Prof. Dr. Halil Tolga Koçum

Kardiyoloji - Adana

Iskemik Kalp Hastalığı, Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kalp Ve Damar Hastalıkları

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum

Prof. Dr. Halil Tolga KOÇUM, 19 Haziran 1973 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimini 1991 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünde başladığı tıp eğitimini 1997 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1999-2004 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda yapmış ve Kardiyoloji Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda Uzman Doktor olarak göreve başlamış olan Prof. Dr. Halil Tolga KOÇUM, 2010 yılında Doçent unvanını almış ve 2013 yılına kadar burada görev yapmıştır. 2013-2014 yılları arasında ise 1 yıl süreyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi’nde Doçent Doktor olarak çalışmıştır.

Mesleki çalışmalarına 2014 yılından beri Özel Adana Medline Hastanesi’nde Kardiyoloji Profesörü devam etmekte olan Prof. Dr. Halil Tolga KOÇUM, Türk Kardiyoloji Derneği ve Güney Kalp Derneği üyesi olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Asendan aort ve snüs valsalva dilatasyonu

Hocam merhaba,Yaşım 49,Kilom 74 Boyum 177 Tansiyon problemim yok hatta biraz düşük.(6/10)Hiç sigara içmedim.Düzenli spor yapıyorum.Bildiğim rahatsızlığım yok.Buda kontrollerde çıktı.Aort kök genişliği 2,2 cm,sinüs valsalva hizasında(dilate)3,9cmasandan aort en geniş yerinde(dilate)4.0cm.Aort kapak 3 küspisli yapısı ,açılım ve hareketleri normal.Duvar kalınlık ve hareket amplitüdü normaldir.Aort kapak üzerinde ölçülen maksimal velosite 1,59 m/sn. dir.Pulmener kapakta maksimal sistolik velosite 1,...

Daha Fazla
Prof. Dr. Halil Tolga Koçum

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum tarafından cevaplandı

Sayın Esen, Bu değerler tedavi endikasyonu oluşturmuyor. Yılda bir kez EKO yapılarak izlem yeterli ... Cevabı görmek için tıkla.

20 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı.

Ritm bozukluğu

Hocam öncelikle merhaba. 31 yaşındayım yaklaşık 5 senedir esansiyel hipert. Var.ilaç kuşlanıyordum doktor kontrolünde bıraktım.şikayetim ise sın 2 aydır kalpte tekleme oluyor.bazı gnler hiç olmuyor bazen arka arkaya oluyor.o anda öksürüyorum düzelsin diye,boğazımdan istemsiz hava çıkıyor gibi oluyor.doktora gittim ritm holter taktı ama taktığı gün hiç olmadı bu tekleme.birşeyin yok dedi eko ve ekg ye baktı ama rahatsızlık veriyor ve devam ediyor.neyden olabilir,ne yaptırabilirim,ve geçermi hocam...

Daha Fazla
Prof. Dr. Halil Tolga Koçum

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum tarafından cevaplandı

Sayın Korkmaz, 24 saatten daha uzun sureli ritm kaydı yapan bir cihaz ile ritm takibi yapılması şik... Cevabı görmek için tıkla.

20 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı.

Kalp romatizması

Hocam 21 yaşındayım bi süre önce kontrol amaçlı kardiyolojiye gittim ve ekg de incomplete sağ yan dal blok ve sinüs taşikardi kalp atımı 111 bpm çıktı sonrasında doktorun yaptığı ekoda ise tasikardinin sebebinin romatizmal kalp hastalığı olduğu söylendi yalnız çok az bi tutulum olduğunu söyledi doktor ve aylık deposilin iğnesi yazdı sizce bu igneleri yapmam gerekli mi ve romatizmal kalp hastalığı tehlikeli mi tamamen geçme şansı var mı

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum tarafından cevaplandı

Sayın Yılmaz, Hekiminizin yazdığı reçeteyi uygulamanızı tavsiye ederim. Romatizmal kapak hastalığı ... Cevabı görmek için tıkla.

20 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı.

Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi
2000 Evler Türkmenbaşı Bulvarı Botanik Evleri Osmanbey Apt C Blok No: 3/B Seyhan/Adana
Hizmetler
Anjiyoplasti Aort anevrizmalarında onarım ve kaldırma Ekogram(ultrason) Platelet sitaferezi(hemaferezis) Karotis ultrasonu Devamı

İlgi Alanları

Iskemik Kalp Hastalığı Kemik Erimesi (Osteoporoz) Kalp Ve Damar Hastalıkları Kalp Sıkışması Kalp Ritim Bozukluğu Devamı

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum Özel Türkmenbaşı Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Halil Tolga Koçum Kardiyoloji uzmanıdır. Iskemik Kalp Hastalığı, Kemik Erimesi (Osteoporoz), Kalp Ve Damar Hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Anjiyoplasti, Aort anevrizmalarında onarım ve kaldırma, Ekogram(ultrason) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube