,sonrasında da ilgi ve alakasını kesmedi.Hastasına güven veren,sabırlı ve titiz bir doktor.Kendisine ve ekibine teşekkür diyorum.Ayrıca evre 2 kanser bulunan kız kardeşimin de ameliyatını sağ olsun büyük bir titizlikle gerçekleştirdi.Sonsuz teşekkürler. 18-05-2019

ze..çek
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hüsnü bey miyom ameliyatımı yaptı öncesinde biçok doktora gittim kanama durmazsa rahim alınır falan dediler 32 yaşında hiç çocuk sahibi olmamış biri olarak çok korktum en son gittiğim doktor Hüsnü beye gitmemi tavsiye etti ALLAH ondanda Hüsnü beydende razı olsun kanser şüphesiyle ameliyata aldı 14 tane miyomu sorunsuz bi şekilde çıkardı ??? 23-11-2018

6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hüsnü Çelik tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Annemle ilgili soru sormak istiyorum

  Doktor bey, annem kanama şikayetiyle doktora gitti, biyopsi yapıldı, rahim kanseri ama henüz çok yeni dendi, şekeri ve tansiyonu var, 70 yaşında, ameliyat olabilir mi. teşekkürler.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hüsnü Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Gebelik kasesinde bebek görünmüyor

  Merhaba hocam; kız kardeşim en son adet tarihinin ilk günü 13 aralık. 24 ocak da doktora gitti ultrasonda bakıldı ve sadece gebelik kesesi görüldü. 31 ocak da tekrar gittiler ve yine sadece gebelik kesesi gözüktü bebek görünmedi. progestan adlı ilaç verildi günde 3 defa kullanıyor. 7 şubat yani bugü... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hüsnü Çelik

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Paz 07 Mar
Pzt 08 Mar
Sal 09 Mar

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.