Prof. Dr. Hüseyin Okutan

Kalp Damar Cerrahisi - Antalya

Kalp Yetmezliği, Çarpıntı, Derin Ven Trombozu (DVT)

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Fener M. Tekelioğlu C. No:7  Muratpaşa, Antalya
Özel Medical Park Antalya Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Hüseyin Okutan Hakkında

Hüseyin Okutan Kimdir?

Prof. Dr. Hüseyin Okutan, 6 Haziran 1967'de Antalya'da doğdu. İlkokul eğitimini Antalya'da Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda 1978 yılında; ortaokul eğitimini Antalya'da Faruk Tugayoğlu Ortaokulu'nda 1981 yılında; lise eğitimini ise Antalya Lisesi'nde 1984 yılında tamamladı. Tıp eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1990 yılında tamamladı. Askerlik hizmetini 1994 yılının Şubat ayı ile 1995 yılının Mayıs ayları arasında Tabip Asteğmen olarak Van'ın Özalp ilçesinde gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan, ihtisasını Kalp ve Damar Cerrahisi branşında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 1999 yılında 'Küçük çaplı mekanik aort kapaklarında hemodinamik ölçümler ve postoperatif orta dönem sol ventrikül kitlesi üzerine etkileri'  isimli teziyle tamamlayarak uzman unvanını aldı. 2002 yılında gözlemci olarak ABD' de Cleveland Clinic Foundation'da görev yaptı. 2005 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Doçentlik unvanını aldı. Tıbbi ilgi alanları arasında Yetişkin kalp cerrahisi, Koroner by-pass ameliyatları, Kalp kapak onarımları, Aort dizeksiyon ve anevrizma ameliyatları, Periferik damar hastalıkları, Varis ve venosistem hastalıkları, Çocuk kalp damar cerrahisi hastalıkları yer almaktadır. 

Prof. Dr. Hüseyin Okutan, Koroner Arter hastalığı ve Cabg, Lenfödem Kliniği, Kapak hastalıkları ve Venöz Sistem Hastalıkları, Toraks Travmaları alanlarında dersler vermektedir.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan'ın meslek hayatında görev yaptığı yerler sırasıyla şu şekildedir: 1990 ile 1992 yılları arasında Karayazı (Göksu) ve Aşkale Merkez Sağlık Ocağı, Erzurum; 1992 ile 1993 yılları arasında Pratisyen Hekim  , Serik Merkez Sağlık Ocağı,  Antalya; 1993 ile 1999 yılları arasında Ar.Gör., Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı, İzmir; 1999 ile 2000 yılları arasında Uzman Doktor , Yeşilyurt Devlet Hastanesi, Atatürk Sağlık Sitesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği, İzmir; 2000 ile 2001 yılları arasında Uzman Doktor , Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı, Isparta; 2001 ile 2005 yılları arasında Yar.Doç. Dr. , Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı, Isparta.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan'ın 20 Eylül ile 24 Eylül 2006 arasında Bodrum'da gerçekleşen II. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde “Deneysel Aortik İskemi-Reperfüzyon Modelinde Renal Hasara Gadolinyum Klorürün Etkisi” çalışması ile Mansiyon ödülü ve 2002 yılında Isparta Yüksek Öğretin Vakfı Başkanlığı Teşvik Ödülü mevcuttur.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan'ın European Society of Cardiology, Working Group On Cardiovascular Surgery Of The European Society Of Cardiology WG-25 (Kardiyovasküler cerrahi alt çalışma grubu üyeliği), The European Society for Cardiovascular Surgery, The European Association for Cardiothoracic Surgery, The European Association of Vascular Surgical Trainees, Türk Tabipler Birliği, Türk Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Pediatrik Kardiyoloji Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği, Vasküler Cerrahi Derneği, Toraks Derneği ve Fleboloji Derneği üyelikleri mevcuttur.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan evlidir ve iki çocuk babasıdır. Şuanda Medical Park Antalya Hastanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir.

 

 

Diploma aldığı kurum
 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kalp Yetmezliği
 • Çarpıntı
 • Derin Ven Trombozu (DVT)
 • Diyabetik Ayak
 • Doğuştan Kalp Kapağı Hastalıkları
Tedaviler
 • Damar ameliyatları
 • Yenidoğan kalp ameliyatları
 • Kalp tümörü ameliyatları
 • Aort kapak replasmanı
 • Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi

Hüseyin Okutan Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

at..ar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben REŞAT BAHAR HUSEYIN bey hocamız beni bypass ameliyat yaptı eline sağlık onun sahesinde şuan çok rahatım çok teşekkür ediyorum herkese tavsiye ederim 03-07-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hüseyin Okutan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Hüseyin Okutan Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Damarlarda seyrime

  İyi günler doktor bey yaşım 20 çarpıntı ve nefes darlığı şikayetiyle doktora gittim panik atak ve ritim bozuklupu teşhisi konuldu son 3 haftadırda kol göğüs ve bacak damarlarımda seyrime var nedeni ne olabilir iyi günler

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hüseyin Okutan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kalp çarpintisi

  Merhaba, ben 74 yaşında bir beyim. iki kez anjiyo oldum damarda biraz tıkanıklık tespit edildi ama herhangi bir operasyona gerek görülmedi. kan sulandırıcı, tansiyon ilacı ve şeker ilacı kullanıyorum.hepsi çok yüksek değil sınırda. geceleri özellikle sol tarafıma yatınca kalbimin hızlı atmasıyla uy... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Hüseyin Okutan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hüseyin Okutan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. H Okutan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. H Okutan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Hüseyin Okutan Özel Medical Park Antalya Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Hüseyin Okutan Kalp Damar Cerrahisi, uzmanıdır. Damar ameliyatları, Yenidoğan kalp ameliyatları, Kalp tümörü ameliyatları, Aort kapak replasmanı, Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi, Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti, Perikardiyosentez, Varis tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Kalp Yetmezliği, Çarpıntı, Derin Ven Trombozu (DVT), Diyabetik Ayak, Doğuştan Kalp Kapağı Hastalıkları hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Hüseyin Okutan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. H Okutan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Hüseyin Okutan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. H Okutan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.