Prof. Dr. Emin Özkaya

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - İstanbul
5.0

Allerjik Rinit, Allerjik Kontakt Dermatit, Allerjik Astım

5.0

“çok iyi bir doktor çocuklarımız her doktora emanet edilmiyor sonuçta” Devamı

Prof. Dr. Emin Özkaya

1968 Yılı Afyon Emirdağ doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Konya Yunak ve Doğanhisarda tamamladım. 1990 Yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinden dereceyle Tıp doktoru olarak mezun oldum. Aynı yıl TUS sonuçlarına göre yine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde uzmanlık eğitimine başladım. 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladım. 3 aylık Çorum ili Kargı ilçesindeki mecburi hizmet sonrasında aynı yıl içinde Van 100.Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bilim dalına Yrd.Doç.Dr. olarak atandım. 1998-2000 Yılları arasında Istanbul Üniversitesi Istanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bilim Dalında  yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Alerji Uzmanı ünvanını aldım. 2000-2010 Yılları arasında, o dönemde ismi Bezmaialem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Alerji-İmmünoloji uzmanı olarak görev yaptım. Adı geçen Hastanenin Üniversiteye dönüşümü (Bezmialem Vakıf Üniversitesi) sonrasında 2011 yılında Doçent oldum. 2013 yılında Almanya Berlin Charite Üniversitesinde  Çocukluk Çağı Besin Alerjileri ve Çocukluk Çağı Alerjik Egzema tanı ve tedavisi konusunda misafir öğretim üyesi olarak bulundum. 2014 Yılında, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneğine(CAAAD) yönetim kurulu üyesi olarak seçildim. Halen (2021 Ocak itibariyle) bu göreve devam etmekteyim. 2018 Yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesinde Profesörlük ünvanı aldım. Toplam 150’nin üzerinde yurtiçi ve yurtdışı bilimsel makalem ve 200’ün üzerinde kongre sunumum vardır. Yaptığımız bazı çalışmalar,  Ulusal ve Uluslararası katılımlı kongrelerde en iyi poster ve en iyi sözel sunu ödülleri almıştır. Yine Çocuk Alerji ve Astım hastalıkları konusunda 10 adet kitap bölüm yazarlığım bulunmaktadır. Akademik hayatım esnasında 10’a yakın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığı doktora ve Çocuk Alerji yan dal tez yöneticiliği  yaptım. Temmuz 2020 itibariyle Bezmialem Vakıf Üniversitesinden emekli oldum. Halen kendime ait özel klinikte Çocuk Alerjik Hastalıkları ve Astım konusunda hizmet veriyorum. Evliyim, 2  kız ve 1 erkek evladım var.

 

Zatiden surup

Merhabalar hocam. 5 Kızıma alerjik rinit tanısı konularak zaspira isimli ilaç başlandı. Daha sonra zatiden şurup verildi. Fakat şurup bittikden yani zatiden i kestikten yaklaşık 10 gün sonra tekrar yoğun bir şekilde burun akıntısı başlıyor. Suruba başladıktan bir süre sonra kesiliyor normale dönüyor. Her bıraktığımız da aynı şeyi yaşıyoruz. Acaba sürekli devammi etmeliyiz. Bu şurubun bir kullanma süresi var mı.

Prof. Dr. Emin Özkaya

Prof. Dr. Emin Özkaya tarafından cevaplandı

Geçmiş olsun Alerjik Rinit tedavisinde esas tedavi ilaçları Alerji Uzmanı tarafından önerilecek buru... Cevabı görmek için tıkla.

15 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Çocuk alerji

İyi akşamlar emin bey 7 buçuk yasinda bir oglum var nerdeyse 3 yıldır yani anaokuluna başladığı günden beri notta alerji ilacı kullandım 3 yıldır bir sıkıntımız olmadı fakat şimdi 2…sınıfa gidiyor okullar açıldığından beri notta iyi gelmedi ve şikayetlerimiz arttı fazla geniz akıntısı öksürük ve hapşırık Göztepe sehir hastanesi çocuk imminoji bölümüne götürdüm geçen hafta zytec ve flixotide verildi birde alerji testi istedi alerji testi bazı durumlarda anaflaksiye sebep olabiliyomus yaptirmasamm...

Daha Fazla
Prof. Dr. Emin Özkaya

Prof. Dr. Emin Özkaya tarafından cevaplandı

Geçmiş olsun Gözlem altında ve Alerji uzmanı kontrolünde Alerji testi yaptırmanızın bir sakıncası ... Cevabı görmek için tıkla.

28 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Alerji

Selamun aleykum hocam.Kolay gelsin. 9 aylık bebeğimizin anne sütüne alerjisi var ve hayvansal gıda olan yumurtaya da çıktı alerjisi.Bugün kahvaltı yaparken eşim kıza haşlanmış koçanlı mısır tanesi verdi ve havucta yiyordu.Birden sağ gözü kıpkırmızı oldu ve müthiş derecede kaşımaya başladı. ardindan ensesinde sanki sıcak su dökülmüş gibi su toplamış gibi kabar kabar oldu. ardından duş vs yaptirdim hafifler gibi oldu. ne olmuş olabilir

Prof. Dr. Emin Özkaya

Prof. Dr. Emin Özkaya tarafından cevaplandı

geçmiş olsun samet bey, sorunuzu teknik bir aksaklık nedeniyle bu gün görebildim. Bu belirtiler çoc... Cevabı görmek için tıkla.

24 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Prof.Dr. Emin ÖZKAYA, Çocuk Alerji-İmmünoloji Uzmanı
Ahmediye, Halk Caddesi Erdem İş Merkezi No:19/3 Kat:3 Üsküdar/İstanbul
Hizmetler
Alerji değerlendirmesi ve tedavisi Alerji tanı ve tedavileri Astım Tanı ve Tedavisi Besin Alerjisi Takibi Besin yükleme testi Devamı

İlgi Alanları

Allerjik Rinit Allerjik Kontakt Dermatit Allerjik Astım Alerjik Rinit (Saman Nezlesi, Bahar Nezlesi) Alerjik Rinit Devamı

Deneyimler

Özel Muayenehane (2020 - Devam ediyor)
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi Anabilim Dalı Prof. Dr. (2010 - 2020)
İstanbul Bezm-I Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Alerjisi Uzmanı (2000 - 2010)
İstanbul Üniversitesi , Yandal Uzmanlık Eğitimi (Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi) (1997 - 2000)
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tıp Fakültesi,Çoçuk Sağlığı ve Hastalıkları Yard. Doç. Dr. (1995 - 1997)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
sd
Sed*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

çok iyi bir doktor çocuklarımız her doktora emanet edilmiyor sonuçta

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Emin Özkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Emin Özkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Emin Özkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Emin Özkaya Prof.Dr. Emin ÖZKAYA, Çocuk Alerji-İmmünoloji Uzmanı bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Emin Özkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Emin Özkaya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Allerjik Rinit, Allerjik Kontakt Dermatit, Allerjik Astım alanlarında hizmet veriyor ve Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Alerji tanı ve tedavileri, Astım Tanı ve Tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube