Prof. Dr. Hıdır Kılınç, Malatya, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Prof. Dr. Hıdır Kılınç

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - Malatya

Burun Estetiği (Rinoplasti), Yüz Estetiği, Vajina Estetik Ameliyatları

Randevu Al 0 (850) 474 17 57Soru Sor

Doktorun Adresi

Turgut Özal Mah. Dua Sok. NO:6  Yeşilyurt, Malatya
Prof. Dr. Hıdır Kılınç Özel Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hıdır Kılınç Hakkında

Hıdır Kılınç Kimdir?

Prof. Dr. Hıdır Kılınç, 1968 yılında Elazığ Harput’ta dünyaya gelmiştir, ilk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 1993 yılında lisans eğitimini GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır, 1993 – 1995 yılları arasında askeri hekim olarak görev yapmıştır.
1997 – 2020 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, II. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamlamış ilerleyen yıllarda 2003-2004 yılları arasında Van Devlet Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak görev almıştır.
2004 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır..

2007 yılında Doçent olmuştur ve 2011 yılında El Cerrahisi Yan Dal Uzmanı , 2012 yılında ise Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Uzmanı olmuştur. 2013 yılında Profesör ünvanı aldı. 2015 – 2020 arasında Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı, 2020 yılında üniversitedeki görevinden emekli olarak ayrılmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Hıdır Kılınç, mesleki çalışmalarına Malatya'da bulunan Özel Muayenehanesinde devam etmektedir.
 

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA NUMUNE EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01 1993

Tecrübe: 27 yıl 0 ay

Yayınlar

 • 1. Aslan G., E. Kargı, M. Gorgu, B. Erdogan, H. Kilinc. Modified Mandibulotomy Approach to Tumors of the Oropharynx. Ann Plast Surg, 46, 77-79 (2001).
 • 2. Ozdemir R., H. Kilinc, O. Sensoz, RE. Unlu, CN. Baran. Innervated Dorsal Adipofascial Turnover Flap for Fingertip Amputations. Ann Plast Surg, 46, 9-14 (2001).
 • 3. Sungur N., H. Kilinc, R. Ozdemir, O. Sensoz. An Infiltrating Intramuscular Lipoma of the Brachioradialis Muscle. Ann Plast Surg, 46, 353-354 (2001).
 • 4. Kilinc H., O. Sensoz, R. Ozdemir, RE. Unlu, C. Baran. Which Dressing for Split-Thickness Skin Graft Donor Sites? Ann Plast Surg, 46, 409-414 (2001).
 • 5. Mithat Akan I., N. Sungur, R. Ozdemir, H. Kilinc, O. Sensoz. “Pac Man” Flap for Closure of Pressure sores. Ann Plast Surg, 46, 421-425 (2001).

Deneyimler

 • GATA Askeri Hekim
  01 1993 - 01 1995
 • Van Devlet Hastanesi’nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı
  01 2003 - 01 2004
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi
  01 2004 - 12 2004
 • Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı
  01 2015 - 01 2020

İlgilendiği Hastalıklar

 • Burun Estetiği (Rinoplasti)
 • Yüz Estetiği
 • Vajina Estetik Ameliyatları
 • Doğumsal Kol Felci
 • Kol Ve El Estetiği

Tedaviler

 • Ulterapi
 • Labioplasti
 • El dolgusu
 • Estetik cerrahi
 • Baldır protezi

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • Double-skin Paddled Superficial Temporofascial Flap For the Reconstruction of Full-thickness Cheek Defect baş boyun alanında birincilik almıştır. (31.05.2012)
 • Mayo Clinic tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Rochester, Minessota’da düzenlenen Symposium in Reconstructive Surgery Birincilik Ödülü almıştır. (03.04.2012)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 17 57

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

emin..oğlu

Kendisine teşekkür ederim. 24-08-2020

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hıdır Kılınç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Yayınladığı Makaleler

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hıdır Kılınç ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 17 57

Prof. Dr. Hıdır Kılınç için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Hıdır Kılınç için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Hıdır Kılınç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç Prof. Dr. Hıdır Kılınç Özel Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Hıdır Kılınç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, uzmanıdır. Ulterapi, Labioplasti, El dolgusu, Estetik cerrahi, Baldır protezi, Yağ enjeksiyonları, Vücut şekillendirme, Vajina estetiği, Rinoplasti (Burun Estetiği), Meme estetiği alanlarında hizmet veriyor ve Burun Estetiği (Rinoplasti), Yüz Estetiği, Vajina Estetik Ameliyatları, Doğumsal Kol Felci, Kol Ve El Estetiği hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Hıdır Kılınç için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Hıdır Kılınç muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Hıdır Kılınç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Hıdır Kılınç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.