Prof. Dr. Fevziye Toros

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Mersin
5.0

Çocuk Gelişimi, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik, Oyun Terapisi

“Mersin’in en iyi kliniği.. canımız doktorumuz Fevziye hocamız ve ekibine Güler yüzleri ve yakın ilgi...” Devamı

Prof. Dr. Fevziye Toros

Prof. Dr. Fevziye TOROS, 25 Şubat 1971 tarihinde Tarsus'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini de burada tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamıştır. 1993 yılında buran mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1994-1998 yılları arasında aynı üniversitede Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır.

Prof. Dr. Fevziye TOROS, 1997 yılında 3 ay boyunca Londra Maudsley Hastanesi çocuk ve ergen psikiyatri biriminde gözlemci olarak eğitimlere katılmış, 1998-2001 yılları arasında yurt dışında çalışmalar yapmıştır. Mersin üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır.

Halen Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Fevziye TOROS, Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Derneği, Türk Psikiyatri Derneği, Türkiye Psikologlar Derneği, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Derneği Mersin Şubesi ve Çocuk Baş Ağrısı Derneği üyesidir. Ayrıca kendisi evli ve bir kız çocuk annesidir.

Oğlumun uyku problemi var, ne yapabilirim?

Hocam merhaba; 11 yaşında bir oğlum var.Şöyle bir şikayetimiz söz konusu, oğlum yalnız başına odasında yatmakta zorlanıyor, sebep olarakda korkuyu gösteriyor, gece olunca aklına kötü şeyler geliyormuş, eğer yanında annesi yada babası olursa bu korku gidiyormuş, huzurlu oluyormuş, yalnız olursa huzursuz oluyormuş,kendini yalnız hissediyormuş, uyuyamıyormuş. Bu durum bize ciddi bir uyku ve uyum sorunu olarak geri dönüyor hocam, kendisiyle defalarca konuşmamıza rağmen bu sorunu bir türlü çözemedik....

Daha Fazla
Prof. Dr. Fevziye Toros

Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından cevaplandı

iyi günler, kaygısı az düzeyde olduğunda üstüne gitme yöntemi ile bu sorununuzu tabii ki başarabi... Cevabı görmek için tıkla.

17 Şubat 2014 tarihinde cevaplandı.

2 yaşında kızım var uyku problemi yaşıyoruz ne yapabilirim

merhaba 25 aylık bir kızım var uyku saati geldiğinde çok fazla hırçınlaşıyor uyumak istemiyorum diye ağlıyor uykusu olduğu halde uyumuyor ve uykusuz olduğu içinde hep huzursuz .Ayağımda sallayarak uyutuyorum .Gece saat başı uyanıyor bazen bütün gece boyunca başında bekliyorum kendi odasında kalıyor doğduğundan beri ve gece uykusunda sürekli rüya görüyor ve korkarak uykuda ağlıyor dün uyandı gece beni böcek yakalayacak diye ağladı.Birde odasında kendi yatağında uyutmayı denedim sallamadan masal...

Daha Fazla
Prof. Dr. Fevziye Toros

Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından cevaplandı

iyi günler; 1-3 yaş inatlık dönemidir. bu yaşta uyku, yemek ya da tuvalet eğitiminde inatlaşmalar s... Cevabı görmek için tıkla.

17 Şubat 2014 tarihinde cevaplandı.

OĞLUMUN DAVRANIŞLARI

Merhabalar hocam.32 aylık bir oğlum var.henüz daha konuşamıyor.bazen baba-dede-nen-mama gibi kelimeleri kullanıyor fakat bunları da ard arda tekrarlayarak söylüyor.(bababba-dedede mamama gibi)Eşim de 4 yaşında falan konuşmaya başlamış.bu sorun genetik olabilir mi? bir de çok sinirli ve inatçı.aniden bize karşı vurmaları mevcut.Sabaha kadar 2-3 defa uyanıyor.henüz tuvalet eğitimine başlamadım konuşamadığı için.neler önerirsiniz teşekkürler.

Prof. Dr. Fevziye Toros

Prof. Dr. Fevziye Toros tarafından cevaplandı

iyi günler, konuşma gecikmesi yapısal ya da genetik elbette olabilir. ancak imkanınız uygun ise n... Cevabı görmek için tıkla.

17 Şubat 2014 tarihinde cevaplandı.

Prof. Dr. Fevziye TOROS Muayenehanesi
Limonluk Mah. 2417 Sok. Motiva İş Merkezi No: 12/13 Kat 6 (Palm City Güneyi, Yenişehir Belediyesi Karşısı) Yenişehir/Mersin
Tedaviler
Aile ve Çocuk Danışmanlığı Çocuk terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi Psikoterapi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Fevziye TOROS, 25 Şubat 1971 tarihinde Tarsus'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini de burada tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamıştır. 1993 yılında buran mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1994-1998 yılları arasında aynı üniversitede Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Çocuk Gelişimi Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik Oyun Terapisi Tırnak yeme ve Parmak Emme Uyum Sorunları Zor Ergenlik ve Aile İçi Çatışmalar Çocuk Psikiyatrisi - Genel Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Öğrenme Güçlüğü Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Obsesif Kompulsif Bozukluk Duygudurum Bozuklukları Bipolar Bozukluk-Çocuk Uyum Bozukluğu Yıkıcı Davranış Bozuklukları
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 61 41

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Fec*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Mersin’in en iyi kliniği.. canımız doktorumuz Fevziye hocamız ve ekibine Güler yüzleri ve yakın ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ebeyvnlerin doktoru; en güzel yol göstereni, çocukların yakın arkadaşı.. İyiki varsınız.. ☺️

EY
Esr*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Merhaba, kızım doğumdan itibaren çok sağlıklıydı. Pandemi ile birlikte 2 yaşına doğru garip davranmaya başladı. İsmine bakmamaya, konuşmamaya, göz teması kurmamaya, el çırpmaları, insanlara yanaşmaması, babası ile bile etkileşimde bulunmamakla birlikte sürekli ağlaması gibi belirtiler göstermeye başladı. Hayatımın karardığını hissettim canım çok acıyordu Yolunda gitmeyen bişey olduğunu hissettik ve Fevziye hocam a götürdük. Kızıma uyaran eksikliği tanısı koydu ve ne söyledi ise yaptık terapilere düzenli gittik Allah bin kez razı olsun hocam dan çocuklar ve aileler için o bir mucize🤲🙏 önce Allah, sonra hocam güvendik yola çıktık ve bu yolun sonunda doğru teşhis ve doğru tedavisi ile kızım kurtuldu. Kendisi ve ekibi çok ilgili ve şahaneler. Şuan normal çocuklar gibi sosyal ve aktif bıcır bıcır🥰 buradan tekrar çok teşekkür ederim hocam iyi ki varsınız harikasınız hep var olun sağolun sizi çok seviyoruz saygılar💐❤️

GA
Gön*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Güler yüzüyle ve bilgisiyle gerçek anlamda güven veren birisi. İyi ki gitmişiz, oyun odası ve görüşme odasının dekoru da ayrıca hoşumuza gitti. Her şey çok ince düşünülmüş.

MR
Mua*** R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

2 yıldır oğlum Tedavi görüyor çok memnunuz mükemmel bir doktor çok teşekkür ediyoruz

AS
A. S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Alanında uzman deneyimli, güler yüzlü hocamıza destek ve yardımları için minnettarız uzaktan geldiğimiz için kafamıza takılan bir şeyler olduğundan telefonla hocamızdan rahatlıkla fikir alıp görüşebiliyoruz. Çocuğumuza alanında uzman ve deneyimli birinin ilgilenmesi konusunda içimiz çok rahat hayatta mutluluklar ve başarılar.

ZB
Zey*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocamızla tanışalı 4.5 ay oldu. Oğlumuz 1. sınıf öğrencisi. Dikkat dağınıklığı ve hareketliliği nedeniyle hocamıza geldik ilk gün bizi kapıda güler yüzle karşıladı bu bizi çok rahatlattı ilk andan itibaren tanısını koydu. ve oğlumuz okuldaki huzursuzluğu dağınıklığı yavaş yavaş ortadan kalktı. Şimdi ailece daha umutlu ve mutluyuz. Oğlumuz da bugün save save geldi bize gösterdiği yol ve yöntemlerle daha umutluyuz ona binlerce kez teşekkür ediyoruz. iyi ki var :)

Meh*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

sevgili doktorumuz fevziye hanım çok başarılı bir insan o bizi yönlendirmeseydi çocupuma nasıl davranacağım konusunda bir bilgim yoktu hem çocuğum için hemde benim için çok yol gösterici oldu kendisine çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız ve iyi ki bizim doktorumsunuz yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ilginiz alakanız çok güzel sizin yanınızda kendimi çok rahat hissediyorum. çok ama çok teşekkür ediyorum.

EG
Ebr*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sevgili Fevziye hanım iyi ki varsınız beş yıl önce geldiğimde çok çaresiz hissediyorduk fakat sizin önerilerinizle ve yardımlarınızla çok yol katettik sizi kolay kolay kolay bırakmaya niyetimiz yok sizi çok seviyoruz önerileriniz bize çok yardımcı oluyor kendimizi düzeltmemiz açısından sizi çok seviyoruz. hep varolun sevgiler.

SR
S. R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocamızın mesleki tedavilerinin güzel ve yerinde olduğunu biliyoruz. O bilgilerini hastalarına uyguluyor ve hasta yakınlarını bilgilendiriyor. Uzun zamandır burayı tercih ediyoruz, memnunuz. Mesleğinde daha çok başarılı olmasını istiyoruz.

AS
A. S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Fevziye Hocamla 5 yıldır görüşüyoruz. Her zaman olumlu desteğini hissettim bir anne olarak. Hep hazır karşıladı bizi. Daima kolay ulaştım sorularımın cevaplarını tam ve net aldım. İlaç konusunda çok hassas davrandı daima ihtiyaç yoksa ''hayır şimdi değil'' dedi. Biz sizi bırakmak istemiyoruz demiş olmamıza rağmen artık bana ihtiyacınız yok diyen bir hekim düşünün. Şimdi başka sebeple tekrar geldik. iyi ki tanımışım diyorum hep başarılarının devamını dilerim.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fevziye Toros ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Fevziye Toros için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Fevziye Toros için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Fevziye Toros ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116141

Prof. Dr. Fevziye Toros nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Fevziye Toros Prof. Dr. Fevziye TOROS Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Fevziye Toros hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Fevziye Toros Çocuk ve Ergen Psikiyatristi uzmanıdır. Çocuk Gelişimi, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik, Oyun Terapisi alanlarında hizmet veriyor ve Aile ve Çocuk Danışmanlığı, Çocuk terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 61 41

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube