Prof. Dr. Emin Özkaya

Allerjik Rinit, Allerjik Kontakt Dermatit, Allerjik Astım

Prof. Dr. Emin Özkaya

1968 Yılı Afyon Emirdağ doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Konya Yunak ve Doğanhisarda tamamladım. 1990 Yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinden dereceyle Tıp doktoru olarak mezun oldum. Aynı yıl TUS sonuçlarına göre yine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde uzmanlık eğitimine başladım. 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladım. 3 aylık Çorum ili Kargı ilçesindeki mecburi hizmet sonrasında aynı yıl içinde Van 100.Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim dalına Yrd.Doç.Dr. olarak atandım. 1998-2000 Yılları arasında Istanbul Üniversitesi Istanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalında  yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Alerji Uzmanı ünvanını aldım. 2000-2010 Yılları arasında, o dönemde ismi Bezmaialem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Alerji-İmmünoloji uzmanı olarak görev yaptım. Adı geçen Hastanenin Üniversiteye dönüşümü (Bezmialem Vakıf Üniversitesi) sonrasında 2011 yılında Doçent oldum. 2013 yılında Almanya Berlin Charite Üniversitesinde  Çocukluk Çağı Besin Alerjileri ve Çocukluk Çağı Alerjik Egzema tanı ve tedavisi konusunda misafir öğretim üyesi olarak bulundum. 2014 Yılında, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneğine(CAAAD) yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. Halen (2021 Ocak itibariyle) bu göreve devam etmekteyim. 2018 Yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Profesörlük ünvanı aldım. Toplam 150’nin üzerinde yurtiçi ve yurtdışı bilimsel makalem ve 200’ün üzerinde kongre sunumum vardır. Yaptığımız bazı çalışmalar,  Ulusal ve Uluslararası katılımlı kongrelerde en iyi poster ve en iyi sözel sunu ödülleri almıştır. Yine Çocuk Alerji ve Astım hastalıkları konusunda 10 adet kitap bölüm yazarlığım bulunmaktadır. Akademik hayatım esnasında 10’a yakın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığı doktora ve Çocuk Alerji yan dal tez yöneticiliği  yaptım. Temmuz 2020 itibariyle Bezmialem Vakıf Üniversitesinden emekli oldum. Halen kendime ait özel klinikte Çocuk Alerjik Hastalıkları ve Astım konusunda hizmet veriyorum. Evliyim, 2  kız ve 1 erkek evladım var.

 

Prof.Dr. Emin ÖZKAYA, Çocuk Alerji-İmmünoloji Uzmanı
Ahmediye, Halk Caddesi Erdem İş Merkezi No:19/3 Kat:3 Üsküdar/İstanbul
Hizmetler
Alerji değerlendirmesi ve tedavisi Alerji tanı ve tedavileri Astım tanı ve tedavisi Besin alerjisi takibi Besin yükleme testi Devamı

Hakkında

1968 Yılı Afyon Emirdağ doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Konya Yunak ve Doğanhisarda tamamladım. 1990 Yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinden dereceyle Tıp doktoru olarak mezun oldum. Aynı yıl TUS sonuçlarına göre yine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde uzmanlık eğitimine başladım. 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladım. 3 aylık Çorum ili Kargı ilçesindeki mecburi hizmet sonrasında aynı yıl içinde Van 100.Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim dalına Yrd.Doç.Dr. olarak atandım. 1998-2000 Yılları arasında Istanbul Üniversitesi Istanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalında  yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Alerji Uzmanı ünvanını aldım. 2000-2010 Yılları arasında, o dönemde ismi Bezmaialem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Alerji-İmmünoloji uzmanı olarak görev yaptım. Adı geçen Hastanenin Üniversiteye dönüşümü (Bezmialem Vakıf Üniversitesi) sonrasında 2011 yılında Doçent oldum. 2013 yılında Almanya Berlin Charite Üniversitesinde  Çocukluk Çağı Besin Alerjileri ve Çocukluk Çağı Alerjik Egzema tanı ve tedavisi konusunda misafir öğretim üyesi olarak bulundum. 2014 Yılında, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneğine(CAAAD) yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. Halen (2021 Ocak itibariyle) bu göreve devam etmekteyim. 2018 Yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Profesörlük ünvanı aldım. Toplam 150’nin üzerinde yurtiçi ve yurtdışı bilimsel makalem ve 200’ün üzerinde kongre sunumum vardır. Yaptığımız bazı çalışmalar,  Ulusal ve Uluslararası katılımlı kongrelerde en iyi poster ve en iyi sözel sunu ödülleri almıştır. Yine Çocuk Alerji ve Astım hastalıkları konusunda 10 adet kitap bölüm yazarlığım bulunmaktadır. Akademik hayatım esnasında 10’a yakın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığı doktora ve Çocuk Alerji yan dal tez yöneticiliği  yaptım. Temmuz 2020 itibariyle Bezmialem Vakıf Üniversitesinden emekli oldum. Halen kendime ait özel klinikte Çocuk Alerjik Hastalıkları ve Astım konusunda hizmet veriyorum. Evliyim, 2  kız ve 1 erkek evladım var. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1995
Deneyim: 29 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Hobiler

Seyahat Tenis Yüzme Devamı

Deneyimler

Özel Muayenehane (2020 - Devam ediyor)
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi Anabilim Dalı Prof. Dr. (2010 - 2020)
İstanbul Bezm-I Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Alerjisi Uzmanı (2000 - 2010)
İstanbul Üniversitesi , Yandal Uzmanlık Eğitimi (Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi) (1997 - 2000)
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi,Çoçuk Sağlığı ve Hastalıkları Yard. Doç. Dr. (1995 - 1997)

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Emin Özkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Emin Özkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Emin Özkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Emin Özkaya Prof.Dr. Emin ÖZKAYA, Çocuk Alerji-İmmünoloji Uzmanı bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Emin Özkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Emin Özkaya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Allerjik Rinit, Allerjik Kontakt Dermatit, Allerjik Astım alanlarında hizmet veriyor ve Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Alerji tanı ve tedavileri, Astım tanı ve tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube