Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp, İzmir, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp

Genel Cerrahi, Cerrahi Onkoloji - İzmir

Tüp mide, Reflü - Gastrit, Bağırsak Hastalıkları

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Mimar Sinan Mah. 1408 Sok. No:7 Meriç Apt.K:3 D:7  Konak, İzmir
Özel Muayenehane

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Haluk Recai Ünalp Hakkında

Haluk Recai Ünalp Kimdir?

Prof. Dr. Haluk Recai ÜNALP, 1963 yılında Merzifon’da dünyaya geldi. Tıp eğitimini 1987 yılında Ankara GATA Tıp Fakültesi'nde tamamlamasının ardından Keşan 4. Piyade Tümeninde Başhekimlik ve Sağlık ve Veteriner Şube Müdürlüğü görevini 1990 yılına kadar sürdürdü. Prof. Dr. Ünalp, 1990 yılında GATA'da başladığı Genel Cerrahi ihtisasını 1994 yılında tamamlayarak uzman doktor unvanını aldı ve sonrasında Sağlık Bakanlığı'na geçiş yaparak Erzurum Oltu ve Muğla Ortaca Devlet Hastaneleri'nde Başhekim olarak görev aldı.

2002 ile 2012 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi' nde hizmet veren Prof. Dr. Ünalp 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti unvanını aldı. Yan Dal ihtisasını Cerrahi Onkoloji alanında 2012 yılında tamamlayan Prof. Dr. Ünalp, 2012 yılında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne geçiş yaptı ve burada Genel Cerrahi Kliniğ'ni kurdu, sonraki 2 yıl süresince de Kurucu Başkan olarak çalışmalarını sürdürdü.

Prof. Dr. Ünalp'in cerrahi onkoloji ve endokrin hastalıklar konusunda 5 kitaba yazdığı bölümler, 34’ü yurtdışı olmak üzere 100’den fazla bilimsel yayını bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda bilimsel toplantıya konuşmacı ve oturum başkanı olarak davet edilmiş ve katılım sağlamıştır.

Prof. Dr. Ünalp, son 7 yılda özellikle metabolik sendrom hastalıkları ve obezite cerrahisi konusundaki çalışmalarına ağırlık vermiş olup Almanya, Fransa ve Çin’de obezite cerrahisi ile ilgili eğitimler almıştır. Prof. Dr. Ünalp, tıp yaşantısı boyunca Onkoloji , Genel Cerrahi ve Obezite alanında 10.000 den fazla ameliyat gerçekleştirmiştir.

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1981

Tecrübe: 39 yıl 1 ay

Yayınlar

 • Ünalp HR, Akgüner T, Kamer E, Peşkersoy M, Önal MA, “Kesici Delici Aletlere Bağlı PenetranAbdominal Yaralanmalarda SelektifNon-Operatif Yaklaşımın Değerlendirilmesi: Retrospektif Bir Çalışma”, SSK Tepecik HastDerg, 13, 137-142 (2003).
 • Ünalp HR, Önal MA, Peşkersoy M, Akgüner T, Kamer E, Turgut Özzeybek, “Kesici Delici Aletlerle Oluşan Kolon Yaralanmalarında Primer Tamir Güvenli midir?”, SSK Tepecik HastDerg; 14, 109-113 (2004).
 • Ünalp HR, Önal MA, Peşkersoy M, Akgüner T, Kamer E, “Obstrüksiyon ile Komplike Çekum Kanserlerinde Acil Girişimle Yapılan Anastomozların Güvenilirliği: Retrospektif Bir Çalışma”, SSK Tepecik HastDerg; 14, 115-118 (2004).
 • Ünalp HR, Akgüner T, Cıkla M, Kamer E, Önal MA, “LaparoskopikKolesistektomi Sonrası Trokar Giriş Yerine Metastaz; Bir Olgu Sunumu”, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Tıp Dergisi, 43, 43-45 (2005).
 • Özdemir M, Ünalp HR, Er A, Cıkla M, Avcı A, Önal MA, “SakrokoksigealKordoma: Bir Olgu Sunumu”, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesi Tıp Dergisi, 43, 201-204 (2005)

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Almanca

Deneyimler

 • Özel Muaynehane ve Avrasya Üniversitesi
  03 2018 - Şu Anda
 • İzmir Medical Park
  09 2011 - 07 2013
 • Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi
  04 2002 - 09 2011
 • Muğla Ortaca Devlet Hastanesi Baş Hekimliği
  09 1999 - 04 2002
 • Erzurum Oltu Devlet Hastanesı Baş Hekimliği
  09 1996 - 09 1999

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • En iyi poster ikincilik ödülü : Derici H, Ünalp HR, Bozdağ AD, Nazlı O, Tansuğ T, Kamer E. “İnkarsere karın duvarı fıtıklarında morbidite ve mortaliteye etkili faktörler”. 2. Uludağ Genel Cerrahide Güncel Yaklaşım Kongresi, 8-11 Mart 2007, Bursa. (08.03.2007)
 • En iyi poster birincilik ödülü: Rezanko T, Tunakan M, Evcim G, Ünalp HR, Kamer E. “Tanısı ince iğne aspirasyon sitolojisi ile konan sürpriz aksiller kitle”. 3. Ulusal Sitopatoloji Kongresi, 27-30 Mart 2008, Bodrum. (27.03.2008)
 • En iyi poster ikincilik ödülü: Derici H, Kamer E, Ünalp HR, Diniz G, Bozdağ A, Tansug T, Ortac R, Erbil Y. “ Sildenafilin yara iyileşmesi üzerine etkisi: Deneysel çalışma”. Ege Cerrahi Kongresi, 23-26 Nisan 2009, Çeşme. (23.04.2009)
 • En iyi sözel sunu ikincilik ödülü: Kamer E, Ünalp HR, Erbil Y, Akgüner T, İssever H, Önal MA. “Tiroidektomi sonrası gelişen hipokalseminin erken tahmininde cerrahi alan yıkama sıvısındaki parathormon düzeyinin yeri”. Ege Cerrahi Kongresi, 23-26 Nisan 2009 (23.04.2009)

Hobiler

 • Resim
 • Seyahat

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

gu..ğlu

Canım Haluk amcacım. Amcacım diyorum çünkü o sadece bi doktor değil benim için bir amcada. Istanbuldan izmire arabayla görüşmek için geldik ve çok memnun kaldık. Bir sonraki gidişimizde Izmır Ege Şehir Hastanesinde ameliyat oldum. Evet korku heycan vardı ama haluk amcam da vardı. Mükemmel bir ameliyat geçirdim onun sayesinde. Onu çok seviyorum. Kesinlikle öneririm. 15 yaşında olmama rağmen beni ameliyat etti. Bana bambaşka bir hayat sundu. Onu çok seviyorum. Çok teşekkür ederim ona. 09-07-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kanser riski varmı

  Prem**** ile tropikal anestezi+dormicum 2,5 mg özofagus : kö bileşke dişlerden itibaren 39 cm de gözlendi. kö bileşkenin yapısı ve özofagus mukozasının renk ve görünümü doğal idi. mide: kardiya, fundus, korpus, antrum gözlendi. gözlenen kısımlarda mukoza ödemli ve eritemli idi. u dönüş... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Bel fitiği

  Açıklığı sağa bakan skolyotik görünüm mevcuttur. vertebra kornus yükseklikleri ve kemik iliği intensiteleri normaldir. l3-4 düzeyinde jeneralize bulging zemininde anterior bos kolonunu daraltan, solda lateral resesi kısmen oblitere eden ,solda sinir köküne minimal temas eden sol foraminal protrüzy... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Ekibim

Betül Baş Bariatrik Koordinatör 16 yıllık mesleki tecrübe

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. H Ünalp ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. H Ünalp şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp Özel Muayenehane bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp Genel Cerrahi, ,Cerrahi Onkoloji uzmanıdır. Diyabet Cerrahisi, Gastrik bypass, Mide Balonu, Obezite, SADİ-S alanlarında hizmet veriyor ve Tüp mide, Reflü - Gastrit, Bağırsak Hastalıkları, Cerrahi İnfeksiyonlar, Duodenal Ülser hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. H Ünalp ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Haluk Recai Ünalp hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. H Ünalp hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.